zdravý životní styl pro každého s diabetem: jídlo a cvičení

diabetes Trends

Když žijete s cukrovkou, co jíte a jak moc cvičíte mít velký vliv na vaše zdraví. Tak se smart o potravinách, které si vyberete a způsobu, jakým se pohybujete. Získáte nejen hladinu cukru v krvi pod kontrolou, budete snížit své srdce a mrtvice rizika, taky.

Jaký druh cvičení je bezpečný – a zábavné – pokud máte poškození nervů cukrovkou, nazvaný diabetická neuropatie? A jak můžete zůstat motivovaný poté, co první flush inspirace slábne; Záleží na tom, kde začínáte, “říká Dace L. Trence, MD, endokrinolog a ředitel Centra Diabetes Care na University of Washington Medical Center v Seattlu.” Pro člověka, který byl nicnedělání, byste určitě chtějí začít dělat něco, co je pohodlné a příjemné a …

Vybírat si zdravé jídlo. Dobrým pravidlem je, aby zaplnil polovinu váš talíř s non-škrobnatých zeleniny, jako je špenát, mrkev, hlávkový salát nebo rajčata. Rozdělte druhou polovinu mezi výživných celozrnných výrobků nebo škrobů (myslím, hnědá rýže nebo sladké brambory) a libové bílkoviny, jako je bez kůže kuře. Jezte zdravé tuky, jako je avokádo nebo ořechy, v malých množstvích. Omezit kolik soli jíš, taky.

Snack chytřejší. Sodovky a balené potraviny jsou obvykle vysoký obsah kalorií, soli a přidaného cukru, ale s nízkým obsahem vitamínů a minerálů. Pokud dostanete hlad mezi jídly, jíst něco zdravého, jako je mrkev nebo hrozny.

Změřte si jídlo a občerstvení. Dávejte pozor na své porce potravin řídit hladinu cukru v krvi. Použijte odměrky a váhy potravin doma. Zkontrolujte, sloužící velikosti uvedené na “nutriční hodnoty” štítků.

Tam jsou také jednoduché způsoby, jak získat obraz ve své mysli o velikosti porce. Například jedna porce masa je o velikosti dlaně. Šálek salát nebo kastrol je velká jako pěst.

Dejte se do pohybu. Cvičení, která dělá vaše srdce pumpy, jako je rychlá chůze, tanec a plavání, pomáhá tělu využití inzulínu lépe. Můžete začít pomalu s 5-10 minut, pak pracovat až do 30 nebo více minut denně, minimálně 5 dní v týdnu. (Pokud se snažíte zhubnout, zaměřit se na vaše tréninky trvat asi 60 minut.) Vaše aktivity by měly být alespoň “středně intenzivní”, což znamená, že jste schopni mluvit, ale ne zpívat, zatímco vy to děláte ,