žijící s ischemickou chorobou mikrovaskulární

Máte-li koronární mikrovaskulární onemocnění (MVD), můžete podniknout kroky, aby ji ovládat. Postupujte podle kroků popsaných v “Jak může Ischemická choroba Mikrovaskulární být zabráněno?”

Koronární MVD, jako tradiční ischemickou chorobou srdeční, zvyšuje riziko srdečního infarktu. Máte-li příznaky srdečního infarktu, volejte 9-1-1 najednou.

Tyto příznaky mohou zahrnovat bolesti na hrudi, horní nepohodlí těla, dušnost a nevolnost (nevolnost od žaludku). Podrobnější informace o varovných příznaků infarktu, přejděte do sekce o varovných příznaků níže.

Průběžné péče

Máte-li koronární MVD, navštivte svého lékaře pravidelně, aby se ujistil nemoc není zhoršuje. Práce se svým lékařem, aby mohl sledovat cholesterol, krevní tlak a hladinu cukru v krvi. To pomůže váš lékař léčbu Vám bude upravovat podle potřeby.

Varovné značky

Možná budete muset vidět kardiologem (specialista srdce) vedle svého lékaře primární péče. Promluvte si se svým lékařem o tom, jak často byste měli plánovat návštěvy v ordinaci nebo krevní testy. Mezi těmito návštěvami, kontaktujte svého lékaře, pokud máte nějaké nové příznaky nebo se vaše příznaky zhorší.

Měl by jsi

Máte-li koronární MVD, naučit varovné příznaky infarktu. Známky a příznaky srdečního infarktu zahrnují

Pokud si myslíte, že máte infarkt, volejte 9-1-1 najednou. Včasná léčba může zabránit nebo omezit poškození srdečního svalu. Nejezděte do nemocnice, nebo nechat někoho jiného řídit vás. Místo toho, zavolat sanitku, aby zdravotnický personál může začít život zachraňující léčbu na cestě na pohotovost.

Nechte lidi, které vidíte pravidelně vědět, že jste v ohrožení pro srdeční infarkt. Mohou vyhledejte pohotovostní službu, pokud se náhle slabý, kolaps, nebo mají jiné závažné příznaky.

Více než 100 členů komunity shromáždili v klinické Center v Bethesda, MD, s cílem zvýšit povědomí o ženách a srdeční choroby. Dav tvořil obří lidské srdce ve cti National Wear Red Day, který se koná každý rok na první pátek v únoru. Reproduktory při této akci patřily Dr. Francis Collins, ředitel; Dr. Gary H. Gibbons, ředitel NHLBI, Dr. Griffin Rodgers, ředitel Národního ústavu Diabetes a zažívací a Kidney Diseases, Dr. Janine Clayton, ředitel Úřadu pro výzkum zdraví žen a Dr. John Gallin, ředitel klinického centra. Pro více informací o srdečním onemocněním, navštivte webové stránky NHLBI. Pokud sdílíte toto video na Twitteru, použijte #NationalWearRedDay.