Spodní řada gi

Nižší GI série

Co je nižší gastrointestinální (GI) série?

Co je nižší gastrointestinální (GI) série ?; To, co je tlusté střevo ?; Proto je nižší gastrointestinální série provádí ?; Jak se člověk připravit na dolní části gastrointestinálního série ?; Jak je nižší gastrointestinální série provádí ?; Co může člověk očekávat, že po dolní části gastrointestinálního série ?; Jaká jsou rizika nižšího gastrointestinálního série ?; Usilovat o okamžitou péči; Body k zapamatování;

Nižší GI série, také nazýván iriografie, je x-ray zkouška používá k diagnostice problémů tlustého střeva. Obraz x ray je obraz vytvořený pomocí záření a nahrával na filmu nebo na počítači. Chcete-li tlusté střevo více viditelné na x ray, bude poskytovatel zdravotní péče vyplnit střevo osoby s křídovým kapalině nazývané baryum. Tyto dva typy spodní řady jsou GI

Poskytovatel zdravotní péče a radiolog-lékař, který se specializuje na lékařské zobrazování, budou spolupracovat na určení, které zkoušku provést.

Tlusté střevo je část gastrointestinálního traktu, řada dutých orgánů spojeny do dlouhého, kroucení trubky z úst do konečníku-1-inch dlouhé otvory pro průchod stolice opustí tělo. Tělo tráví potraviny pomocí pohybu svalů v GI traktu, spolu s vydáním hormonů a enzymů. Orgány, které tvoří gastrointestinální trakt jsou ústa, jícen, žaludek, tenké střevo, tlusté střevo, jehož součástí dodatku cecum, tlustého střeva, konečníku a-a řiť. Střeva jsou někdy nazývána střev. Poslední část gastrointestinálního traktu tzv dolního GI traktu, se skládá z tlustého střeva a konečníku.

Co je tlusté střevo?

Tlusté střevo je součástí gastrointestinálního traktu.

jeden kontrastní nižší GI série, který používá pouze barnatého v průběhu zkoušky; double-kontrast nebo vzduchem kontrast nižší GI série, který používá kombinace barya a vzduchu pro vytvoření podrobnější pohled na tlustého střeva

Tlusté střevo je asi 5 stop dlouhý u dospělých a absorbuje vodu a všechny zbývající živiny z natrávené potravy předán z tenkého střeva. Tlusté střevo se pak mění odpad z kapalného do pevného materiálu s názvem stolice. Stolička přechází z tlustého střeva ke konečníku. Konečník je 6 až 8 sune se dlouho u dospělých a je umístěn mezi poslední části tlustého střeva tzv sigmatu-a konečníku. Konečník ukládá stolička před pohyb střev. Při vyprazdňování, stolice se pohybuje z konečníku do konečníku.

bolest břicha; krvácení z konečníku; změny ve vyprazdňování; chronický průjem; nevysvětlený úbytek hmotnosti

Nižší GI série může pomoci diagnostikovat příčinu

Nižší GI série může také ukázat

rakovinné výrůstky .; Divertikly-small váčky v tlustém střevě .; Píštěl-abnormální průchod, nebo tunelu, mezi dvěma orgány, nazývá vnitřní píštěle, nebo mezi orgánu a na vnější straně tělesa, tzv externí píštěle. Fistulas vyskytují nejčastěji v oblasti kolem konečníku a řitního otvoru .; zánět, nebo otok, střevní sliznice .; polypy, další kousky tkáně, které rostou na sliznice střeva .; vředy-vředy na střevní výstelky.

mluví s poskytovatelem zdravotní péče; očista střev

Osoba, která se připravuje na dolního GI seriálu

Mluvit s poskytovatelem zdravotní péče. Lidé by měli promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče

Ženy by se měly nechat své poskytovatele zdravotní péče vědět, zda mohou být těhotné, aby se zabránilo potenciální rizika pro vyvíjející se dítě. Poskytovatel zdravotní péče bude přijmout zvláštní opatření k minimalizaci vystavení záření, nebo on nebo ona může navrhnout jiný postup.

Očista střev. Poskytovatel zdravotní péče bude předložení písemného střeva prep pokyny k následování doma. Poskytovatel zdravotní péče objedná střeva přípravka, takže málo k žádnému stolice je přítomen uvnitř střevě člověka. Kompletní střeva prep nechává osoba průchod stolice, který je jasný. Stolička uvnitř tlustého střeva může zabránit rentgen v tom, aby jasný obraz střeva. Instrukce mohou zahrnovat následující jasnou tekutou dietu po dobu 1 až 3 dny před zákrokem a vyhnout se nápoje, které obsahují červené nebo purpurové barvivo. Pokyny budou poskytovat konkrétní směr, kdy se spuštění a zastavení jasné tekutou dietu. Při této dietě, lidé mohou jíst ani pít následujícího

Proto se provádí nižší gastrointestinální série?

Osoba musí brát projímadla a klystýry v noci před nižším série GI. Projímadlo je lék, který uvolňuje stolici a zvyšuje stolice. Klystýr zahrnuje splachovací vody nebo projímadla do konečníku pomocí speciálního mytí lahví. Projímadla a klystýry mohou způsobit průjem, takže člověk by měl zůstat v blízkosti koupelny během prep střeva.

Člověk může mít projímadla spolknout ve formě tablet, nebo jako prášek rozpustí ve vodě. Někteří lidé budou muset vypít velké množství, obvykle galon kapaliny projímadlo v průběhu tohoto preparátu střeva ve stanovené době. Lidé mohou najít tento krok obtížný; Nicméně, to je velmi důležité pro dokončení prep. Snímky nebude jasné, zda prep je neúplný.

Lidé by měli zavolat svého poskytovatele zdravotní péče, pokud mají vedlejší účinky, které je činí pocit, že nemohou dokončit prep.

X-ray technik a radiolog vykonávat nižší GI série v nemocnici nebo ambulantní centrum. Člověk nepotřebuje anestezie. Postup obvykle trvá 30 až 60 minut.

Pro zkoušku

V průběhu zkoušky se osoba může mít určité nepohodlí a pocit nutkání mít pohyb střev.

Osoba, která bude muset držet stále v různých pozicích, zatímco radiolog a technik vzlet rentgenové snímky a možná i x-ray videa, s názvem skiaskopie. Radiolog a technik budou nahlížet do tlustého střeva z různých úhlů.

Je-li zobrazovací dokončeno, radiolog nebo technik deflaci balónku na trubce, a většina z barya se vypouštěcí trubicí. Osoba, která vyloučí zbývající baryum do mísu nebo blízkého WC. Zdravotní sestra nebo technik může dát osobě, klystýr, aby dále vypláchnout baryum.

Po sérii nižší GI, může člověk očekávat následující

Člověk by se měl pečlivě přečíst a postupovat podle pokynů výtok, který bude vysvětlovat, jak k vyprázdnění zbývající baryum ze střeva. Radiolog bude interpretovat obrázky a poslat zprávu o zjištěních poskytovateli zdravotní péče osoby.

Jak se člověk připravit na dolní části gastrointestinálního sérii?

o zdravotních stavů mají; o všech předepsaných a přes-thecounter léky, vitamíny a doplňky berou; v případě, že jsem měl kolonoskopii s odstraněním biopsie nebo polypů v posledních 4 týdnech

bez tuku vývar nebo vývar; želatina v chutí, jako citron, vápno, nebo oranžové; prostý káva nebo čaj, bez smetany nebo mléka; sportovní nápoje v chutí, jako citron, vápno, nebo oranžová; napjatý ovocné šťávy, jako je například jablko nebo bílé hroznové-pomerančové šťávy se nedoporučuje; voda

osoba leží na stole, zatímco radiolog vloží pružné trubky do řiti osoby a plní tlusté střevo s barya; radiolog zabraňuje úniku barya z konečníku nafouknutím balónku na konci trubky; technik může požádat osobu ke změně polohy několikrát rovnoměrně potáhnout tlusté střevo s barya; v případě, že poskytovatel zdravotní péče nařídil double-kontrastní nižší GI série bude radiolog vhánět vzduch skrz trubici k nafouknutí střevo

křeče v břiše a nadýmání, které se mohou vyskytnout na krátkou dobu po zákroku; obnovit většinu běžné činnosti poté, co opustil nemocnici nebo ambulantní centrum; barnatého v tlustém střevě, které způsobuje stolice být bílé nebo světlé barvy na několik dní po zákroku

zácpa z iriografie-nejběžnější komplikace nižší řady GI .; alergická reakce na barya .; neprůchodnost střev, částečné nebo úplné ucpání tenkého nebo tlustého střeva. Ačkoli vzácný, neprůchodnost střev může být život ohrožující stav, který vyžaduje lékařskou léčbu .; únik barya do oblasti břicha-prostoru mezi hrudníkem a boky z průhledného nerozpoznané trhliny nebo díry ve sliznici tlustého střeva. Tato komplikace je vzácné, nicméně, to obvykle vyžaduje nouzovou operaci opravit.

Rizika nižší řady GI zahrnují

Jak se provádí nižší gastrointestinální série?

vystavení záření může vyvolat rakovinu, ačkoli úroveň ozáření, která vede ke vzniku rakoviny není známa. poskytovatele zdravotní péče odhadnout riziko rakoviny z tohoto typu zkoušky být malý.

silná bolest břicha; krvavá stolice nebo krvácení z konečníku; Neschopnost přenést plynu; horečka; těžká zácpa

bolest břicha; krvácení z konečníku; změny ve vyprazdňování; chronický průjem; nevysvětlený úbytek hmotnosti

mluví s poskytovatelem zdravotní péče; očista střev

křeče v břiše a nadýmání, které se mohou vyskytnout na krátkou dobu po zákroku; obnovit většinu běžné činnosti poté, co opustil nemocnici nebo ambulantní centrum; barnatého v tlustém střevě, které způsobuje stolice být bílé nebo světlé barvy na několik dní po zákroku

silná bolest břicha; krvavá stolice nebo krvácení z konečníku; Neschopnost přenést plynu; horečka; těžká zácpa

Lidé, kteří mají některý z následujících příznaků po spodní řady GI by se měla snažit okamžitou lékařskou pomoc

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co může člověk očekávat, že po dolní části gastrointestinálního sérii?

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Jaká jsou rizika nižšího gastrointestinálního sérii?

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

Usilovat o okamžitou pomoc

Body k zapamatování

Theernment bych poděkovat; M. Brian Fennerty, M. D., Oregon Health and Science University

may-14