potraviny pro Ra a srdeční choroby: ryby, vegetariáni, celá zrna, a další

Plán pravé jídlo může být dohodu dva za cenu jednoho: To pomůže vaše bolestivé, ztuhlé klouby a předcházet onemocnění srdce, taky.

Když máte RA, zánět, který dělá vaše klouby bolí, horký, a oteklé může vést k ucpávání tepen, srdečních infarktů a mrtvic. Jíst správné potraviny – a vyhnout se některé špatné – a vaše srdce a klouby bude vděčný.

Chcete-li bojovat proti zánětu, dát potraviny, které mají vysoký obsah omega-3 mastných kyselin na cestách-do seznamu. Mohou zmírnit bolesti kloubů a snížit ranní ztuhlost. Některé dobré zdroje jsou mastné ryby jako losos, pstruh, makrela, tuňák, sardinky a sledě. Přidejte dvě 3-unce porcí do menu každý týden.

Vláknina může také pomoci. Studie naznačují, že snižuje C-reaktivního proteinu (CRP), což je znak zánětu v krvi. Vysoká hladina CRP může signalizovat revmatoidní artritidy nebo srdeční choroby. Zásobit na ovoce, zeleninu a další potraviny s vysokým obsahem vlákniny.

Některé potraviny mohou způsobit zánět, takže budete chtít zůstat jasné. Pachatelé zahrnovat cokoli s vysokým obsahem omega-6 mastných kyselin, které se nacházejí v oleji vyrobené z kukuřice, slunečnice, světlice, sója a bavlníku. Oni číhají v snacků, smažené potraviny, margarín, masa, a žloutky. Víme, že jsou špatné pro srdce, ale není jasné, co ovlivnit, pokud vůbec, mají na RA.

Snažte se ztratit kil, pokud potřebujete, nebo pokračovat v dobré práci, pokud jste na správné hmotnosti teď. Pokud si nejste nadváhu, budete méně pravděpodobné, že si onemocnění srdce, a budete držet další tlak na vaše klouby. Pokud jste těžší, než byste měli být, hubnutí může pomoci snížit zánět, protože tukové buňky, aby chemikálie, které ji způsobují.

Chcete-li udržet si zdravou váhu, zjistit, kolik kalorií budete potřebovat každý den, a nejedí víc, než můžete spálit. Pokud chcete vrhnout liber, jíst méně, než spálíte.