projímadlo Oral

Používá pro tento lék užívá

Ústní projímadla jsou léky ústy určený k povzbuzení stolice k úlevě od zácpy.

Existuje několik různých typů ústní projímadla a pracují různými způsoby. Vzhledem k tomu, návod k použití jsou různé pro každý typ, je důležité vědět, která užíváte. Různé druhy ústní projímadla zahrnují

Bulk-formers -Bulk tvořící projímadla nejsou stravitelné, ale absorbují tekutinu ve střevech a bobtnat, aby vzniklo měkké, objemné stolice. Střevo je pak stimulovány normálně přítomnosti objemné hmoty. Některá projímadla bulk-tváření, jako psyllium a polykarbofilu, může být předepsal lékař k léčbě průjmu.

Hyperosmotics -Hyperosmotic projímadla podpořit pohyby střev čerpáním vody do střeva z okolních tělesných tkání. To poskytuje měkké stolice hmotnost a zvýšenou činnost trávicího traktu.

Existují tři typy hyperosmotických projímadel užívá ústy-solného roztoku, v laktulózy, a druhy polymerů

Maziva -Lubricant laxativa, jako je minerální olej, užívaným ústy podpořit pohyby střev povlečením střeva a stolice hmotu s vodotěsnou filmu. To udržuje vlhkost ve stolici. Stolička zůstává měkká a jeho průchod je jednodušší.

Stimulanty -Stimulant laxativa, také známý jako kontaktní laxativa, podpořit pohyby střev působením na střevní stěně. Zvyšují svalové kontrakce, které se pohybují podél stolice hmoty. Stimulační laxativa jsou populární typ projímadlo pro samoléčby. Nicméně, oni jsou také více pravděpodobné, že způsobí nežádoucí účinky. Jeden z stimulační laxativa, kyselinou dehydrocholovou, mohou být také použity pro léčení určitých podmínek žlučových cest.

Důležitost stravy

Změkčení stolice (změkčovadla) změkčovadla -Stool podpořit pohyby střev tím, že pomáhá tekutiny vmícháme do stolice a zabránit suché, tuhé stolice masy. Tento typ laxativa bylo řečeno, není způsobit pohyb střev, ale místo toho umožňuje, aby pacient před defekací bez namáhání.

Kombinace -Existuje mnoho produktů, které si můžete koupit na zácpu, které obsahují více než jeden typ projímadlo. Například produkt může obsahovat jak stolice změkčovače a povzbuzující projímadlo. Obecně platí, že kombinované přípravky mohou být více pravděpodobné, že způsobí nežádoucí účinky, a to z důvodu různých složek. Kromě toho mohou nenabízí žádný výhodu oproti produktů, které obsahují pouze jeden typ projímadlo. Pokud užíváte kombinační projímadlo, ujistěte se, že znáte správné používání a opatření pro každou z různých složek.

Většina projímadla (kromě solných laxativ) může být použit k dosažení úlevy

Solná projímadla mají více omezené použití a mohou být použity pro poskytnutí rychlé výsledky

Laxativa jsou k dispozici oba over-the-counter (OTC) a předpis svého lékaře.

Jakmile je přípravek byl schválen pro uvedení na trh pro určité využití, zkušenost může ukázat, že to je také užitečné pro jinými zdravotními problémy. I když tato použití nejsou zahrnuty v označování výrobků, psyllium hydrofilní mucilloid se používá u některých pacientů s následujícími zdravotní stav

U pacientů užívajících psyllium hydrofilní mucilloid pro vysoký cholesterol

Laxativa mají být použity na krátkodobou úlevu pouze, pokud to není jinak lékař. Správná strava obsahující množství objemových krmiv (celozrnné pečivo a cereálie, otruby, ovoce a zelené listové zelenině), s 6 až 8 plným sklenic každý den (8 uncí každý) tekutin, a každodenní cvičení jsou velmi důležité pro udržení zdravé funkce střev , Také pro jednotlivce, kteří mají problémy se zácpou, potraviny, jako je pečivo, pudinky, cukr, cukroví, koláče, sýry a může mít za následek zácpa horší.

Zajistěte, aby Váš lékař ví, jestli jste na jakékoliv speciální dietu, jako s nízkým obsahem sodíku nebo s nízkým obsahem cukru stravy. Některá projímadla mají velké množství sodíku nebo cukrů v nich.

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na léky v této skupině nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké jiné typy alergií, například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Laxativa by neměl být podáván malým dětem (do 6 let), pokud předepsané lékařem. Vzhledem k tomu, děti obvykle nemohou popsat své symptomy velmi dobře, měly by být zkontrolovány lékařem předtím, než dostane projímadlo. Dítě může mít podmínku, že potřebuje další léčbu. Pokud ano, bude laxativa nepomohou, a dokonce může způsobit nežádoucí účinky, nebo aby se stav horší.

Minerální oleje by neměl být podáván malé děti (do 6 let), protože forma zápalu plic může být způsobené inhalací kapiček oleje do plic.

Také bisacodylové tablety by neměl být podáván dětem do 6 let věku, protože pokud žvýkat mohou způsobit podráždění žaludku.

Minerálního oleje by neměly být brány podle upoutané na lůžko starších osob, protože forma zápalu plic může být způsobeno inhalací olejových kapiček do plic. Také stimulační laxativa (např bisacodylové nebo casanthranol), jestliže se bere příliš často, může zhoršit slabost, nedostatek koordinace, nebo závratě a mdloby.

Polyethylenglykol 3350 by měla být přerušena, pokud dojde průjem, zejména u starších osob v domech s pečovatelskou službou.

I když laxativa jsou často používány v průběhu těhotenství, některé typy jsou lepší než ostatní. Stolička změkčovadla (změkčovací) laxativa projímadla a hromadné tvořících pravděpodobně používají nejčastěji. Pokud používáte projímadlo během těhotenství, si uvědomit, že

Laxativa obsahující Cascara a danthron mohou přecházet do mateřského mléka. Ačkoliv množství projímadlo v mléce je obecně považována za příliš malý na to způsobit problémy s dítětem, by měl být Váš lékař sdělil, pokud máte v úmyslu použít takové projímadla. Některé zprávy tvrdí, že průjem byl způsoben kojence.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte některý z těchto léků, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Předtím, než tento přípravek používat

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit léky v této třídě nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Užívání léků v této třídě s některým z následujících se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit léky v této třídě, změnit některé z dalších léků, které užíváte, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání léků v této třídě. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Pro bezpečné a účinné použití svého projímadlo

Se všemi druhy laxativ, alespoň 6 až 8 sklenic (8 uncí každý) kapalin je třeba brát každý den. To pomůže, aby stolice měkčí.

U pacientů užívajících laxativa obsahující složku objemovou tvořící

Správné užívání tohoto léku

U pacientů, kteří užívají projímadla, které obsahují změkčovač stolice (změkčovadla)

U pacientů užívajících laxativa, které obsahují přísadu Hyperosmotic

U pacientů, kteří užívají projímadla, které obsahují minerální olej

U pacientů, kteří užívají projímadla, které obsahují povzbuzující látku

Léky dávka v této třídě se bude lišit u různých pacientů. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky těchto léků. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Udržujte mimo dosah dětí.

Bezpečnostní opatření při užívání tohoto léku

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Neužívejte žádný druh projímadla

Pokud si všimnete náhlé změně vyprazdňování nebo funkce, která trvá déle než 2 týdny, nebo že stále znovu vypnout a znovu zapnout, poraďte se se svým lékařem před použitím projímadlo. To umožní příčinou vašeho problému, které mají být stanoveny před tím, než může být vážnější.

Tyto “projímadlo návyk” -Laxative produkty jsou nadměrně mnoho lidí. Taková praxe často vede k závislosti na projímadla opatření k vyvolání pohybu střev. V závažných případech, nadužívání některých projímadel způsobila poškození nervů, svalů a tkání střev a tlustého střeva. Máte-li jakékoli dotazy týkající se užívání laxativ, poraďte se se svým zdravotnickým personálem.

Mnoho laxativa často obsahují velké množství cukrů, sacharidů, a sodíku. Pokud jste na nízkým obsahem cukru, nízkokalorické, nebo dietou s nízkým obsahem sodíku, poraďte se se svým zdravotníka před použitím projímadlo.

U pacientů, kteří užívají projímadla, které obsahují minerální olej

Velké dávky minerálního oleje může způsobit únik z konečníku. Použití absorpčních vložek nebo snížení dávky může být nutná, aby se zabránilo znečištění oděvu.

Neužívejte minerální olej do 2 hodin po stoličce změkčovadla (změkčující projímadla). Stolice změkčovače může zvýšit množství minerálního oleje absorbovaného.

U pacientů, kteří užívají projímadla, které obsahují povzbuzující látku

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.