Účinnost vakcína proti chřipce: jak dobře to funguje?

Podle CDC, vakcína proti chřipce snižuje šance na chřipku o 70% až 90%.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní pečovatelské služby, včetně prohlídek, očkování a screeningových testů, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Tvůj věk

Vakcína chřipce nefunguje stejně dobře u všech lidí. Je nejúčinnější u zdravých dospělých. U malých dětí je vakcína proti chřipce je o něco méně účinný – asi 66% – na prevenci proti chřipce. Je to účinnější jako děti s přibývajícím věkem.

Po středního věku, imunita přirozeně stává slabší. Vakcína chřipce nebude fungovat tak dobře jako kdysi. Ale proto, že virus chřipky je mnohem nebezpečnější pro starší lidi, to je důležité, aby se dostanou vakcínu. Dokonce i v případech, kdy to nebrání chřipku, to může ještě snížit riziko závažných nežádoucích účinků. Studie ukazují, že u starších lidí, kteří nežijí v zařízení péče je vakcína proti chřipce může snížit riziko hospitalizace (pro chřipku a zápal plic) o 30% až 70%. U lidí, kteří žijí v pečovatelském domě nebo péče o zařízení je vakcína proti chřipce je 50% až 60% účinné v prevenci hospitalizací a 80% účinné v prevenci úmrtí v důsledku chřipky komplikace.

Tam může být také nepatrné rozdíly v závislosti na které vakcína dostanete. CDC nyní doporučuje, aby vakcína ve formě nosního spreje pro zdravé děti ve věku 2 až 8 let, když je k dispozici. Ale může to být i méně účinné než vstřikovaného chřipkové vakcíny u starších osob. Ve skutečnosti vakcíny s vysokou dávkou tzv Fluzone se doporučuje pro starší dospělé, pokud jsou k dispozici. Chřipka výstřel high-dávka obsahuje čtyřikrát tolik účinné látky jakožto pravidelnou chřipce.

Váš celkový zdravotní stav

Vakcíny působí tak urychlovat imunitní systém do akce. V jistém smyslu, vakcína “učí” vaše tělo, jak identifikovat virus a jak se bránit proti němu. Potom, když přijde do kontaktu se skutečným virem, váš imunitní systém rychle rozpozná a bojuje ho; Takže účinnost vakcíny, závisí na tom, jak silně imunitní systém reaguje na něj. Pokud máte slabý imunitní systém, aby začal s, vakcína může prostě není tak dobře fungovat. Mnoho chronických onemocnění může oslabit obranyschopnost tělo má. CDC odhaduje, že vakcína proti chřipce snižuje riziko hospitalizace (pro chřipku a zápal plic) o 30% až 70% u lidí s chronickými chorobami.