související med termíny

Natural Standard® Monografie pacienta, Copyright © 2016 (). Všechna práva vyhrazena. Komerční distribuce zakázáno. Tato monografie je určen pouze pro informační účely, a neměly by být interpretovány jako specifický lékařskou pomoc. Měli byste se poradit se s kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče, než rozhodování o léčebných postupů a / nebo zdravotního stavu.

Med je sladká tekutina ze strany včelami z nektaru květů. To je obecně bezpečné, ale tam byly zprávy některých toxických typů medu vyrobených z rostlin z rodu Rhododendron a další.

Med je snadné pro tělo absorbovat a použití. Že obsahuje asi 70 až 80 procent cukru. Zbytek je voda, minerální látky a některé bílkoviny, kyseliny a další látky. Med byl použit pro rány, kožní problémy, a různých onemocnění žaludku a střev.

Klíč k stupňů

Alergie (rinokonjunktivitidou)

Antibakteriální účinky medu jsou dobře známé. Výzkum byl proveden na roli medu v dlouhodobém řízení rány, stejně jako při léčbě vředů, popálenin, Fournier je gangréna (a život ohrožující bakteriální infekce), a diabetes. Je však třeba více studií vysoce kvalitní učinit spolehlivé závěry o používání medu.

Níže uvedené dávky jsou založeny na vědeckém výzkumu, publikace, tradičního používání, nebo znaleckého posudku. Mnoho byliny a doplňky nebyly důkladně testovány a bezpečnost a účinnost nemusí být prokázána. Značky mohou být provedeny různě, s variabilními složkami, a to i v rámci stejné značky. Níže uvedené dávky se nemusí vztahovat na všechny výrobky. Měli byste číst etikety výrobků, a diskutovat o dávky s kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče před zahájením léčby.

Pro diabetes, přírodní nezpracované med byl přijímán ústy v následujících dávkách: 1 gram na kilogram denně po dobu dvou týdnů, pak se zvýšilo na 1,5 gramu na kilogram denně po dobu dvou týdnů, pak se zvýší na 2 gramy na kilogram za dva týdny, a konečně se zvýšil na 2,5 gramu na kilogram po dobu dalších dvou týdnů. Dávka 0,5 ml na kilogram egyptské jetele medu byla pořízena ústech denně po dobu 12 týdnů.

Pro sportovní výkon, 8,8 mililitry na kilogram medově slazené nápoje (obsahující 110 miligramů sodíku na 240 mililitrů), byla pořízena ústy 30 minut před cvičením a na 10 minut poločasu.

Pro sucho v ústech způsobené radiační léčbou, 5 mililitrů medu z lučních květin byl švihl v ústech po dobu pěti minut, pak polkl.

Burns

U podvýživy, 2 mililitry na kilogram nezpracovaného polyfloral medu z Egypta byla ředí vodou a užívá ústy každý den ve dvou dílčích dávkách spolu se standardní léčbou, po dobu dvou týdnů.

Chemoterapie nežádoucí účinky (nízký počet bílých krvinek)

Pro paměť, 20 g medu tualang (Agro Mas) bylo přijato ústy denně po dobu 16 týdnů.

Kašlat

Pro ústní vředy způsobené radiační léčbou, 20 mililitrů medu máchání byla čistí rychlou v ústech po dobu až dvou minut, a pak se pomalu požití, v těchto režimech: 15 minut před a 15 minut po ošetření, a šest hodin po ozáření, nebo na spaním po dobu až sedmi týdnů nebo čtyřikrát denně po dobu čtyř týdnů léčby zářením, plus dva týdny později. Med oplach byl také švihl a vyplivnout 15 minut před a po radioterapii a před spaním po dobu až šesti týdnů. Dávka 20 ml Camellia sinensis medu byl aplikován na ozářených místech po dobu 15 minut před zahájením léčby, 15 minut po ošetření, a 6 hodin po aplikaci. Filtrovaný med nebo med gázy (HoneySoft®) byl aplikován na kůži až do uzdravení.

cukrovka

Diabetické vředy

výkon cvičení

Při léčbě pneumonie, med silná kapalina byla pořízena ústy po dobu tří měsíců.

Fournier je gangréna (a život ohrožující bakteriální infekce)

Pro chirurgii, jedna čajová lžička (5 mililitrů) medu byla pořízena ústy každou hodinu v bdělém stavu po dobu 14 dnů v kombinaci s antibiotiky a paracetamol.

Gastroenteritida (žaludeční chřipka)

Na rány s hnisem nahromadění, med byl aplikován na postiženou oblast, potom pokryté medovou zálivkou.

onemocnění dásní

Na popáleniny, med byl aplikován na kůži přímo v dávkách 15-30 mililitrů každé 1-2 dny, a je pokryta suchou, sterilní gázou nebo obvazem. Med byl aplikován na kůži jako mořidla vyrobené z gázy naplněné medem, a ponechán na místě po dobu až 25 dnů. Přírodní med byl aplikován na popálenin dvakrát denně až do úplného uzdravení.

Při zánětech kůže a lupy, zředěným roztokem medu a 90 procent teplé vody byl aplikován na pokožku hlavy po dobu 2-3 minut, potom se nechá po dobu tří hodin.

Pro vředů diabetické nohy, čisté, nesterilní pravý včelí med obvaz byl aplikován na kůži každý den, poté pokryta sterilní gázou a celobandážovaná za 7-36 dnů. Non-sterilní gáza naplní jetel medu byla aplikována na kůži po dobu až tří měsíců nebo do vřed byl vyléčen.

Pro Fournier je gangréna, 15-30 mililitrů nezpracovaného medu byla aplikována do postižených oblastí.

Na vysoký cholesterol, 70-75 g medu, někdy rozpustí ve 250 ml vody z vodovodu, byl aplikován na kůži jednou denně po dobu 14-30 dnů.

Pro infekce související s katétrem, 3 mililitrů Medihoney byla aplikována na kůži s každou změnou toaletním (třikrát týdně) až do vyjmutí katetru.

U bércových vředů, 5 gramů na 20 centimetrů čtverečních z Manuka medovou zálivkou byl aplikován na postiženou oblast jednou týdně po dobu čtyř týdnů. Alginátu vápenatého obvaz naplní Manuka medu byla aplikována po dobu 12 týdnů. Dávka 20 ml nezpracovaného medu byla aplikována na každou ránu s každým dresinkem, změnil jednou za dva dny, a vzhledem k tomu po dobu až pěti týdnů nebo dokud se vřed vyléčí.

Parazity, medově nasáklé gázou byl aplikován dvakrát denně po dobu až šesti týdnů.

Na rány po operaci, surový med Yemini byla použita dvanáctkrát, jednou za hodinu, po počátečním praní.

Hemoroidy

Pro svědění, med ochranný krém byl aplikován na kožních záhybech dvakrát denně po dobu 21 dnů.

Opar

Na kožní vředy, mají vícevrstvé tlakové obvazy byly použity v průběhu medu plněné obvazy na kůži. Medihoney a Manuka med obvazy byly použity na kůži po dobu osmi týdnů.

Pro řízení rány, se med injekční obvazy byly aplikovány na kůži v dávce 20 ml medu na toaletním podložku. Následující obvazy byly aplikovány na kůži: Activon Tulle, který je naplněn 20-25 gramů Manuka medu, mění jednou za 2-3 dny po dobu čtyř týdnů, sterilní gázy namočené v nezpracovaném, neředěné medu, Honey-Soft, aplikován na rány po dobu až 28 týdnů; monofloral aloe med, který se používá na čisté rány jednou denně, dokud uzdravení, a manuka med naplněný alginát obvaz aplikován dvakrát týdně do zhojení a Medihoney ™ antibakteriální Wound Gel ™, aplikované denně počínaje 10 dní po operaci.

Diabetu typu 2 a vysoký krevní tlak, je 10 ml vodného roztoku medu bylo hluboce dýchá nosem po dobu až 10 minut. Med řešení s 30-90 gramů přírodního, nezpracovaného medu s 250 mililitry vody byly vdechnuty.

Pro infekcí dutin, 2 mililitrů Manuka medu roztoku byl nastříkán do nosní dírky jednou denně večer po dobu 30 dnů.

Pro oční chirurgii, si 25 procent medu oční kapky se používají v očích pětkrát denně po dobu sedmi dnů před a pět dní po operaci kromě Efflumidex®.

Při kašli, 10 gramů eukalyptového medu, Labiatae medu a citrusových medu a 17 miligramů na mililitr pohanky medu byla přijata ústy v jednotlivých dávkách až 30 minut před spaním. Dávka 2,5 ml přírodního medu byl použit jako jediné dávce před spaním.

Pro žaludeční chřipka, nezpracované, mnohokvětým med byl rozpuštěn v perorální roztok rehydratace (ORS) (5 mililitrů na 100 ml ORS) a podávaný ústy do dvou hodin od přípravy.

U podvýživy, 2 mililitry na kilogram čistého, nezpracovaného mnohokvětým řešení med (7,2 kilokalorií na jeden kilogram), plus standardní léčba byla pořízena ústy každý den ve dvou dílčích dávkách po dobu dvou týdnů.

Pro ústní vředy způsobené radiační léčbou, 0,5-15 gramů na kilogram medu byla aplikována na postižené oblasti třikrát denně po dobu až 10 dnů.

U infikovaných ran po operaci u novorozenců, 5-10 mililitrů nezpracovaného medu byla použita k ráně a pokryté sterilní gázou, které byly změněny dvakrát denně.

Při hojení ran, surové, neředěné med nasáklý gáza byl aplikován na rány dvakrát denně až do uzdravení.

Tato použití byly testovány u lidí nebo zvířat. Bezpečnost a účinnost nebyly vždy prokázána. Některé z těchto podmínek jsou potenciálně závažná a měla by být hodnoceny podle kvalifikovaného poskytovatele zdravotní péče.

třídění zdůvodnění

Níže uvedené použití jsou založeny na tradici či vědeckých teorií. Často nebyly důkladně testovány u lidí a bezpečnost a účinnost nebyly vždy prokázána. Některé z těchto podmínek jsou potenciálně závažná a měla by být hodnoceny podle kvalifikovaného poskytovatele zdravotní péče.

Med může zvýšit riziko krvácení, pokud jsou užívány s léky, které zvyšují riziko krvácení. Některé příklady zahrnují aspirin, antikoagulancia ( “léky na ředění krve”), jako je warfarin (Coumadin®) nebo heparin, protidestičkové léky, jako je klopidogrel (Plavix®) a nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen (Advil, Motrin® ®) nebo naproxen (Naprosyn®, Aleve®).

Med může snižovat hladinu cukru v krvi. Opatrnost se doporučuje při použití léků, které mohou také nižší hladiny cukru v krvi. Lidé, kteří užívají léky na léčbu diabetu ústy nebo inzulínem musí být pečlivě monitorována kvalifikovaným zdravotnickým personálem, včetně lékárníka. Může být nezbytné upravit léky.

Med může způsobit snížení krevního tlaku. Opatrnost se doporučuje u pacientů užívajících léky, které snižují krevní tlak.

Med může narušit způsob, jakým tělo zpracovává některé léky pomocí jater “cytochromu P450” enzymatický systém. V důsledku toho, že hladiny těchto léčiv se může měnit v krvi, a může způsobit změněných efekty nebo potenciálně závažné nežádoucí účinky. Lidé, kteří používají nějaké léky, poraďte příbalovou informaci, a mluvit s kvalifikovaným zdravotnickým personálem, včetně lékárníka, o možných interakcí.

Med může také komunikovat s činidly přijatými pro krev, prostředky použité pro srdce, prostředky použité pro nervový systém, prostředky použité pro pokožku, činidla potřebná k žaludku nebo střev, činidla potřebná pro močových cest, antibiotika, protirakovinné látky, antifungální činidla, protizánětlivá činidla, anti-zabavení činidla, činidla snižující cholesterol, zubní prostředky, ethanol, redukci hmotnosti a hojení ran činidla.

Vysoký krevní tlak

Med může zvýšit riziko krvácení, pokud jsou užívány s bylinkami a doplňků, které se předpokládá, že zvyšují riziko krvácení. Vícenásobné případy krvácení byly hlášeny s použitím Ginkgo biloba a vzácněji s česnekem a Saw Palmetto. Četné jiné látky mohou teoreticky zvýšit riziko krvácení, i když to nebylo prokázáno, ve většině případů.

Vysoký cholesterol

Med může narušit způsob, jakým tělo zpracovává některé byliny nebo doplňky s využitím jater “cytochromu P450” enzymatický systém. V důsledku toho je úroveň ostatních bylin nebo doplňky mohou být změněny v krvi. To může také změnit účinek, že další byliny nebo doplňky případně mít na P450.

Infekce (katetr-související)

Med může snižovat hladinu cukru v krvi. Opatrnost se doporučuje při použití bylin nebo doplňky, které mohou být také nižší hladiny cukru v krvi. Hladiny glukózy v krvi může vyžadovat sledování a dávky mohou potřebovat úpravu.

Med může způsobit snížení krevního tlaku. Opatrnosti je třeba u pacientů užívajících byliny nebo doplňků, které snižují krevní tlak.

Med může také komunikovat s antibakteriální látky, protinádorových bylin a doplňků, protiplísňových bylin a doplňků, protizánětlivých bylin a doplňků, antioxidanty, anti-záchvatovitá bylin a doplňků, snížení cholesterolu bylin a doplňků, zubní bylin a doplňků, bylin a doplňků přijatých k krev, byliny a doplňky přijatá pro srdce, bylin a doplňků přijatých pro nervový systém, byliny a doplňky výživy pro pokožku, byliny a doplňky přijatá k žaludku nebo střev, bylin a doplňků potřebná pro močových cest, hubnutí byliny a doplňky, a hojení ran byliny a doplňky.

Tyto informace jsou založeny na systematickém přehledu vědecké literatury, a byl peer-zhodnotil a upravil přispěvatelů do přírodního typu Standard výzkumné spolupráce ().

metodika monografie

Akátový med, adular, älskling, amour, med andromedotoxin obsahujících Apis mellifera (včela medonosná), Apitherapy produkt, azalky med, včelí produkty, ostružiny med, borůvka med, brutnák lékařský med, Med pohankový, chou, cielo, citrus sinensis Osbeck, vyjasnit med, jetel medu, coisa Doce, deli bal, endulzar, falar docemente, feng mi, flavonoidy, Grayanotoxin med, hachimitsu, medovice, Honig, honování, honingkleur, honung, HY-1, IETS beeldigs, želé Bush med, kamahi med , kanuka med, lastig portret, levandule med, Leptospermum med, lief doen, liefje (aanspreekvorm), mník med, ljuvhet, šílený med, Madu, Manuka med, mel, mel depuratum, medonosných výrobky, miel, miel blanc Miele, mi vida, moeilijk probleem, mooi praten, horský vavřín med, namorado, nektar, nigerijský citrus med, kývl bodlák med oranžový květnatý med, pastvina med, čistí med, uplynulé med, surový med, rewarewa med, rododendron med, Schatz, smöra, sourwood medu, napjaté med, slunečnicový med, Tala smickrande, vratič starček med, tasmánský Leatherwood med, Tawari med, Tesoro, toppensak, jedovatý med, Tupelo med, tutan bal, US IX, versuikeren, zmije pilát med, vleien, divoký tymián med , Zoet maken.

Kombinované příklady produktu: medovina (medu a vody), medovina (fermentovaný med s vínem ušlechtilé kvasinky).

Americký Food and Drug Administration není striktně regulovat byliny a doplňky. Neexistuje žádná záruka síly, čistoty a bezpečnosti výrobků, a efekty se mohou lišit. Vždy byste měli číst etikety výrobků. Máte-li zdravotní stav, nebo užíváte jiné léky, bylinky, nebo doplňky, měli byste si promluvit s kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče před zahájením nové léčby. Poraďte se s poskytovatele zdravotní péče ihned, pokud se u Vás objeví nežádoucí účinky.

Vyhnout se u lidí s prokázanou alergií nebo citlivostí na celeru, pyl, alergie nebo jiné včely související, a když medu z rostlin v rodu Rhododendron se používá kvůli toxicitě.

Neplodnost

Alergické reakce byly hlášeny po použití medu, včetně astma, kašel, obtíže při polykání, kopřivka, rtů nebo jazyka zánět a svědění, zánět plic, dušnost, otok pod kůží, změny hlasu, a sípání, stejně jako těžké životě- ohrožující reakce.

Med je pravděpodobné, že v bezpečí, když užívá ústy v potravinách množstvích, nebo pokud jsou používány doporučené dávky. Med je možné bezpečné při aplikaci na kůži.

Med může způsobit abnormální nebo chybějící srdeční rytmus, rozmazané vidění, změny chuti, změny v počtu bílých krvinek, bolest na hrudi, průjem, dvojité vidění, ospalost, slabost, únava, pocit pálení nebo mravenčení na kůži, horečka, srdeční infarkt , med intoxikace (pocení nebo svalová slabost, když se používá med vyrábí z Rhododendron rostlin), hyperaktivita, poruchy vědomí, zvýšené slin, plicní problémy, mírné ochrnutí, problémy pohybového aparátu, menší zjizvení, nevolnost, nervozita, bolest, křeče, poruchy spánku, pocení, zubní kaz, žaludeční nevolnost, infekce močových cest, zvracení, hubnutí a hojení suchost nebo infekce.

Med může mít vliv na hladinu cukru v krvi. Opatrnost se doporučuje u lidí s diabetem nebo nízké hladiny krevního cukru, a u pacientů užívajících léky, bylinky, nebo doplňky stravy, které ovlivňují hladinu cukru v krvi. hladiny cukru v krvi může být nutné sledována kvalifikovaným zdravotnickým personálem, včetně lékárníkem, a může být nutná úprava léky.

svědění

bércové vředy

Podvýživa

Paměť

Bolestivé defekty v ústech (způsobené radiační léčby)

paraziti

Pneumonie

sinus infekce

Kožního štěpu ran (dělené tloušťka)

kožní zánět (lupy)

Chirurgie

vředy

Hojení ran

Používá na základě tradice nebo teorii

Med může zvýšit riziko krvácení. Opatrnosti je třeba u lidí s poruchami srážlivosti krve nebo užívání léků, které mohou zvýšit riziko krvácení. Může být nezbytné úpravy dávkování.

Med může způsobit snížení krevního tlaku. Opatrnost se doporučuje u pacientů užívajících léky nebo byliny a doplňky stravy, které snižují krevní tlak.

Med může narušit způsob, jakým tělo zpracovává některé léky pomocí jater “cytochromu P450” enzymatický systém.

Používat opatrně, když je původ medu je znám, z důvodu možné toxicity.

Používat opatrně u lidí, kteří mají srdečních onemocnění, poruchy nervové soustavy a žaludku nebo střev podmínek.

Používat opatrně u lidí, kteří užívají antibiotika, léky na srdce, nervového systému prostředky, žaludku nebo střev léky a hubnutí agenty.

Vyhnout se u dětí do 12 měsíců věku.

Vyhnout se u lidí s prokázanou alergií nebo citlivostí na celeru, pyl, alergie nebo jiné včely související, a když medu z rostlin v rodu Rhododendron se používá kvůli toxicitě.

Poznámka: med, co je kontaminováno bakterií Clostridium botulinum mohou způsobit otravu u kojenců a malých dětí. Nicméně, to není nebezpečí pro starší děti a dospělé.

Tam je nedostatek vědeckých důkazů o používání medu během těhotenství nebo kojení. Med může obsahovat látky, které mohou být škodlivé pro těhotné nebo kojící ženy, nebo nenarozeného dítěte.

Abdulrhman MM, El-Hefnawy MH, Aly RH, et al. Metabolické účinky medu na diabetes mellitus 1. typu: randomizovaná zkřížená pilotní studie. J Med Food 2013,16 (1):. 66 až 72; Anthimidou E a D. Mossialos Antibakteriální aktivita řecké a kyperských medů proti Staphylococcus aureus a Pseudomonas aeruginosa ve srovnání s manuka medu. J Med Food 2013,16 (1):. 42 až 47; Badrasawi MM, Shahar S, Abd Manaf Z, et al. Vliv Talbinah spotřeby potravin na depresivních symptomů u starších jedinců v dlouhodobých pečovatelských zařízeních, randomizované klinické studii. Clin Interv.Aging 2013,8:. 279-285; Bayram NA, Keleş T, Durmaz T, et al. Vzácná příčina fibrilace síní: mad med intoxikace. J Emerg.Med 2012,43 (6):. E389-e391; Chatzoulis G, K Chatzoulis, Spyridopoulos P, et al. Záchrana infikovaného titanu pletivo ve velkém incizní břišní kýly s použitím léčivého med a vakuovou uzávěru: kazuistiku a přehled literatury. Kýla. 2012,16 (4):. 475-479; Hind J, Divyak E, Zielinski J, et al. Porovnání standardizovaných bariums s různou reologické parametry při polykání kinematiku u mužů. J Rehabil.Res Dev 2012,49 (9):. 1399-1404; Jansen SA, Kleerekooper I, Hofman ZL, et al. Grayanotoxin otrava: “nemoc šílených med” i mimo něj. Cardiovasc.Toxicol. 2012,12 (3):. 208-215; Jull AB, Walker N, a Deshpande S. Med jako lokální léčbě ran. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2013,2:. CD005083; Karali Y, Demirkaya M a Sevinir B. Použití doplňkové a alternativní medicíny u dětí s rakovinou: účinek na přežití. Pediatr.Hematol.Oncol 2012,29 (4):. 335-344; Lennerz C, Jílek C, Semmler V, et al. Sinus zástava z nemoci šílených medu. Ann.Intern.Med 11-20-2012,157 (10): 755-756; Oduwole O, Meremikwu MM, Oyo-Ita A, et al.,. Med pro akutní kašel u dětí. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,3:. CD007094, Oguzturk H, Ciftci O, Turtay MG, et al. Kompletní atrioventrikulární blok způsobené šíleným medové opojení. Eur.Rev.Med Pharmacol Sci 2012,16 (12):. 1748-1750; Sayin MR, Karabag T, Dogan SM, et al. Přechodné elevace ST segmentu a nechal blok raménka způsobena otravou šílených medu. Wien Klin Wochenschr. 2012,124 (7-8): 278-281, Vlcekova P, Krutakova B, Takac P, et al.,. Alternativní léčba gluteofemoral píštělí s využitím med: kazuistiku. Int Wound.J 2012,9 (1): 100-103.; Wagner JB a Pine HS. Chronický kašel u dětí. Pediatr.Clin North Am 2013,60 (4): 951-967.

Tento založená na důkazech monografie byla připravena The Natural Standardní výzkumné spolupráce