zdravé dítě: ochrana miminka a batolata od choroboplodných zárodků doma

Jakmile se stanete rodičem, svět se zdá špinavý, zárodečné přepisovat místo. Můžete se dívat na klice nebo pokojové časopis čekací bez obav z mikroskopických nepřátelé svíjel neviditelně na povrchu.

Mezitím se vaše dítě má různé nápady. “V prvních letech života, děti dát vše do svých úst,” říká Robert W. Frenck Jr., MD, profesor pediatrie v Cincinnati dětská nemocnice Medical Center. “Naprosto všechno.”

Pro rodiče, to není snadné. Jak byste měli mít vaše dítě zdravé, když její největší snahou je hledat ohavnosti nacpat do pusy? Chcete-li vám nějaké pokyny o tom, co klíčků opatření byste měli vzít – a které se obává, můžete setřást – obrátil se k Plusy: pediatrů a odborníků na infekční choroby. Tady je to, co musel říci.

Jako rodič, je to snadné se dostat vystresovaná o choroboplodných zárodků. Některé z nich mohou způsobit vážné onemocnění, které jsou obzvláště nebezpečné pro malé děti. Ale až se příště budete muset lovit něco germy a nechutný z úst dítěte, sebrat odvahu. Děti mají imunitní systémy, které jsou odolnější, než si možná myslíte.

“V našem prostředí, my jsme vystaveni stovky a stovky antigenů denně od prachu na pyl vůči virům a bakteriím,” říká Frenck. “Faktem je, že náš imunitní systém velmi dobře v nás chrání.”

Expozice klíčků jen součást dospívání je také. “Bakterie jsou nevyhnutelné,” říká Tanya Remer Altmann, MD, pediatr a autor maminku hovory: Dr. Tanya odpovědi rodičů Top 101 otázek o děti a batolata. “Jsou všude, a část z toho, že dítě a batole je vystaven spousty z nich.”

Expozice zárodků buduje imunitní systém dítěte. Jakmile tělo je infikováno specifickým virem, to naučí vytvářet protilátky proti němu bojovat. Příště to vystavena, tělo může bojovat off bez vzniku infekce.

To znamená, že už nikdy nebudete chtít záměrně vystavit své dítě bakteriemi nebo viry.

“Nikdy bych obhájce dát dítěti virus cílevědomě budovat imunitu,” říká Frenck. Dostávají spoustu expozice choroboplodných zárodků přirozeně. “Ale také nechceme, aby děti v kuklách, aby se zabránilo expozici, protože to nebude fungovat.”