Značka předpovídá tuberkulózy komplikace u pacientů s HIV

Pozadí

Výsledky studie

Studie theernment naznačuje, že zvýšená frekvence imunitní buňky zvané CD14 ++ CD16 – monocyt je silným ukazatelem toho, že pacient s HIV a tuberkulózy (TB) se může vyvinout komplikace z lékům proti HIV. Z neznámých důvodů, podmnožina lidí s HIV i TB zkušeností zhoršení jejich TBC příznaků po zahájení antiretrovirové terapie (ART) k léčbě HIV. Studie, která se objeví v 2.10.2014, vydání PLoS patogenů, nabízí lepší pochopení, proč k tomu může dojít.

Podle Světové zdravotnické organizace, tam byl odhadovaný 35 miliónů lidí nakažených HIV v roce 2013 pro tuto populaci, TB je nejčastější život ohrožující infekce. Ve většině případů, antiretrovirová terapie (ART), používané k léčbě HIV také zlepší TB. Nicméně, podmnožina pacientů, kteří začínají oboru bude docházet ke zhoršení TBC, poruchy zvané imunorestituční zánětlivý syndrom (IRIS).

Význam

Kredit: theernment

Další kroky

Vědci si nejsou jisti, proč ART spouští IRIS u některých pacientů. Vědí, že nemoc není přímo způsobena infekčními mikroorganismy, ale spíše tím, hyperaktivní imunitní odpovědi. Předchozí studie zkoumala CD4 + T buňky, které jsou imunitní buňky, které se zdravými úrovních ART. Nicméně, žádný jediný typ buněk se podílí na IRIS. Vědci také podíval na krevní biomarkery-látek, které indikují porucha je na obzoru, nebo došlo-pochopit rozdíly mezi pacienty.

theernment výzkumníci Irini Sereti, MD, vedoucí HIV patogenezi jednotky v Laboratoři imunoregulaci a Bruno Andrade, Ph.D., z Laboratoře parazitárních nemocí, vedl studii zkoumající buňky zvané monocyty, které jsou zapojeny do vrozený imunita, nebo první linie imunitní obrany proti patogenům. Monocyty je známo, že produkují několik IRIS biomarkerů, ale tyto buňky nebyly profilované u pacientů IRIS.

Odkaz

Spolupráce s Národním ústavem pro výzkum tuberkulózy v Chennai, Indie, a Ústavem infekčních chorob a molekulární medicíny v Kapském Městě v Jihoafrické republice, tým zkoumal vzorky odebrané ze dvou skupin koinfikovaných pacientů. Bylo zjištěno, že CD14 ++ CD16 – monocyty byly zvýšeny, jak před, tak i po ART, u pacientů, kteří později duhovky. U pacientů, kteří nevytvářeli IRIS, četnost této buňky byl nižší po ART.

Výzkumní pracovníci se domnívají, že CD14 ++ CD16 – monocyty způsobit IRIS při nadměrné stimulaci CD4 + T-buňky-cílů infekce HIV. Při ART přináší tyto buňky do zdravé hladiny, pacient s vysokou úrovní CD14 ++ CD16 – monocyty může být predisoposed vyvinout IRIS. Pro testování této hypotézy, tým používá vzorky krve od skupiny pacientů ze Severní Ameriky, kteří měli pouze HIV. Když byly buňky těchto pacientů vystavena TBC bakterií, CD14 ++ CD16 – monocyty produkoval většinu IRIS-souvisejících biomarkerů, které znamenají roli těchto buněk ve vývoji onemocnění.

Tato studie je první, která propojit vrozený imunitní buňky, CD14 ++ CD16 – monocyt, k rozvoji IRIS. Pokud tyto výsledky firma v dalších pacientů, mohou být monocyty použity k identifikaci pacientů v riziku k této chorobě. Kromě toho, CD14 ++ CD16 – monocyty může být dále studována jako potenciální terapeutické cíle pro léčbu a prevenci IRIS.

theernment výzkumníci se zapsal HIV pacientů v klinické studii u Natiional Institutes of Health Centra klinické expandovat na této studii. Jejich cílem je posoudit, jaké typy buněk jsou přítomny v tkáních pacientů s HIV, než se začnou umění, a jak se tyto buňky mohou přispět k IRIS. Pro více informací navštivte www.clinicaltrials a použít zkušební identifikátor NCT02147405.

Andrade BB, Singh A, Narendran G, Schechter ME, Nayak K, Subramanian S, Anbalagan S, Jensen SMR, Porter BO, Antonelli LR, Wilkinson KA, Wilkinson RJ, Meintjes G, Van der Plas H, Follmann D, Barber DL, Swaminathan S, Sher A, Sereti I. mykobakteriální antigen řízené aktivace CD14 ++ CD16 – monocytů je prediktorem tuberculosis spojené imunorestituční zánětlivý syndrom. PLoS patogenů (2014)

Lab Dr. Sereti je