štěrk root: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Eupatoire Pourpre, Eupatoriadelphus purpureus, Eupatorium purpureum, Herbe de Joe Pye, Joe Pye, Joe-Pye Weed, Ledviny Root, fialová Boneset, královna louky, Raiz de Eupatorio, Roter Wasserhanf, trubku Weed.

kořen štěrk je bylina. Žárovky kořen a jejich části, které rostou nad zemí se používají k výrobě léku; I přes vážné obavy o bezpečnost, kořen štěrk se používá při problémech močových cest, jako jsou močových či ledvinových kamenů, infekce močového měchýře, močové trubice a prostaty a bolestivé močení; Lidé také používají kořen štěrkové při artritidě-jako bolesti (revmatismu a dně), stejně jako u prasat v malárie, viru dengue, nebo tyfus. Kořen štěrk se používá také ke snížení žaludeční kyseliny, zvýšení průtoku moči, způsobují zvracení, pocení a způsobit, a jako stimulant a tonikum.

kořen štěrk by mohlo fungovat za určitých podmínek tím, že sníží otok (zánět).

Nedostatečná Evidence fo; Močové a ledvinové kameny; Infekce močových cest; Artritida-jako bolesti; Dna; Horečka; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost kořene štěrk pro tyto účely.

Je tu hodně obav o použití kořen štěrkové jako lék, protože obsahuje chemické látky zvané hepatotoxické pyrrolizidinu alkaloidy (PAS), které mohou blokovat průtok krve v žilách a způsobit poškození jater. Hepatotoxický PA by také způsobovat rakovinu a vrozené vady. kořenové štěrk přípravky, které nejsou certifikovány a označeny “hepatotoxický PA-free” se za pravděpodobné nebezpečné; Je také pravděpodobné, že UNSAFE aplikovat kořen štěrku na porušenou kůži. Nebezpečné chemické látky v kořenovém adresáři štěrku lze rychle vstřebává přes porušenou kůži a může vést k nebezpečnému těla celé toxicity. Vyhýbat usňové výrobky, které nejsou certifikovány a označeny jako “hepatotoxický PA bez €.; Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli je to bezpečné použít kořen štěrku na neporušenou kůži. To je nejlepší se vyhnout používání; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Je pravděpodobné, že nebezpečné používat kořenové štěrku přípravky, které by mohly obsahovat hepatotoxická pas během těhotenství. Tyto produkty by mohly způsobit vrozené vady a poškození jater; Je také pravděpodobné, že nebezpečné používat kořenové štěrku přípravky, které by mohly obsahovat hepatotoxická pas, pokud kojíte -feeding. Tyto chemikálie mohou přecházet do mateřského mléka a mohl by poškodit kojence; Není známo, zda jde o výrobky, které jsou certifikované hepatotoxické PA-zdarma jsou bezpečné pro použití v těhotenství nebo během kojení. Pobyt v bezpečné straně a vyhnout se používání nějaký kořen štěrk přípravek, pokud jste těhotná nebo kojíte; Alergie na ambrózie a příbuzné rostliny: kořen štěrk může vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou alergičtí na rostliny čeledi Asteraceae / Compositae. Členové této rodiny patří ambrózie, chryzantémy, měsíčky, sedmikrásky, a mnoho dalších. Pokud trpíte alergiemi, ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím kořen štěrkové; Onemocnění jater: Existuje obava, že hepatotoxické PA v kořenovém adresáři štěrková by mohl dělat jaterní onemocnění zhoršit.

kořen štěrk může mít vliv jako pilulka vody nebo “diuretikum”. Zapouští kořeny štěrkové by se mohla snížit, jak dobře se tělo zbaví lithia. Tím se může zvýšit, kolik lithium je v těle a způsobit vážné vedlejší účinky. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím tohoto produktu, pokud užíváte lithium. možná nutné změnit Vaši dávku lithia.

kořen štěrk se člení v játrech. Některé chemické látky, které se tvoří, když se porouchá játra kořen štěrkové může být škodlivé. Léky, které způsobují, že játra rozkládají kořeny štěrkové by mohl zvýšit toxické účinky chemických látek obsažených v kořenu štěrku; Některé z těchto léků jsou karbamazepin (Tegretol), fenobarbital, fenytoin (Dilantin), rifampin, rifabutin (Mycobutin) a další.

Příslušná dávka kořene štěrku závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro kořen štěrku. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Habtemariam, S. Protizánětlivá aktivita antirevmatika rostlinné látky, štěrk kořen (Eupatorium purpureum): další biologické aktivity a složky. Phytother.Res. 200; 15 (8): 687-690.

Tundis, R., Loizzo, M. R., Statti, G. A., Passalacqua, N. G., Peruzzi, L., a Menichini, F. pyrrolizidinu alkaloidy profily cinerárie skupiny Senecio (Asteraceae). Z.Naturforsch.C. 200; 62 (7-8): 467-472.

Chojkier M. jaterní sinusoidální obstrukční syndrom-: toxicita pyrrolizidinu alkaloidů. J Hepatol 200; 39: 437-46.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. FDA doporučuje doplněk stravy Výrobci odebrat kostivalu výrobky z trhu. 6. července 2001. Dostupné na: http://www.cfsan.fda.gov/~dms/dspltr06.html.

Habtemariam S. Cistifolin, integrin závislé adheze buněk blokátor z anti-revmatické rostlinné látky, štěrk kořen (oddenek z Eupatorium purpureum). Planta Med 199; 64: 683-5.

Klepser TB, Klepser ME. Nebezpečné a potenciálně bezpečné bylinné terapie. Am J Health Syst Pharm 199; 56: 125-38.

Roeder E. Léčivé rostliny v Evropě, které obsahují pyrrolizidinu alkaloidy. Pharmazie 199; 50: 83-98.

Wang YP, Yan J, Fu PP, Chou MW. Lidské jaterní mikrozomální snížení o pyrrolizidinu alkaloidů N-oxidů, za vzniku odpovídajícího karcinogenní nadřazené alkaloid. Toxicol Lett 200; 155: 411-20.

WHO pracovní skupiny. Pyrrolizidinu alkaloidy. Environmental Health Criteria, 80. WHO: Ženeva, 1988.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese