srdeční selhání: role různých lékařů

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která učiní poté, co jste byl diagnostikován se srdečním selháním je koho zvolit, aby váš lékař. Váš lékař potvrdí diagnózu a navrhnout léčebný plán pro srdeční selhání a bude zodpovědný za sledování progrese nemoci a účinnosti léčby. Je velmi důležité vybrat lékaře, který je způsobilý pro správu vašeho srdečního selhání. Je také důležité, že máte lékaře, s nímž se budete cítit pohodlně sdílení informací o vašich příznacích a zkušeností.

Při léčbě srdečního selhání, bude existovat vztah mezi vaším lékaře primární péče a lékařů, kteří se specializují na léčbu srdce (specialisté). Každý typ lékař má jedinečný soubor dovedností a může hrát určitou roli při řízení svého onemocnění. Vaše první testy diagnostikovat srdeční selhání bude pravděpodobně nařízeno lékařem primární péče, ale některé z těchto testů může být nutné provést nebo interpretován kardiolog. Váš primární péče lékař může být praktický lékař.

Jaký typ lékaře je pro vás nejlepší? Internisty a kardiology jsou dva nejběžnější typy lékařů odpovědných za léčbu srdečního selhání. Kardiologové se obvykle zaměřují na léčbu lidí s těžšími formami onemocnění. Potřeby každého člověka se srdečním selháním se liší v závislosti na takových faktorech, jako příčina srdečního selhání, na závažnosti onemocnění a na věku osoby. V poslední době celá řada studií, které porovnávají, jak dobře internists zvládnout léčbu srdečního selhání ve srovnání s kardiologů. Některé důkazy naznačují, že kardiologové mohou dosáhnout lepších výsledků při léčbě srdečního selhání.

Jaké další typy lékařů léčbě srdečního selhání? V uplynulých letech, mnoho lékař praxe daly zaměstnat praktiky zdravotní sestry (NPS) a asistenty lékaře (PAS) na pomoc při péči o lidi se srdečním selháním. Tito odborníci měli pokročilý výcvik v mnoha aspektech všeobecného lékařství. Sahají úroveň péče lékař může poskytnout, protože mohou hodnotit a léčit mnohé z běžných problémů, které vznikají u lidí, kteří trpí selháním srdce. Je-li zapotřebí složitější rozhodování nebo když závažnost nebo složitost problematiky převyšuje obvyklé NPS a PAS pak může konzultovat s odborníkem srdečního selhání.

Když je kardiolog postoupení potřeba? Váš primární péče lékař obvykle rozhodne, zda vás odkázat na kardiologa pro léčbu srdečního selhání. Většina lékařů souhlasí s tím, že existují určité situace, kdy lidé se srdečním selháním by mělo být vždy odkazoval se na kardiologa. V těchto situacích složitost srdečního selhání vyžaduje znalosti a pozornost specialisty.

Pokud jste se vešly do jedné z kategorií níže a primární péče lékaře, které nejsou uvedeny kardiologa, měli byste o možnosti postoupení kardiolog. Jako srdeční selhání postupuje a přístupy v konečném stadiu, by měl být někteří lidé vidět odborníkem srdečního selhání. Obvykle je váš celkový kardiolog vás odkázat, ale váš praktický lékař, může tak učinit.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologie, Electrophysiolog; Stephen Fort, MD, MRCP, FRCPC – intervenční kardiologii

12.03.2014