zdravé výživy-přehled

Zdravé stravování začíná učit nové způsoby, jak k jídlu, jako je například přidání více čerstvého ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků a řezání zpět na potraviny, které mají hodně tuku, soli a cukru.

Usilovat o rovnováhu. Většinu dní, jíst z každé skupiny potravin-obilí, bílkovinné potraviny, zelenina a ovoce a mléka. Poslouchat své tělo. Jíst, když máte hlad. Stop, když jste spokojeni; Podívejte se na odrůdy. Být dobrodružné. Vyberte si různé potraviny v každé skupiny potravin. Například nedosahují pro jablko pokaždé, když si vyberete ovoce. Jíst různé potraviny každý den vám pomůže získat všechny živiny, které potřebují; Praxe umírněnost. Nemají příliš mnoho nebo příliš málo o jedné věci. Všechny potraviny, pokud jíst v moderování, mohou být součástí zdravé výživy. Dokonce i sladkosti může být v pořádku.

Srdeční choroba; Vysoký krevní tlak; Diabetu 2. typu; Některé druhy rakoviny.

Změna zdravější stravování také zahrnuje učení o rovnováze, odrůdy a moderování.

Zdravá strava vám pomůže získat správnou rovnováhu vitamínů, minerálů a dalších živin. To vám pomůže cítit se co nejlépe a mají spoustu energie. To vám může pomoci zvládnout stres lepší.

Zdravá strava je jedním z nejlepších věcí, které můžete udělat pro prevenci a tlumení mnoho zdravotních problémů, jako je například

Zdravá strava není dieta. To znamená provedení změn můžete žít s a vychutnat po celý zbytek svého života.

Diety jsou dočasné. Protože se vzdát tolik, když vás dieta, může mít hlad a přemýšlet o jídlo po celou dobu. A po ukončení diety, také se může přejídat, aby se na to, co jste vynechal.

Jíst zdravou, vyváženou pestrou stravu, je mnohem více uspokojující. A pokud jste zápas s větší fyzickou aktivitu, je více pravděpodobné, že si na zdravou váhu -a zůstat tam, než když jste diety.

Za prvé, přemýšlet o svých důvodech pro zdravější stravování. Chcete zlepšit své zdraví? Chcete se cítit lépe? Snažíte se být příkladem pro své děti?

Dále přemýšlet o některých malých změn, které můžete udělat. Vyberte si ty, které můžete pokračovat v tom.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky

Nesnažte se změnit všechno najednou; Nastavit snadný cíl můžete dosáhnout, jako s salát a kousek ovoce každý den; Make dlouhodobý cíl příliš, jako je mít jednu vegetariánskou večeři za týden.