srdeční selhání: jíst zdravou stravu – přehled témat

Dieta je rozhodující při léčbě srdečního selhání. Omezením sodíku se obvykle doporučuje omezit nahromadění tekutiny. Ale některé další živiny nebo látky také hrát roli také. Srdeční selhání se totiž mohou zhoršit, pokud dieta a medicína doporučení pro srdečním selháním nejsou pečlivě sledováni. Medicína a dietní léčba jsou nejúčinnější, když se užívá při léčbě srdečního selhání.

Zeptejte se svého lékaře v případě srdeční rehabilitační program je pro vás to pravé. Rehab vám může poskytnout vzdělání a podporu, které vám pomohou vybudovat nové zdravé návyky, jako je například omezení sodíku a jíst srdce -healthy potravin.

Pokud budete konzumovat příliš mnoho sodíku, bude to způsobí, že vaše tělo, aby udržel přebytečnou tekutinu. Tato extra zvyšuje tekutiny otoky nohou a dělá to těžší pro vaše srdce pumpovat. Jíst příliš mnoho sodíku může dokonce vyvolat náhlé srdeční selhání.

Omezením sodíku vám může pomoci cítit se lépe a prevenci náhlé srdeční selhání.

Váš lékař vám řekne, kolik sodíku můžete jíst každý den. Možná budete muset omezit sodíku na méně než 2,000 mg každý den.

Příjem tekutin není stále omezen. To může být omezeno v pokročilých případech udržovat rovnováhu elektrolytů vašeho těla. Pečlivě sleduje vaše strava s nízkým obsahem sodíku pomůže snížit nebo eliminovat potřebu omezení tekutin. Je velmi důležité, že se budete dívat na jakékoli známky zisk tekutin (otoky nebo zvýšení tělesné hmotnosti) a hlásit je se svým lékařem.