zánětlivé rakoviny prsu ošetření a léky

Léčba zánětlivé rakoviny prsu často začíná s chemoterapií, následované operací a radiační terapii. Jiné způsoby úpravy mohou být použity v případě zkoušky svých rakovinných buněk ukazují, že můžete mít prospěch z dodatečných úprav.

Chemoterapie používá chemikálie zabít rakovinné buňky. Obdržíte chemoterapeutické léky přes žíly (intravenózně), ve formě tablet nebo obojí.

Chemoterapie

Chemoterapie se obvykle používá před chirurgickým zákrokem pro zánětlivé rakoviny prsu. Tento pre-chirurgická léčba, označovaná jako neoadjuvantní terapii, si klade za cíl zmenšit rakovinu před operací a zvýšit pravděpodobnost, že operace bude úspěšná. Chemoterapie může být také použita po operaci.

Po chemoterapii, ženy se zánětlivým karcinomem prsu obvykle podstoupit operaci odstranit postiženého prsu (mastektomie). Většina žen se zánětlivým karcinomem prsu podstoupit modifikovanou radikální mastektomii, který zahrnuje odstranění celého prsu a několik blízkých lymfatických uzlin. Mízní uzliny jsou testovány na příznaky rakoviny.

Radiační terapie využívá vysoce výkonný energetické paprsky, jako jsou rentgeny, zabíjet rakovinné buňky. V průběhu radiační terapie, budete ležet na stole, zatímco velké stroje se pohybuje kolem vás, režie energetické paprsky na rakovinu.

Radiační terapie může být použita po chemoterapii a chirurgii zabít nějaké rakovinné buňky, které by mohly zůstat kolem hrudi a pod paží.

Chirurgie

Pokud váš zánětlivý karcinom prsu je citlivý na hormony, může lékař doporučit hormonální terapie.

Hormonální terapie léčba může zahrnovat

Cílené léčby rakoviny zabít zaměřením na konkrétní slabá místa rakovinné buňky.

U zánětlivých buněk rakoviny prsu s určitou genetickou mutaci, léky trastuzumab (Herceptin) a pertuzumab (Perjeta), může být možnost léčby. Tyto léky zacílit bílkovinu nazývanou HER2, který pomáhá některé zánětlivé buňky rakoviny prsu roste a přežít. Pokud vaše zánětlivé buňky karcinomu prsu, aby příliš mnoho HER2, trastuzumab a pertuzumab může pomoci zablokovat proteinu a způsobí, že se nádorové buňky zemřít.

Trastuzumab a pertuzumab lze kombinovat s chemoterapií.

radiační léčba

hormonální terapie

cílená léčba