refluxní choroba jícnu (GERD) -cause

Refluxní choroby jícnu (GERD) se stane, když žaludeční kyseliny a šťávy zálohovat, nebo reflux do jícnu, trubice, která spojuje krku do žaludku. K tomu dochází, když je ventil mezi spodním koncem jícnu a žaludku (nižší jícnového svěrače) není dost blízko pevně.

Hormonální změny během těhotenství; Pálení žáhy je obyčejný během těhotenství, protože hormony způsobují trávicí systém zpomalit; Slabý dolního jícnového svěrače. -Li tento ventil je slabé, nebude se uzavře normálně, a reflux se vyskytují častěji; Výhřez. GERD je běžný mezi lidmi, kteří mají hiátová kýly; Pomalé trávení. V případě potravin zůstává v žaludku příliš dlouho před tím, než přejde do tenkého střeva, je obsah žaludku je větší pravděpodobnost, aby se posunul do jícnu a způsobit pálení žáhy; Přeplněný žaludek. Mít velmi plný žaludek zvyšuje pravděpodobnost, že ventil bude relaxovat a nechat žaludečních šťáv zpět do jícnu.

Některé potraviny mohou GERD zhoršit. Vyhnout se jim může pomoci snížit pálení žáhy. Patří mezi ně citrusové plody, mastné a smažené potraviny, česnek a cibule, kořeněná jídla a na bázi rajčat potraviny, jako omáčky na špagety a pizzu.

Jiné věci mohou dělat žaludeční šťávy zpět nahoru, jako je například