propadnout sushi: tipy a recepty

Jako obhájce všech potravin bohatých na omega-3, vidím sushi za skvělou příležitost k jídlu rybu a dostat pořádnou dávku těchto zdravých mastných kyselin. Samozřejmě, že jsem také bezpečnost potravin fanatik, takže si objednat jen sushi udělaný vařily rybu – ale o tom později.

Objednávání sushi je vizuální potěšení, stejně jako chuťový zážitek. Na dobré sushi baru nebo restauraci, důraz je kladen nejen na kombinaci chutí, ale k prezentaci každého pokrmu. Sushi sama o sobě je krásné na pohled, a tak je rychlost a zvládnutí kuchaře za sushi bar.

Existuje několik různých druhů sushi: nigiri sushi (ve kterém hromady lepkavé rýže jsou obalené nebo prokládané s mořskými plody a dalšími složkami; maki sushi (ve kterém lepkavá rýže a další složky jsou srolovány do válce pomocí tenkých plechů ze sušených mořských řas; a pak je tu sashimi (nakrájené syrové ryby, podávané s různými koření).

Když už mluvíme o koření, jsou tam tři žádná sushi talíř je kompletní bez: sojovou omáčkou, wasabi a nakládaný zázvor. Nakládaný zázvor, ptáte se? Hej, ne klepat, že dokud to nezkusíš! Tyto mírné degustace, pěkný růžové plátky mají svůj účel – pomáhají čistit chuťové buňky a poskytují úlevu od pikantní wasabi. Wasabi je v podstatě japonský křen, a to je HOT, HOT, HOT! Dodává se ve formě prášku, který uděláte do tlusté, sytě zelené pasty přidáním tekutiny.

Mnoho lidí smíchat některé z wasabi s sójovou omáčku udělat chutné omáčka pro jejich sushi. Jsem purista když (a horká kořeněná slaboch), takže jsem Nejlépe každý kousek sushi s plátkem na nakládaným zázvorem, že jsem ponořen do sójové omáčky.

Jak riskantní je syrové ryby na sushi? Výzkumníci California Health Services nedávno studoval sedm rizikové potraviny, které mohou nést infekce, a co by se mělo objevit na seznamu? Uhodli jste: syrové čerstvé ryby.

Řádně připraveny a zpracovány sushi ryby je bezpečnější než jiné syrové ryby, ale je to samozřejmě není tak bezpečná jako vařená ryba, říká Erica Weis, výzkumný pracovník s kalifornského ministerstva zdravotnictví.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …