zdravá jídla piknik

Je to perfektní způsob, jak strávit slunečný letní den: posezení s přáteli a rodinou na piknik ve stínu listnatých stromů. Několik inteligentní bezpečnostní tipy zajistí každý vyhýbá bolesti břicha nebo horší. Za prvé, aby se vaše ruce čisté, říká Angela M. Fraser, PhD, docent a bezpečnost potravin vzdělávání specialista na Clemson University.

“Ruce mohou být zdrojem škodlivých patogenů,” říká Fraser. Pokud jste uprostřed louky bez teplou vodou a mýdlem, ona doporučuje ručně sanitaci utěrky a gel. Dokončit všechny potravinářské prep–, jako je tvarování hamburgerové placičky a krájení melounu – doma před vámi přijet. Také balení spoustu sloužící nádobí, jako jsou lžíce a kleštěmi, aby se zabránilo holé ruky pro styk s potravinami a křížové kontaminace mezi nádobím.

Další tip: Keep jídla studená, ne teplejší než 41 ºF. Chill rychle se kazící v uzavřených nádobách v lednici až do doby těsně před odjezdem, pak zabalit do chladiče obklopených kostkami ledu. (Ledem chladit pouze povrchy se dotknou, říká Fraser.) Návrat zbytky jídla do chladiče během jedné hodiny jíst, říká.

Tento barevný salát je vybaven FARRO, žvýkací starověké zrno populární na italskou kuchyni. Pokud nemůžete najít Farro, můžete použít pšenice bobule, ječmen, nebo quinoa místo.

Dělá 6 porcí

Složení

1 ½ šálky FARRO

1 šálek čerstvé kukuřice, loupaná

1 šálek červené a žluté cherry rajčátky, poloviční

1 šálek nasekané English okurka

1 červená paprika, sekané

½ šálku jemně nasekané petrželky

1 lžíce citronové kůry

3 oz sýru feta

¼ lžičky mořské soli

čerstvě mletý pepř podle chuti

3 lžíce extra panenský olivový olej

3 lžíce bílého balsamico

instrukce

1. místo Farro ve středně těžká, dnem hrnce s dostatečným množstvím vody k pokrytí 2-3 palců nad zrna. Přiveďte k varu, krytí, snížit tepelné k varu a vaříme do měkka, 15 až 20 minut. Drain Farro a místo ve velké míse, dokud nevychladne.

2. Použijte ostrý nůž řezat kukuřičný klas off. Kombinovat kukuřici, rajčata, okurky, paprika, petržel, citronovou kůru a tento sýr s FARRO.

3. ušlehejte sůl, pepř, olivový olej a ocet. Zalijeme salát a důkladně promícháme kombinovat. Pokrytí salát a chladem nejméně jednu hodinu nebo přes noc před zabalením do chladiče.

V jedné porci

285 kalorií, 9 g bílkovin, 37 g sacharidů, 12 g tuku (3 g nasycených tuků), 7 mg cholesterolu, 5 g vláken, 4 g cukru, 202 mg sodíku. Kalorií z tuku: 36%

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky