Přehled onemocnění ledvin u dětí

Přehled onemocnění ledvin u dětí

Jak se onemocnění ledvin vliv na děti?

Jak se onemocnění ledvin vliv na děti ?; Jaké jsou ledviny a co to dělají ?; Jaké jsou příčiny onemocnění ledvin u dětí ?; Jak se onemocnění ledvin u dětí diagnostikována ?; Jak je onemocnění ledvin u dětí léčených ?; Jíst, stravě a výživě; Body k zapamatování;

Mnoho organizací poskytovat podporu pro pacienty a zdravotníky. Prohlédněte si úplný seznam ledvin a urologické nemoci organizací. (PDF, 345 KB)

Onemocnění ledvin může ovlivnit děti různými způsoby, od léčitelných chorob bez dlouhodobých následků po život ohrožující stavy. Akutní onemocnění ledvin se vyvíjí náhle, trvá krátkou dobu, a mohou být vážné s dlouhodobými následky, nebo může zcela zmizí, jakmile je příčina byla ošetřena. Chronické onemocnění ledvin (CKD) nezmizí s léčbou a má tendenci se zhoršovat v průběhu času. CKD nakonec vede k selhání ledvin, popsané jako v konečné fázi onemocnění ledvin nebo ESRD při léčbě s transplantací ledvin nebo krve filtrování ošetření zvané dialýza.

Děti s chronickým onemocněním ledvin nebo selhání ledvin čelit mnoha výzvám, které mohou zahrnovat

Děti s chronickým onemocněním ledvin mohou růst pomaleji než jejich vrstevníky, a močová inkontinence, ztráta schopnosti ovládat měchýř, což má za následek náhodné ztrátě moči je běžné.

Jaké jsou ledviny a co dělají?

Více informací je uvedeno v theernment téma zdravotnictví, Tváří v tvář výzvám chronického onemocnění ledvin u dětí.

negativní vnímání sebe sama; problémy ve vztazích; Problémy chování; učení problémů; obtížné soustředění; zpomalený vývoj jazykových dovedností; opožděný vývoj motorických dovedností

vrozené vady; dědičné choroby; infekce; nefrotický syndrom; systémová onemocnění; trauma; Blokáda moč nebo reflux

Ledviny jsou dvě ve tvaru fazole orgány, každý o velikosti pěsti. Jsou umístěny těsně pod hrudním košem, po jednom na každé straně páteře. Každý den, obě ledviny filtr o 120 až 150 litry krve k výrobě asi 1 až 2 litry moči, skládající se z odpadů a přebytečné tekutiny. Děti produkují méně moči než dospělí a množství vyrobené závisí na jejich věku. Ledviny fungují po celý den; člověk neovládá, co dělají. Močovodů jsou tenké trubky svalové-jeden na každé straně močového měchýře-odvádějícího moč z každého z ledvin do močového měchýře. Močový měchýř uloží moči dokud není osoba najde vhodný čas a místo močit.

Každý den, obě ledviny filtr o 120 až 150 litry krve k výrobě asi 1 až 2 litry moči, skládající se z odpadů a přebytečné tekutiny.

Ledvina není jeden velký filtr. Každá ledvina je tvořena asi milion filtračních jednotek nazývaných nefrony. Každý nefron filtry malého množství krve. Nefron obsahuje filtr, nazvaný glomerulu a trubičky. Nefronech pracují prostřednictvím dvou krocích. Glomerulu nechává tekutina a odpadní látky projít; však brání krvinek a velké molekuly, většinou bílkoviny, v průchodu. Filtrovaná tekutina pak prochází do kanálku, který se mění na kapalinu tím, že pošle potřebné minerály zpět do krevního oběhu a odstraňování odpadů. Konečný výrobek je moč.

ageneze-děti narozené pouze s jednou ledvinou; renální dysplazie-narozených dětí s oběma ledvinami, ale jedna nefunguje; ektopické ledviny děti narozené s ledvinami, který je umístěn pod, nad, nebo na opačné straně své obvyklé polohy

Ledviny také kontrolovat hladinu minerálních látek, jako je sodík, fosfor a draslík v těle, a produkují významnou hormon, aby se zabránilo anémie. Anémie je stav, ve kterém je počet červených krvinek je menší, než je obvyklé, což má za následek méně kyslíku, provádí se na buňky těla.

Hemolyticko-uremický syndrom je vzácné onemocnění, které je často způsobeno tím, Escherichia coli (E. coli), bakterie nalezené v kontaminovaných potravin, jako je maso, mléčné výrobky, a šťávy. Hemolyticko-uremický syndrom se vyvíjí, když bakterie E. coli, podaným v trávicím traktu, aby toxiny, které vstupují do krevního řečiště. Toxiny začnou ničit červené krvinky a poškození výstelky krevních cév, včetně glomerulech. Většina dětí, které se dostanou coli infekce E. mít zvracení, křeče v břiše a krvavé průjmy pro 2 až 3 dny. Děti, které vyvíjejí hemolyticko-uremický syndrom stal bledý, unavený a podrážděný. Hemolyticko-uremický syndrom může vést k selhání ledvin u některých dětí .; Post-streptokoková glomerulonefritida může nastat po epizodě strep krku nebo kožní infekce. Bakterie Streptococcus nenapadá ledviny přímo, místo toho, infekce může stimulovat imunitní systém k nadprodukci protilátek. Protilátky jsou proteiny vyrobené imunitním systémem. Imunitní systém chrání lidi před infekcí tím, že pozná a ničí bakterie, viry a jiné potenciálně škodlivé cizorodé látky. Když se navíc protilátky cirkulují v krvi a nakonec se uloží v glomerulech, ledviny může dojít k poškození. Ve většině případů po streptokokové glomerulonefritidy vyvíjet 1 až 3 týdny po neléčené infekce, i když to může být tak dlouho, jak 6 týdnů. Post-streptokoková glomerulonefritida trvá jen krátkou dobu a ledviny obvykle zotaví. V několika málo případech, poškození ledvin může být trvalá.

Každá ledvina je tvořena asi milion filtračních jednotek nazývaných nefrony. Každý nefron filtry malého množství krve. Nefron obsahuje filtr, nazvaný glomerulu a trubičky.

Onemocnění ledvin u dětí může být způsobeno

Od narození do věku 4 let, vrozených vad a dědičných onemocnění jsou hlavními příčinami selhání ledvin. Ve věku mezi 5 a 14, selhání ledvin je nejčastěji způsobena dědičných chorob, nefrotického syndromu a systémové onemocnění. Ve věku mezi 15 a 19, nemoci, které ovlivňují glomeruly jsou hlavní příčinou selhání ledvin, a dědičných chorob stále méně časté. 1

Jaké jsou příčiny onemocnění ledvin u dětí?

Vrozenou vadou je problém, který se stane, když dítě se vyvíjí v matčině děloze. Vrozené vady, které ovlivňují ledviny patří ageneze ledvin, renální dysplazie a ektopické ledviny, abychom jmenovali alespoň některé. Tyto vady jsou abnormality velikosti, struktury, nebo pozici ledvin

Obecně platí, že děti s těmito podmínkami vést plnohodnotný, zdravý život. Nicméně, některé děti s poruchou agenezí nebo ledvin dysplazie jsou vystaveni zvýšenému riziku rozvoje onemocnění ledvin.

Dědičné onemocnění ledvin jsou nemoci putovala z rodičů na děti prostřednictvím genů. Jedním příkladem je polycystické onemocnění ledvin (PKD), vyznačující se tím, mnoho grapelike shluky tekutinou naplněné cysty-abnormální vaků-, které tvoří obě ledviny větší v průběhu času. Tyto cysty převzít a zničit práci ledvin tkáně. Další dědičné onemocnění je Alportův syndrom, který je způsoben mutací v genu pro typ bílkoviny zvané kolagen, které tvoří glomeruly. Tento stav vede k jizvení ledvin. Alportův syndrom obvykle vyvíjí v raném dětství a je u chlapců vážnější než u dívek. Tento stav může vést k sluchu a zraku problémy, navíc k onemocnění ledvin.

Hemolyticko-uremický syndrom a akutní post-streptokoková glomerulonefritida jsou ledvinové onemocnění, která se mohou vyvinout u dítěte po infekci.

Nefrotický syndrom je soubor příznaků, které naznačují poškození ledvin. Nefrotický syndrom zahrnuje všechny následující podmínky

Nefrotický syndrom u dětí mohou být způsobeny následujícími podmínkami

Systémová onemocnění, jako je například systémový lupus erythematodes (SLE nebo lupus) a diabetes, zahrnovat mnoho orgánů nebo na celé tělo, včetně ledvin

Více informací o systémových onemocnění ledvin je uveden v theernment zdravotních tématech

Traumata, jako jsou popáleniny, dehydratace, krvácení, poranění nebo chirurgického zákroku může způsobit velmi nízký krevní tlak, což snižuje průtok krve ledvinami. Nízký průtok krve může vést k akutní selhání ledvin.

Při zablokování se vyvíjí mezi ledviny a močové trubice, moč může zálohovat do ledvin a způsobit jeho poškození. Reflux-moči tekoucí z močového měchýře až do ledvin, se stane, když je ventil mezi močového měchýře a močovodu nezavírá úplně.

Poskytovatel zdravotní péče diagnostikuje onemocnění ledvin u dětí tím, že dokončí fyzikální vyšetření a žádá anamnézy a přezkoumávání příznaky. Pro potvrzení diagnózy, poskytovatel zdravotní péče může uložit jeden nebo více z následujících testů

Jak se onemocnění ledvin u dětí diagnostikována?

Měrka test na albuminu. Přítomnost albuminu v moči je známkou toho, že ledviny může být poškozen. Albuminu v moči může být detekována pomocí testu měrky provedeného na vzorku moči. Vzorek moči se shromažďují ve speciální nádobě v kanceláři poskytovatele zdravotní péče nebo do komerčního objektu a mohou být testovány na stejném místě nebo zaslány do laboratoře k analýze. Při zkoušce měrkou, zdravotní sestra nebo technik místech pruh chemicky upravený papír, nazvaný měrku do vzorku moče osoby. Skvrny na barevné změny Měrka, kdy je přítomen v moči albumin.

albuminurie-li moči člověka obsahuje zvýšené hladiny albuminu, proteinu obvykle nachází v krvi; hyperlipidémie-vyšší než normální hladiny tuků a cholesterolu v krvi; edém otok, obvykle v nohách, nohou nebo kotníků a méně často v rukou nebo obličeje; Hypoalbuminémie nízké hladiny albuminu v krvi

Minimální změny nemoc je stav charakterizovaný poškození glomerulů, které lze vidět pouze pomocí elektronového mikroskopu, která ukazuje, drobné detaily lépe než jakýkoli jiný typ mikroskopu. Příčinou onemocnění minimální změny není znám, někteří poskytovatelé zdravotní péče, že to může nastat po alergické reakce, očkování, jakož i virových infekcí .; Fokální segmentová glomeruloskleróza je zjizvení v rozptýlených oblastech ledvin, obvykle omezen na malý počet glomerulů .; Membranoproliferativní glomerulonefritis je skupina autoimunitních onemocnění, které způsobují protilátky vybudovat na membráně v ledvinách. Autoimunitní choroby způsobují imunitní systém k útoku na vlastní buňky těla a orgány.

Lupus nephritis je zánět ledvin způsobená SLE, což je autoimunitní onemocnění .; Diabetes vede ke zvýšené hladiny glukózy v krvi, také volal hladina cukru v krvi, což jizva ledviny a zvýšit rychlost, s jakou krev proudí do ledvin. Rychlejší průtok krve napíná glomeruly, klesá jejich schopnost filtrovat krev a zvyšuje krevní tlak. Onemocnění ledvin způsobená diabetes, se nazývá diabetické onemocnění ledvin. Zatímco diabetes je nejčastější příčinou selhání ledvin u dospělých, je to časté příčiny během dětství.

Lupus nephritis; Onemocnění ledvin Diabetes

angiotensin-konvertujícího enzymu (ACE), které pomáhají uvolnit cévy a usnadňují srdce pumpovat krev; blokátory angiotenzinového receptoru (ARB), které pomáhají uvolnit cévy a usnadňují srdce pumpovat krev; diuretika, léky, které zvyšují tvorbu moči

Moči albumin-to-kreatininu poměru. Přesnější měření, jako je například moč albumin-to-kreatininu v poměru, může být nutné potvrdit onemocnění ledvin. Na rozdíl od testu měrky pro albumin, moč albumin-to-kreatinin-poměr je poměr mezi množstvím albuminu a množství kreatininu v moči, není ovlivněn rozdíly v koncentraci moči.

Jak se onemocnění ledvin u dětí léčí?

Krevní test. Krve odebraný v ordinaci poskytovatel zdravotní péče a poslal do laboratoře k analýze mohou být testovány odhadnout, kolik krve ledviny filtrovat každou minutu, nazvaný odhadovanou glomerulární filtrace nebo EGFR.

vajec; mléko; sýr; kuře; Ryba; červené maso; fazole; jogurt; tvaroh

konzervované potraviny; některé mražené potraviny; většina zpracované potraviny; Některé svačinky, jako například chipsy a sušenky

jablka; brusinky; jahody; borůvky; maliny; ananas; zelí; uvařený květák; hořčičné listy; nevařené brokolice

pomeranče; melouny; meruňky; banány; brambory; rajčata; sladké brambory; vařené špenát; vařená brokolice

Zobrazovací studie. Zobrazovací studie poskytují fotky ledvinami. Obrazy pomáhají poskytovatel zdravotní péče vidět velikost a tvar ledvin a identifikovat případné abnormality.

kapalina nondairy smetana do kávy; zelené fazole; popcorn; nezpracované maso z řezník; citron-limetka soda; kořenové pivo; práškové ledový čaj a limonáda směsi; rýže a kukuřice obilovin; Bílek; sorbet

Ledviny biopsie. Ledviny biopsie je postup, který spočívá v odběru malého kousku ledvinové tkáně pro vyšetření pod mikroskopem. Biopsie výsledky ukazují příčinu onemocnění ledvin a rozsahu poškození ledvin.

Léčba onemocnění ledvin u dětí závisí na příčině nemoci. Dítě může být odkazoval se na pediatrické nefrologovi-lékař, který se specializuje na léčbu nemocí ledvin a selhání ledvin u dětí-pro léčbu.

Děti s onemocněním ledvin, který je příčinou vysokého krevního tlaku může být nutné užívat léky na snížení krevního tlaku. Zlepšuje krevní tlak může významně zpomalit progresi onemocnění ledvin. Poskytovatel zdravotní péče může předepsat

Mnoho dětí vyžadují dva nebo více léků pro řízení jejich krevní tlak; Rovněž může být zapotřebí další typy léků krevního tlaku.

Jíst, strava a výživa

vrozené vady; dědičné choroby; infekce; nefrotický syndrom; systémová onemocnění; trauma; Blokáda moč nebo reflux

Jako funkce ledvin klesá, děti mohou potřebovat léčbu anémie a poruchy růstu. Anémie se nechá reagovat s hormon erytropoetin, který stimuluje kostní dřeň k produkci červených krvinek. Děti s poruchou růstu může být nutné provést změny ve stravování a vzít doplňky stravy či injekce růstového hormonu.

Body k zapamatování

Děti s onemocněním ledvin, které vede k selhání ledvin musí dostávat léčbu nahradit práci ledviny dělat. Tyto dva typy léčby jsou dialýza a transplantace. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, Procedury pro selhání ledvin u dětí.

moči; krevní test; zobrazovací vyšetření; biopsie ledviny

Děti s poruchou agenezí nebo ledvin dysplazie by měly být sledovány známky poškození ledvin. Léčba není nutná, pokud dojde k poškození ledvin. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, solitérní ledviny.

Zdroje

Ektopické ledvin není třeba léčit, pokud to způsobí ucpání močových cest nebo poškození ledvin. Pokud je přítomna zablokování, může být zapotřebí chirurgický zákrok k odstranění pozici ledvin pro lepší odvod moči. V případě, že došlo k rozsáhlé poškození ledvin, může být zapotřebí chirurgický zákrok k odstranění ledviny. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, mimoděložního ledvin.

Děti s PKD mají sklon k infekcím močových cest časté, které jsou léčeni bakterie zásah léků nazývaných antibiotika. PKD nelze vyléčit, tak děti s podmínkou léčení zpomalit progresi onemocnění ledvin a léčbě komplikací PKD. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, polycystické onemocnění ledvin.

Alportův syndrom má také žádný lék. Děti s podmínkou léčen zpomalit progresi onemocnění a léčit komplikace, dokud ledviny selžou. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, Nemoci glomerulů.

Léčba hemolyticko-uremický syndrom zahrnuje udržení normálního sůl a hladiny kapalin v těle zmírnit příznaky a zabránit dalším problémům. Dítě může potřebovat transfuzi červených krvinek dodané prostřednictvím intravenózní (IV) trubky. Některé děti mohou potřebovat dialýzu za krátký čas převzít práci ledviny obvykle dělají. Většina dětí se úplně uzdraví, s žádnými dlouhodobými následky. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, hemolyticko-uremický syndrom u dětí.

Děti s post-streptokokovou glomerulonefritidy mohou být léčeni antibiotiky zničit všechny bakterie, které zůstávají v těle a s léky pro kontrolu otok a vysoký krevní tlak. Mohou také potřebují dialýzu na krátkou dobu. Více informací o post-streptokoková glomerulonefritida jsou uvedeny v theernment zdravotní téma, Nemoci glomerulů.

Nefrotický syndrom, vzhledem k minimálním onemocněním změna může být často úspěšně léčeni kortikosteroidy. Kortikosteroidy snižují otok a snižuje aktivitu imunitního systému. Dávka léku se snižuje v průběhu času. Recidivy jsou časté; Nicméně, obvykle reagují na léčbu. Kortikosteroidy jsou méně účinné při léčbě nefrotický syndrom v důsledku fokální glomeruloskleróza segmentální nebo Membranoproliferativní glomerulonefritidy. Děti s těmito onemocněními mohou mít jiné imunosupresivní léky kromě kortikosteroidů. Imunosupresivní léky zabránit tělo z tvorby protilátek. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, dětství nefrotický syndrom.

Lupus nefritis se nechá reagovat s kortikosteroidy a jinými imunosupresivními léky. Dítě s lupus nephritis mohou být také léčeni léky krevní tlak snižující. V mnoha případech, léčba je účinná v úplně nebo částečně ovládající lupus nephritis. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, lupus nephritis.

Diabetické onemocnění ledvin obvykle trvá mnoho let vyvíjet. Dětí s diabetem mohou zabránit nebo zpomalit progresi diabetického onemocnění ledvin tím, že léky k léčbě vysokého krevního tlaku a udržení normální hladiny glukózy v krvi. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, Kidney Disease of Diabetes.

Druhy traumatu popsané výše mohou být lékařsky léčit, i když dialýza může být zapotřebí na krátkou dobu až do průtoku krve a krevního tlaku se vrátí k normálu.

Léčba pro zablokování moči závisí na příčině a závažnosti ucpání. V některých případech, blokování zmizí bez léčby. Pro děti, které mají i nadále blokádu moči, může být zapotřebí chirurgický zákrok k odstranění překážky a obnovení průtoku moči. Po operaci, malé trubky, nazývá stent, může být umístěn v močovodu a močové trubice, aby byl otevřen dočasně, zatímco dochází k hojení. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, moč Blokování u novorozenců.

Léčba refluxu může zahrnovat neodkladnou léčbu infekcí močových cest a dlouhodobé užívání antibiotik, aby se zabránilo infekci, dokud reflux zmizí na jeho vlastní. Operace byla použita také v některých případech. Více informací je uvedeno v theernment zdravotní téma, vezikouretrálním refluxu.

U dětí s chronickým onemocněním ledvin, učení o výživě je velmi důležité, protože jejich strava může ovlivnit jak dobře jejich ledviny práci. Rodiče nebo opatrovníci by měli vždy konzultovat s týmem zdravotní péče jejich dítěte před provedením jakékoli změny ve stravování. Zdravotní péče s chronickým onemocněním ledvin vyžaduje věnovat zvláštní pozornost těmto prvkům dietu

Více informací je uvedeno v theernment zdravotních tématech, Výživa pro chronickým onemocněním ledvin u dětí a selhání ledvin: Jezte Právo cítit jako na hemodialýze.

Národní nadace ledvin; Děti s chronickým onemocněním ledvin: Tipy pro rodiče

Rodina Zaměření newsletter

Průvodce Zaměstnavatelé

Nemours KidsHealth Website

Když vaše dítě má chronické onemocnění ledvin

Co je to s Dialýza?

Nephkids

Cyber-podpůrná skupina

Velká síť pro sdílení varhany

Orgánové transplantace: Co Každé dítě potřebuje vědět (PDF, 393 KB)

US ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, center pro Medicare a Medicaid Services

Medicare pokrytí dialýzu a transplantaci ledvin Services (PDF, 743 KB)

Správa sociálního zabezpečení USA

Výhody pro děti se zdravotním postižením (PDF, 413 KB)

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

Theernment bych poděkovat; Barbara Fivush, MD, a Kathy Jabs, MD, z Americké společnosti pro dětské nefrologické (ASPN), Steve Alexander, MD, John Brandt, MD, Manju Chandra, MD, Ira Davis, MD, Joseph Flynn, MD, Ann Guillott, MD, Deborah Kees-Folts, MD, Tej Mattoo, MD, Alicia Neu, MD, William Primack, MD, a Steve Wassner, MD, všichni členové výboru ASPN v klinické záležitosti, Frederick Kaskel, MD, Ph.D., a Sharon Andreoli, MD, ASPN

března 2014