zdravotní přínosy z kávy

Káva může dobrý vkus a dostat jdeš v dopoledních hodinách, ale co to bude dělat pro své zdraví?

méně pravděpodobné, že diabetes 2. typu, Parkinsonovy choroby a Dementi; mají méně případů určitých druhů rakoviny, poruch srdečního rytmu, a mrtvice

Stále více výzkumů ukazuje, že pijáci kávy ve srovnání s nondrinkers, jsou

“Tam je určitě mnohem víc než dobrá zpráva špatných zpráv, pokud jde o kávě a zdraví,” říká Frank Hu, MD, MPH, PhD, výživa a profesor epidemiologie na Harvard School of Public Health.

Ale (jste věděl, že by došlo k “, ale” ne?), Káva není prokázáno, aby se zabránilo těchto podmínek.

Výzkumníci neptejte lidi, aby pili kávu nebo přeskočit v zájmu vědy. Místo toho se zeptejte se jich na jejich přípravu kávy návyky. Tyto studie nelze zobrazit příčiny a následku. Je možné, že pijáci kávy mají další výhody, jako jsou lepší diety, cvičení, více nebo ochranných genů.

Takže tam není pevný důkaz. Ale existují náznaky možných zdravotních výhod – a několik upozornění.

Pokud jste stejně jako průměrný Američan, který sestřelil 416 8-unce šálků kávy v roce 2009 (odhady světové zdroje institutu), možná budete chtít vědět, co všechno java dělá pro vás, nebo pro vás.

Zde je stav-by-podmínkou pohled na výzkum.

Hu volá údaje o kávě a diabetes mellitus 2. typu “docela solidní,” založený na více než 15 publikovaných studií.

Naprostá většina těchto studií ukázaly přínos kávy na prevenci diabetu. A teď tam je také důkaz, že káva bez kofeinu může mít stejnou výhodu jako pravidelný kávu, “říká Chu.

V roce 2005, Hu Tým přezkoumal devět studií u kávy a diabetu 2. typu. Více než 193,000 lidí, ti, kteří tvrdili, že pili více než šest nebo sedm šálků denně byly 35% méně pravděpodobné, že máte diabetes 2. typu než lidé, kteří pijí méně než dva šálky denně. Tam byl menší vyzdobit – 28% nižší riziko – pro lidi, kteří pili 4-6 šálků denně. Zjištění konat bez ohledu na pohlaví, hmotnosti nebo geografické poloze (USA nebo Evropy).

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky