ženšen pro váš imunitní systém, koncentrace, srdce a menopauza

Různé odrůdy kořene ženšenu byly použity jako ošetření v Asii a Severní Americe po celá staletí. Ženšen je jednou z nejoblíbenějších bylinné léky na světě.

Ženšen se tradičně používají pro celou řadu zdravotních problémů. Nicméně, jeho přínos pro většinu z nich nebyly prozkoumány vážně.

Existují dva hlavní druhy ženšenu: Asian nebo Korejský ženšen (Panax ginseng) a ženšen (Panax quinquefolius). Studie prokázaly, že různé druhy mají různé výhody. V tradiční čínské medicíně, ženšen je považován za méně než stimulující asijské odrůdy.

Ačkoli mnoho další byliny jsou nazývány ženšen – jako Eleuthero nebo sibiřský ženšen – neobsahují účinnou látku ginsenosidů.

Používám kupón; I koupit značková prodejna; I nakupovat v diskontních prodejen; Neberu vitamíny nebo doplňky stravy

Některé studie zjistily, že ženšen může posílit imunitní systém. Existují určité důkazy, že jeden konkrétní typ ženšenu extraktu může snížit počet a závažnost nachlazení u dospělých.

Několik studií u lidí ukázaly, že ženšen může snižovat hladinu cukru v krvi.

Tam je nějaký důkaz, že brzy ženšen může být dočasně – a skromně – zlepšit soustředění a učení. V některých studiích duševní výkonnosti, žen-šen byl v kombinaci s ginkga. I když jsou tyto studie jsou zajímavé, mnozí odborníci se domnívají, že potřebujeme více důkazů.

Ženšen byl rovněž zkoumán jako způsob, jak zlepšit náladu a zvýšit odolnost, stejně jako rakovinu léčit, onemocnění srdce, únava, erektilní dysfunkce, hepatitidy typu C, vysoký krevní tlak, menopauzálních symptomů, a dalších podmínkách. Zatímco některé z těchto použití jsou slibné, důkazy nejsou přesvědčivé.

Standardní dávky ženšenu nebyly stanoveny v každém stavu. Kvalita a účinné látky v doplňcích může značně lišit od výrobce k výrobce. Proto je velmi obtížné stanovit standardní dávku.

Vždy koupit ženšen z dobře uznávané společnosti. Vzhledem k tomu, že je to drahé kořen, je zde riziko, že pochybné výrobci mohou prodávat falešnou ženšen nebo mohou obsahovat menší, než je uvedeno na láhvi.

Neexistují žádné přírodní zdroje potravin ženšenu. Ženšen se někdy přidává do energetických nápojů a potravin.