srdeční problémy: obývací pokoj s ICD

Implantabl; kardioverter-defibrilátor (ICD) pomáhá chránit před nebezpečným slyšet; rytmy. Je důležité vědět, jak toto zařízení funguje a jak si udržet i; pracovní právo. Učení několik důležitých faktů o ICD ca; které vám pomohou dosáhnout nejlepších výsledků z vašeho zařízení.

Jak se dostanete nejlepší výsledky z ICD?

Když máte ICD, je důležité, aby se zabránilo silné Magneti; a elektrické pole. Níže uvedené seznamy dát nějaké bezpečnostní pokyny pro kardiostimulátory nebo ICD. Ukazují některé elektrické a magnetické zdroje an; jak mohou ovlivnit vaši ICD. Pro dosažení nejlepších výsledků, postupujte Thes; pokyny. Tyto bezpečnostní tipy platí také pro zařízení, která kombinují ICD a kardiostimulátor. Máte-li dotazy, poraďte se se svým lékařem.

Lékař nebo výrobce vašeho ICD vám může poskytnout úplný seznam věcí, které budete potřebovat, aby se zabránilo; věci, které jsou bezpečná.

Pokud se dostanete šok ze svého ICD, postupovat podle tohoto plánu, kterou jste nastavili se svým lékařem. Obecně platí, že váš plán závisí na tom, jak se cítíte po dostanete šok a kolikrát dostanete šok.

Po jedné šoku

Po druhém nárazu do 24 hodin

Většina lékařské testy a postupy, nebude mít vliv na IC; s výjimkou pro MRI, které používá silné magnety. Být v bezpečí

Můžete bezpečně cestovat se srdečním zařízením. Ale budete chtít být připraveni před odjezdem.

Máte-li arytmie nebo ICD, který dělá to nebezpečné pro vás řídit, lékař by se mohlo zdát, že zastavení řízení, alespoň na krátkou dobu. Vy asi nemáte zastavit nebo omezit v jízdě, pokud váš arytmie nezpůsobí špatné symptomy; Chcete-li se dozvědět více, viz srdeční rytmus problémy a způsob jízdy.

Pokud si myslíte, že máte infekci u svého přístroje, volejte ihned svého lékaře. Příznaky infekce zahrnují

Zeptejte se svého lékaře, jaké činnosti a intenzita je pro vás bezpečné. ICD jsou nastaveny na šok v určitém tepové frekvence; Takže vaše cílová tepová frekvence během cvičení bude pravděpodobně nejméně 10: 1; bije pod vypouštěcí ICD tepové frekvence.

Váš lékař vám může pomoci naučit se používat rating vnímané námahy (RPE), jako způsob, jak zjistit, jak tvrdě cvičíte. To vám pomůže udržet vaše tepová frekvence na bezpečné úrovni během cvičení.

Zastavte cvičení a zavolejte svého lékaře, pokud máte

Většina lidí, kteří mají ICD (implantabilní kardioverter-defibrilátor) mohou mít aktivní sexuální život. Pokud váš lékař říká, že můžete cvičit a být aktivní, pak je to asi pro vás bezpečné mít sex.

Poté, co si přístroj implantován, budete nechat váš hrudník hojit na krátkou dobu před pokračováním sex. Pokud vy nebo váš partner se obává obnovení sex, mluvit s lékařem o své obavy. Váš lékař nebo jiný zdravotnický pracovník vám může dát podporu a poradenství.

Co když mě šokoval? Mnoho lidí s ICD se obávají, že ICD je mohl šokovat při sexu. Riziko vzniku výboje při sexu se zdá být stejné jako při jakékoliv jiné podobné úrovni výkonu. Pokud se dostanete šok při sexu, budete následovat svůj plán, kdy zavolat svého lékaře.

Bude můj partner dostat šokován? Někteří lidé se obávají, že pokud se dostanou v šoku, při sexu, by mohla být jejich partner zraněn. Ale váš partner nebude v šoku nebo se cítí žádnou bolest, pokud se dostanete šokován.

Můžete mít pocit, nervózní žít s ICD a může se bát šoku.

Šok může být nepříjemné. To může cítit, jako byste se právě kopl do hrudníku. Pro mnoho lidí, dostat šok může způsobit úzkost a deprese.

Je běžné, když se obávají žít s ICD. Po tom všem, nevíte, kdy může dojít k jeho šok a šok může být připomínkou toho, že vaše srdce není tak zdravé, jak by to mohlo být. Ale pokud budete trvat několik jednoduchých kroků, můžete se cítit lépe o tom mít ICD.

Jak jste si plánovat svou budoucnost a váš konce života, zahrnuje plány na vaši ICD. Můžete učinit rozhodnutí vypnout ICD jako součást lékařského ošetření, které chcete na konci života. Můžete si dát tuto informaci ve své směrnici předem.

Lampert R, et al. (2010). Prohlášení HRS Expertní konsensus o řízení kardiovaskulárních implantovatelných elektronických zařízení (CIEDs) u pacientů blíží ke konci životnosti nebo žádajících o vysazení léčby. Srdeční rytmus, 7 (7): 1008-1026. K dispozici on-line: http: //www.hrsonline/Policy/ClinicalGuidelines/upload/ceids_mgmt_eol.pdf.

Sears SF, et al. (2005). Jak reagovat na Kardioverter-defibrilátoru šoku. Circulation, 111 (23): E380-e382.

Vasquez LD, et al. (2010). Sexuální zdraví u pacientů s implantabilním kardioverter-defibrilátor. Circulation, 122 (13): e465-e467.

Wilkoff BL, et al. (2008). HRS / EHRA expert consensu; o monitorování kardiovaskulárních implantovatelných elektronických přístrojů (CIEDS; popis technik, indikace, personálu, frekvence, a Ethica; úvahách srdeční rytmus, 5 (6):. 907-925 zajištěna ve; online.: http://www.hrsonline/Practice-Guidance/Clinical-Guidelines-Documents/HRS-EHRA-Expert-Consensus-on-the-Monitoring-of-Cardiovascular-Implantable-Electronic-Devices/2008-Monitoring-of-CIEDs.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologie, Electrophysiolog; Stephen Fort, MD, MRCP, FRCPC – intervenční kardiologii

12.03.2014