žal, úmrtí, a vyrovnat se se ztrátou (pdqâ®): podpůrná léčba [] -overview

Poskytovatelé zdravotní péče se setkávají pozůstalé jednotlivců po celou dobu jejich osobním i profesním životě. [1] Průběh ze závěrečných stadií rakoviny na smrt milovaného člověka se zkušenostmi v různých způsobech různými jednotlivci. Každý člověk je jedinečný, a tak tam bude mnoho individuální rozdíly v žalu zkušeností. Většina lidí pocítí společnou nebo normální smutek a bude dobře zvládnout, jiní budou zaznamenat vážnější žalu reakce, jako je prodloužené nebo složitého smutek a budou mít prospěch z léčby. Někteří mohou dokonce zjistit, že zkušenosti rakovina, ačkoli je obtížné a snaží se, může vést k významnému osobnímu růstu.

Mnoho z lékařské a vědecké termíny používané v tomto souhrnu se nacházejí v Dictionary of Genetics podmínek. Když je spojen pojem klepnutí, bude definice objeví v samostatném okně; Mnohé z těchto genů popsaných v tomto přehledu jsou uvedeny v online Mendelian Inheritance u člověka (OMIM) databáze. Když se objeví OMIM za názvem genu nebo název stavu, klikněte na OMIM pro odkaz na další informace; Existuje několik dědičné syndromy, které zahrnují endokrinní žlázy nebo neuroendokrinní, …

Toto shrnutí první definuje konstrukty smutku, úmrtí a smutku. To pak rozlišuje žalu reakce prozíravá smutek, normálním nebo společném žalu, jevištních modelů normální smutku a komplikované nebo prodloužené žalu. Psychosociální a farmakologické léčby jsou vysvětleny. Důležitými vývojové problémy dětí a smutku jsou prezentovány, a oddíl o mezikulturních reakcí na žalu a smutku uzavírá shrnutí.

Následující informace kombinuje teoretické a empirické hodnocení obecného literatury o smutku, úmrtí a smuteční [2, 3, 4, 5] a není specifické ke ztrátě přes rakovinu. Kde je to možné, studií, které se zaměřily na rakovinu jsou zdůrazněny.

V tomto shrnutí, není-li uvedeno jinak, důkazy a problémy praxe, které se vztahují k dospělé jsou diskutovány. Důkazy a aplikace do praxe související s dětmi se mohou výrazně lišit od informací vztahujících se k dospělým. Když specifické informace o péči o děti je k dispozici, jsou shrnuty pod vlastním názvem.

Reference

Tato informace se vyrábí a poskytuje nationâ; Cance; Institute (). Informace v tomto tématu se mohlo změnit, protože to bylo psáno. Nejaktuálnější informace, obraťte se na nationa; Cance; Institut prostřednictvím webových stránek Internet na adrese http: /; cancer.gov nebo volejte 1-800-4 rakovině.

 Veřejné Informace z National Cancer Institute