starček: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Cinerárie, Common starček, Flor Amarilla, Ground žrout, Grundy Swallow, Hierba Cana, Petit SÃneçon, Senecio Común, starček obecný, SÃneçon Commun, SÃneçon Vulgaire, Simson, Yuyito.

Starček je rostlina. Celá kvetoucí rostlina se používá k výrobě léku; I přes vážné obavy o bezpečnost, lidé berou starček pro červy a koliky. Berou vylisované šťávy pro nepravidelné či bolestivé menstruace (dysmenorrhea) a epilepsie; Lisovaná šťáva je někdy aplikován přímo na dásně k zastavení krvácení.

Není k dispozici dostatek informací, aby věděli, jak starček mohlo fungovat.

Nedostatečná Evidence fo; Kolika; červy; Epilepsie; Nepravidelné nebo bolestivá menstruace (dysmenorea); Zastavení krvácení zubní při aplikaci přímo na postiženou oblast; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost starček pro tyto účely.

Starček je nebezpečné pro každého, kdo k použití. Je tu hodně obav o použití starček jako lék, protože obsahuje chemické látky zvané hepatotoxické pyrrolizidinu alkaloidy (PAS), které mohou blokovat průtok krve v cévách, což způsobuje poškození jater. Hepatotoxický PA by také způsobovat rakovinu a vrozené vady. Starček přípravky, které nejsou certifikovány a označeny â € œhepatotoxic PA-freeâ € jsou považovány za nebezpečné; Je to také nebezpečné aplikovat starček na porušenou kůži. Nebezpečné chemické látky v starček lze rychle vstřebává přes porušenou kůži a může vést k nebezpečnému těla celé toxicity. Vyhýbat usňové výrobky, které nejsou certifikovány a označeny â € œhepatotoxic PA-free.â € není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli je to bezpečné použít starček na neporušenou kůži. To je nejlepší se vyhnout používání; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Je to nebezpečné používat starček přípravky, které by mohly obsahovat hepatotoxická Pas během těhotenství. Tyto produkty by mohly způsobit vrozené vady a poškození jater; Je to také nebezpečné používat starček přípravky, které by mohly obsahovat hepatotoxická pas, pokud kojíte -feeding. Tyto chemikálie mohou přecházet do mateřského mléka a mohl by poškodit kojence; Není známo, zda jde o výrobky, které jsou certifikované hepatotoxické PA-zdarma jsou bezpečné pro použití v těhotenství nebo během kojení. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání jakýkoli přípravek starček, pokud jste těhotná nebo kojíte; Alergie na ambrózie a související zařízení: starček může vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou alergičtí na rostliny čeledi Asteraceae / Compositae. Členové této rodiny patří ambrózie, chryzantémy, měsíčky, sedmikrásky, a mnoho dalších. Pokud trpíte alergiemi, ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím starček; Onemocnění jater: Existuje obava, že hepatotoxické PA v starček by mohl dělat jaterní onemocnění zhoršit.

Starček se člení v játrech. Některé chemické látky, které se tvoří, když se porouchá játra starček může být škodlivé. Léky, které způsobují, že játra rozebrat starček by mohl zvýšit toxické účinky chemických látek obsažených v starček; Některé z těchto léků jsou karbamazepin (Tegretol), fenobarbital, fenytoin (Dilantin), rifampin, rifabutin (Mycobutin) a další.

Příslušná dávka starček závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro starček. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Chojkier M. jaterní sinusoidální obstrukční syndrom-: toxicita pyrrolizidinu alkaloidů. J Hepatol 200; 39: 437-46.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. FDA doporučuje doplněk stravy Výrobci odebrat kostivalu výrobky z trhu. 6. července 2001. Dostupné na: http://www.cfsan.fda.gov/~dms/dspltr06.html.

Fox DW, Hart MC, Bergeson PS, et al. Pyrrolizidinu (Senecio) intoxikace napodobováním Reye syndrom. J Pediatr 197; 93: 980-2.

Klepser TB, Klepser ME. Nebezpečné a potenciálně bezpečné bylinné terapie. Am J Health Syst Pharm 199; 56: 125-38.

Roeder E. Léčivé rostliny v Evropě, které obsahují pyrrolizidinu alkaloidy. Pharmazie 199; 50: 83-98.

Wang YP, Yan J, Fu PP, Chou MW. Lidské jaterní mikrozomální snížení o pyrrolizidinu alkaloidů N-oxidů, za vzniku odpovídajícího karcinogenní nadřazené alkaloid. Toxicol Lett 200; 155: 411-20.

WHO pracovní skupiny. Pyrrolizidinu alkaloidy. Environmental Health Criteria, 80. WHO: Ženeva, 1988.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese