žaludeční bypass: fakta o hubnutí chirurgie

Jennifer Robinson, M; 12. června 2015

Roux-en-Y žaludeční bypass je nejčastější hubnutí chirurgie, což představuje asi 80% všech hubnutí ordinací v USA Tento postup má dvě části

Chirurg rozděluje žaludku do velké části a mnohem menší. Pak, v procesu se někdy nazývá “žaludek sešívání,” malá část žaludku je šitá nebo sešité dohromady, aby váček, který může mít pouze šálek nebo tak nějak jídla.

S takovým malým žaludkem, lidé pocit sytosti a rychle jíst méně. Tato strategie je také nazýván “restriktivní”, protože nová velikost žaludku omezuje, kolik potravin je schopen pojmout.

Chirurg odpojí nový, malý žaludek váček z větší části žaludku a první část tenkého střeva (duodenum), a pak se připojí ji na části tenkého střeva o něco dále dolů (jejunu). Tento chirurgický postup se nazývá “Roux-en-Y.”

Po Roux-en-Y, jídlo prochází přímo ze žaludku do jejuna, obcházet dvanáctníku. To brzdí svůj vstřebávání kalorií a živin. Tato metoda ztráta hmotnosti se nazývá “malabsorptive.”

Žaludek sešívání a Roux-en-Y se obvykle provádí během stejné operaci a společně se nazývají “Roux-en-Y žaludeční bypass.”

Obvykle chirurgové dělat obojí laparoskopicky (pomocí nástrojů vkládaných přes malé řezy v břiše). Pokud laparoskopie není možné, chirurgové může provést laparotomii (zahrnující velký řez v polovině břicha).

Po žaludeční bypass, lidé obvykle zůstávají v nemocnici po dobu 2 až 3 dny a návrat k normálnímu aktivitě během 2 až 3 týdnů. Asi 10% lidí, kteří mají komplikace, které jsou obvykle mírné a zahrnují

Téměř 1% až 5% lidí má vážné nebo život ohrožující komplikace, jako je například

Riziko komplikací je nižší ve sběrnách, které dělají více než 100 hubnutí operací ročně. Úmrtí v měsíci následujícím po žaludeční bypass jsou velmi vzácné (asi 0,2% až 0,5%, nebo méně než jeden v 200 osob), když je postup vykonal velmi zkušeného chirurga.

Další zdravotní problémy mohou nastat v důsledku chirurgického zákroku. Například není absorbovat co nejvíce živin, jako je železo a vápník mohou způsobit anemii a osteoporózy. Ale brát výživové doplňky a dostat krevní testy mohou dělat, že méně pravděpodobné.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …