zdravá zimní potraviny

Pie, fondán, horká čokoláda – existují nějaké zimní potraviny, které tam nejsou naložené kalorií a postrádá výživnou hodnotu? Nehledejte nic jiného než regálů vašeho obchod s potravinami, protože zastrčený za krabici s levnými cukroví hole je nákupní seznam plný zdravých a vydatné zimní lahůdek.

Zima je skvělý čas, aby si potraviny z vláken, barvu a chuť, “říká Roger Clemens, DrPH potravinářská věda komunikátor pro Institute of Technology potravin.” Tyto potraviny jsou bohaté na vlákninu, B vitaminy, minerální látky a může obsahovat dobrými zdroji proteinu.

Luštěniny, brusinky a zimní squash jsou jen některé z výživového -packed nesmí chybět za chladných zimních dnů.

“Luštěniny jsou potraviny, které často nemáme myslet v létě, ale jsou zdravé a vydatné přísada pro zimní recepty,” říká Susan Moores, registrovaná dietetik v St. Paul, Minnesota.

Bohaté na důležitých živin, jako vlákniny a bílkovin, luštěniny, jako jsou ledviny, cizrnové a fazole, čočka a bílými a černými fazolemi, jsou chutné doplňkem zimních polévek a dušených pokrmů.

“Mají vydatné, masitou chuť k nim, což z nich dělá skvělé na chladné zimní den v polévce nebo guláš,” říká Moores, který je také mluvčí Asociace dietetická.

Jeden z prvních potravin lidé myslí o tom, kdy si myslí, že “zimní” je díkůvzdání tradice – krůta.

Turecko je obrovská potravy na zimu, “říká Moores.” Je to hubený, je výborným zdrojem bílkovin, a z hlediska kalorií, je to pozoruhodně nízká.

Turecko polévku, krůtí sendvič na vydatné celozrnného chleba, jakož i krůtí na jeho vlastní, je vždy léčit na chladné zimní den.

Máme zmrazené brusinky po celý rok, ale na podzim a v zimě, můžeme je získat čerstvé, “říká Elaine Magee, registr dietetik a” Recept doktor “pro”. Takže je to žádným překvapením vidět spoustu zimních pokrmů naložených brusinky.

Brusinky jsou nejen chutné, když jsou čerstvé, jsou s nízkým obsahem kalorií.

“Pohár je pouze 47 kalorií, s více než 3 gramy vlákniny, a více než 20% denní dávky vitamínu C,” říká Magee.

Čerstvé celé brusinky přidejte snap do salátů, chleba a vdolky, a něco jiného, ​​zkuste poleva krocana horký z trouby s tímto koláč zimní bobule.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky