zdravé Whole Foods: rozhodování bohaté na živiny pro svůj jídelníček

Zdravé Whole Foods: možná víte, že jste měl jíst. Ale opravdu víte, co jsou zač?

“Žijeme ve společnosti, která sní tolik zpracovány a vyrobit jídlo, že si myslím, že je nějaký opravdový zmatek o tom, co se kvalifikuje jako celé jídlo,” říká Tara Gidus, RD, mluvčí Asociace dietetická. Dokonce i pro zdraví vědomé, fráze dostane zamotaný s ostatními podmínkami. Whole Foods může být organický nebo místně pěstované nebo pesticidů-free. Ale oni nejsou nutně. Definice zdravých celých potravin je mnohem jednodušší.

Když budete jíst celý potravin, dostaneš jídlo ve svém přirozeném stavu, “říká Gidus.” Začínáš to neporušené, se všemi vitamíny, minerály a další živiny, které jsou v potravinách. “V podstatě je to zdravý celý jídlo, spíše než kousky, které zůstanou po zušlechťování a zpracování. To je rozdíl mezi AP klad a jablečného džusu, nebo pečené brambory a bramborovou kaší.

Zatímco celá potraviny by mohlo být spojeno s luxusním obchodě s potravinami stejného jména jsou pro nás všechny k dispozici kdekoli v zemi. Většina dietitians pocit, že jíst zdravé potraviny, celé má všechny druhy dávek. Jejich živiny mohou pomoci udržet váš imunitní systém silný a chránit před onemocněním.

kardiovaskulární diseas; mnoho typů Cance; diabetes 2. typu

“Pokud se snažíte jíst zdravější stravu, se spoléhat na více Whole Foods je skvělé místo pro start,” říká Lucia L. Kaiser, PhD, komunitní nutriční specialista v oddělení výživy na University of California, Davis.

Mnohé studie prokázaly, že strava s vysokým obsahem zdravých potravin, jako je ovoce, zeleniny, a celá zrna jsou spojeny se sníženým rizikem onemocnění, jako je například

Takže co je tak dobré o zdravé celé potravin? Za prvé, jsou plné vlákniny, vitamínů a minerálů. Oni také obsahují fytochemikálie, obecný název pro přírodních látek v rostlinách. I když byly identifikovány tisíce jednotlivých fytochemikálií, bezpočet více zůstávají neznámé. Pomáhají různými způsoby. Některé z nich jsou antioxidanty, které chrání buňky před poškozením. Příklady antioxidačních phytochemicals jsou flavonoidy, karotenoidy a lykopen.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …