srdeční problémy: obývací pokoj s kardiostimulátorem

Kardiostimulátor udržuje vaše srdce od bije příliš pomalu. Je důležité vědět, jak toto zařízení funguje a jak si udržet i; pracovní právo. Učení několik důležitých faktů o kardiostimulátory ca; které vám pomohou dosáhnout nejlepších výsledků z vašeho zařízení.

Jak se dostanete nejlepší výsledky z kardiostimulátoru?

Pokud máte kardiostimulátor, je důležité, aby se zabránilo silné Magneti; a elektrické pole. Níže uvedené seznamy dát nějaké bezpečnostní pokyny pro kardiostimulátory nebo ICD. Ukazují některé elektrické a magnetické zdroje an; jak mohou ovlivnit váš kardiostimulátor. Pro dosažení nejlepších výsledků, postupujte Thes; pokyny. Tyto bezpečnostní tipy platí také pro zařízení, která kombinují ICD a kardiostimulátor. Máte-li dotazy, poraďte se se svým lékařem.

Lékař nebo výrobce kardiostimulátoru vám může poskytnout úplný seznam věcí, které budete potřebovat, aby se zabránilo a věci, které jsou bezpečné pro použití.

Většina lékařské testy a postupy, nebude mít vliv na pacemake; s výjimkou pro MRI, které používá silné magnety. Být v bezpečí

Můžete bezpečně cestovat se srdečním zařízením. Ale budete chtít být připraveni před odjezdem.

Můžete řídit, pokud máte kardiostimulátor, a nemáte žádné příznaky, jako je mdloba. Ale hned po dostanete kardiostimulátor, lékař bude pravděpodobně vás požádat, aby neřídili motorová vozidla po dobu nejméně jednoho týdne poté, co je zařízení implantováno. To vám dává čas na uzdravení.

Kardiostimulátory často se používají ke zlepšení vaší schopnosti t; cvičení. Většina lidí s kardiostimulátorem mají aktivní život a mohou vykonávat. Promluvte si se svým lékařem o druhu a množství cvičení a jiné činnosti můžete udělat.

Obecně

Většina lidí, kteří mají kardiostimulátor, může mít aktivní sexuální život. Poté, co si kardiostimulátor implantován, budete nechat váš hrudník hojit na krátkou dobu. Pokud váš lékař říká, že můžete cvičit a být aktivní, pak je to asi pro vás bezpečné mít sex.

Promluvte si se svým lékařem, pokud máte nějaké obavy.

Jak jste si plánovat svou budoucnost a váš konce života, můžete zahrnout plány na kardiostimulátoru. Můžete učinit rozhodnutí k vypnutí kardiostimulátoru jako součást lékařského ošetření, které chcete na konci života. Můžete si dát tuto informaci ve své směrnici předem.

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte příznaky, které by mohly znamenat, že vaše zařízení nepracuje správně, jako je

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud si myslíte, že máte infekci u vašeho zařízení. Příznaky infekce zahrnují

Akoum NW, et al. (2008). Kardiostimulátor terapie. V EG Nabel, ed., Medicine ACP, část 1, kap. 7. Hamilton, ON: BC Decker.

Baddour LM, et al. (2010). Aktualizujte na kardiovaskulární implantabilních infekcí elektronickým zařízením a jejich řízení. Vědecký výpis z Heart Association. Circulation, 121 (3): 458-477.

Lampert R, et al. (2010). Prohlášení HRS Expertní konsensus o řízení kardiovaskulárních implantovatelných elektronických zařízení (CIEDs) u pacientů blíží ke konci životnosti nebo žádajících o vysazení léčby. Srdeční rytmus, 7 (7): 1008-1026. K dispozici on-line: http: //www.hrsonline/Policy/ClinicalGuidelines/upload/ceids_mgmt_eol.pdf.

Lee S, et al. (2009). Klinicky významné magnetické rušení implantovaných srdečních přístrojů od přenosných sluchátek. Srdeční rytmus, 6 (10): 1432-1436.

Levine GN, et al. (2012). Sexuální aktivita a kardiovaskulární onemocnění: Vědecký Výpis z Heart Association. Circulation, 125 (8): 1058-1072.

Sears SF, et al. (2005). Jak reagovat na Kardioverter-defibrilátoru šoku. Circulation, 111 (23): E380-e382.

Swerdlow CD, et al. (2012). Kardiostimulátory a Kardioverter-defibrilátory. V RO Bonow et al, eds, Braunwald chorobou srdce… Učebnice kardiologie a angiologie, 9. vydání, vol. 1, str. 745-770. Philadelphia: Saunders.

Wilkoff BL, et al. (2008). HRS / EHRA expert consensu; o monitorování kardiovaskulárních implantovatelných elektronických přístrojů (CIEDS; popis technik, indikace, personálu, frekvence, a Ethica; úvahách srdeční rytmus, 5 (6):. 907-925 zajištěna ve; online.: http://www.hrsonline/Practice-Guidance/Clinical-Guidelines-Documents/HRS-EHRA-Expert-Consensus-on-the-Monitoring-of-Cardiovascular-Implantable-Electronic-Devices/2008-Monitoring-of-CIEDs.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; Rakesh K. Pai, MD, FACC – kardiologie, elektrofyziologie

12.03.2014