vakcína proti viru chřipky (intradermálně, intramuskulárně) nežádoucí účinky

V roce 1976, celá řada lidí, kteří obdrželi “prasečí chřipky” vakcíny proti chřipce vyvinutého syndromu Guillain-Barré (GBS), což je onemocnění, které může způsobit ochrnutí. Většina z těchto lidí bylo více než 25 let. Ačkoli pouze 10 z každých jeden milion lidí, kteří obdrželi vakcínu vlastně rozvinutý GBS, toto číslo bylo 6krát vyšší, než by byly normálně očekávalo. Většina lidí, kteří se dostali GBS zotavil úplně.

Předpokládá se, že “prasečí chřipky” virus obsažený v očkovací látce 1976 způsobil problém, ale to nebylo prokázáno. Od té doby, studie ukázaly, že riziko vzniku GBS z vakcíny proti chřipce je velmi nízká (jeden z každých milionu lidí).

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.