vůně alergie a kvalita vnitřního ovzduší

Z osvěžovače vzduchu a čisticích prostředků do těla umýt vaše dítě prostě musí mít, vůně jsou všude. I když je cílem je, aby se věci cítit lépe, všechny tyto pachy může také vést k bolesti hlavy, vyrážky a dalších nežádoucích vedlejších účinků.

Ale i když nevykazují klasické příznaky alergie vůně, mnoho lidí trápí pachy všechny stejné. V několika nedávných studií, téměř jedna třetina lidí dotazovaných uvedlo, že byly podrážděné voňavé výrobky nosí jinými lidmi. Devatenáct procent uvedlo, že dostali bolesti hlavy, potíže s dýcháním, nebo jiné problémy z osvěžovače vzduchu nebo deodoranty.

To není překvapivé, že vůně by mohla vyvolat reakci u tolika lidí. Odhaduje se, že více než 3000 chemických látek jsou používány k vytvoření vůně, které se nacházejí v běžných osobních výrobků, kosmetiky a čisticích kusů.

Některé z těchto chemických látek, které byly spojeny s zdravotních problémů, včetně reprodukčních problémů a astmatu. Ftaláty, například, jsou kontroverzní řada chemických látek, které mohou napodobovat účinky hormonů v těle. Často jsou přidány do vůní pomoci vůně vydrží déle.

Ale to není snadné zjistit, co je v produktech uložených na vašem těle a použít, aby se váš domov a oblečení cítit lépe. FDA nevyžaduje, aby výrobci zveřejnit konkrétní složky v vůně. Využívají všeobjímající termín “vůni” na etiketě, která může obsahovat éterické oleje, syntetické, rozpouštědla a fixační prostředky.

FDA není rutinně testovat vonné látky, pokud došlo k určitému spotřebitel nebo starost o zdraví o jednotlivých složkách. Místo toho je odpovědnost na výrobce výrobku používat přísady, které jsou bezpečné.