vlákno: kolik potřebuji?

Asi víte, že vlákno je pro dobré zdraví důležité, ale víte, pokud jste získali dost?

Většina lidí na světě nejsou. Průměrný dospělý jí pouze 15 gramů vlákniny za den.

Ženy potřebují 25 gramů vlákniny za den, a muži potřebují 38 gramů za den, v závislosti na Institute of Medicine.

Jíst více rostlinných potravin – zeleninu, fazole, ovoce, celozrnných a ořechy – je nejlepší způsob, a je jedním z doporučení výživových doporučení vláda USA 2015.

Tyto potraviny jsou přirozeně bohaté na živiny, včetně vlákniny, a poskytnout všechny zdravotní výhody, které jdou spolu s dietou vláken bohatý.

Nejlépe zdrojem vlákniny jsou: fazole (všeho druhu), hrách, cizrna, černé oči hrášek, artyčoky, celozrnná mouka, ječmen, bulgur, otruby, maliny, ostružiny a švestky.

Dobrým zdrojem vlákniny patří: salát, tmavé listové zeleniny, brokolice, ibišek, květák, sladké brambory, mrkev, dýně, brambory s kůží, kukuřice, fazole snímku, chřest, zelí, celozrnné těstoviny, oves, popcorn, ořechy, rozinky , hrušky, jahody, pomeranče, banány, borůvky, mango a jablka.

Vyhnout rafinovaných obilovin – jako bílá mouka, bílý chléb, bílé těstoviny a bílá rýže – a jejich nahrazení celých zrn je skvělý způsob, jak zvýšit množství vlákniny ve stravě. Pokyny Dietní doporučujeme alespoň polovina vaše zrna být celá zrna, ale se všemi celých zrn možností je nyní k dispozici, je snadné dělat ještě lépe než to.

Whole Foods jsou preferovaný způsob, jak získat vlákno, protože oni také dát vám živiny vaše tělo potřebuje.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …