žít s kašlem

Máte-li kašel, můžete podniknout kroky k navrácení pod podmínkou, že to způsobuje kašel. Můžete také podniknout kroky k ulehčit kašli. péče a změny životního stylu probíhajících vám může pomoci.

Postupujte plán léčby Váš lékař vám dává k léčbě příčinu vašeho kašle. Podnikne všechny léky podle pokynů svého lékaře. Pokud používáte antibiotika, i nadále brát léky, dokud je to všechno pryč. Můžete začít cítit lépe, než skončíte lék, ale měli byste ho i nadále užívat.

Poraďte se se svým lékařem o způsobech, jak zmírnit kašli. On nebo ona může doporučit léky proti kašli. Tyto léky se obvykle používá pouze tehdy, pokud příčinou kašle je neznámá a kašel způsobuje mnoho nepohodlí.

Průběžné péče

Pohodě mlhy zvlhčovač vzduchu nebo páry odpařovač může pomoci zmírnit podrážděnou krku a uvolnit hlen. Dostatek tekutin (například vody, polévka nebo šťáva) může mít stejný účinek. Zeptejte se svého lékaře o tom, kolik tekutiny budete potřebovat.

Změny životního stylu

Váš lékař vám vědět, kdy naplánovat Následná péče.

Pokud kouříte, přestaňte. Zeptejte se svého lékaře o programech a produktech, které vám pomohou přestat kouřit. Zdravotního témata Kouření a vaše srdce článku a Národní srdce, plíce a krev Institute “Váš průvodce na zdravé srdce” brožuře mít více informací o tom, jak přestat kouřit.

Snažte se vyhnout dráždivých látek a alergenů, které vás kašel. Příklady dráždivých látek patří cigaretový kouř, znečištění ovzduší, barva výpary a voňavé produkty, jako jsou parfémy nebo osvěžovačů vzduchu. Příklady alergenů zahrnují prach, zvířecí alergeny, plísně a pyly ze stromů, trav a květin.

Dodržovat zdravý jídelníček a být tak fyzicky aktivní, jak můžete. Zdravá strava obsahuje celou řadu ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. To také zahrnuje libové maso, drůbež, ryby a bez tuku nebo nízkotučné mléko nebo mléčné výrobky. Zdravá strava je také nízký obsah nasycených tuků, trans-tuků, cholesterolu, sodíku (sůl), a přidaného cukru.

Pro více informací o těchto zdravé výživy, přejděte na Národní srdce, plíce a krev zavedou si klade za cíl pro webový server zdravou váhu: “Váš Průvodce po zdravé srdce” a “Váš průvodce Snížení krevního tlaku s DASH.” Všechny tyto prostředky obsahují obecné rady o zdravém stravování.