výhřez dieta tipy, nejlepší / nejhorší volby potravin a vaření poradenství

Mnoho lidí s hiátová hernie, stav, ve kterém část žaludku vyboulí směrem vzhůru skrz otvor v bránici, nemají žádné příznaky. Pro ty, kteří to, co jedí, může být rozdíl mezi dobrým den (nebo noc) a špatný. Dieta může hrát důležitou roli při kontrole symptomů hiátová hernie, a to pálení žáhy a kyselého trávení.

Když máte hiátová kýla, to je snadnější pro žaludeční kyseliny přijít do jícnu, trubice, která nese jídlo z vašeho hrdla do žaludku. To způsobuje pocit pálení v krku a hrudníku. Některé potraviny mohou tyto příznaky horší pro některé lidi. Naštěstí, pálení žáhy příznaky spojené s hiátová hernie často lze ovládat s dietou a změny životního stylu.

Tyto potraviny jsou velmi kyselé nebo mohou oslabit dolního jícnového svěrače, což usnadňuje žaludeční kyseliny zálohování do jícnu. Mohou způsobit příznaky pálení žáhy.

Tyto potraviny jsou nízké-produkující kyselinu potravin a je méně pravděpodobné, že zhoršit své Hiátová příznaky kýla

Možná zjistíte, že některé z potravin uvedených v “potraviny, aby se zabránilo” nemusí obtěžovat, zatímco jiní na “potraviny, aby si” seznam může vyvolat nepříjemné pocity. Každý, kdo toleruje jídlo jinak. Chcete-li určit nejlepší dieta pro vás, aby potraviny deník po dobu několika týdnů. A pak se vyhýbají všemu, co způsobí, že budete mít příznaky.