z Cleveland Clinic: symptomy se srdečním selháním

Příznaky srdečního selhání jsou ve spojení se změnami, ke kterým dochází do svého srdce a těla, a mohou být mírné, střední nebo těžkou, v závislosti na tom, jak slabé je vaše srdce. Tyto příznaky mohou zahrnovat

Překrvené plíce. Tekutina v plicích zálohování může způsobit dušnost s cvičením nebo potíže s dýcháním v klidu nebo když leží naplocho v posteli. Plicní kongesce způsobuje také nasucho, suchý kašel nebo dušnost; Tekutiny a zadržování vody. Méně krve do ledvin způsobuje zadržování tekutin a vody, což má za následek otoky kotníků, nohou a břicha (nazývané edém) a přibývání na váze. Symptomy mohou způsobit zvýšené močení v noci. Nadýmání v žaludku může způsobit ztrátu chuti k jídlu nebo nevolnost; Závratě, únava a slabost. Méně krve do důležitých orgánů a svalů, budete se cítit unavený a slabý. Méně krve do mozku může způsobit závratě nebo zmatenost; Rychlý nebo nepravidelný srdeční tep. Srdce bije rychleji, aby pumpovat dostatečné množství krve do těla. To způsobuje rychlý nebo nepravidelný srdeční tep.

Můžete sbalit bez varování. Vaše srdce přestane bít a krev vytéká do mozku a dalších orgánů. Během několika vteřin, zastavení dýchání a nemají žádný puls. To je náhlá srdeční zástava.

Jsou vysoká hladina cholesterolu a plakety nahromadění uvedení své zdraví v nebezpečí?

ZDROJE

Heart Association: “srdeční selhání”.

Srdeční selhání Society of America: “Více informací o selhání srdce.”