potraviny na pohonné hmoty váš trénink

Chcete, aby vaše cvičení spálit co nejvíce kalorií je to možné. Takže opravdu dostat váš metabolismus běží, má smysl přijít na lačný žaludek, ne?

Špatně! Může se to zdát neintuitivní, ale ty jsi mnohem lépe jíst svačinu nebo malé jídlo před cvičíte.

Samozřejmě, že to, co si vybrat k jídlu, a když budete jíst, že jsou důležité pro úspěch vašeho tréninku důležité – a mít hluboký vliv na to, jak vaše tělo využívá kalorií.

Podívejme se na ranní sportovce, který zasáhne do posilovny brzy poté, co vyskočil z postele. Bylo hodin od jeho poslední jídlo, a jeho hladina glukózy v krvi je na úrovni půstu. Tato osoba běží na prázdný.

Když vaše “plynová nádrž” je prázdný, vaše tělo začne rozkládat aminokyseliny ze svého svalové hmoty a převádí je na glukózu na energii. Namísto spalování tuku, jste v nebezpečí, že se poškodí hodnotné svalové tkáně.

Proniknout do těch obávaných tukových zásob místo toho, něco jíst výživné před cvičíte. Je to také dobrý nápad, aby natankovat po výkonu s výživnou a hydratační nápoj.

K dispozici je nepřeberné množství důkazů o úloze, kterou živiny hrají na hladinu krevního cukru a inzulínu, a jejich vliv na vaši úroveň energie.

Například, pokud se dostanete až do rána po osmihodinovém spánku a dolů se sklenicí pomerančového džusu, jednoduché sacharidy ve šťávě rychle pošle hladinu cukru v krvi zvýšené výšek. Toto zvýšení hladiny glukózy v krvi je následováno poklesem rebound – takže si pocit slabosti a bez potřebného paliva pro práci ven. Že sklenice pomerančové šťávy bude dělat trochu uklidnit vaši chuť k jídlu, takže šance, že budete také cítit hlad.

Nyní, pokud přidáte misku s vysokým obsahem vlákniny cereálií a odtučněného mléka do té sklenici šťávy, namísto prudkého zvýšení hladiny cukru v krvi, budete mít pěkný, stálý růst a pomalu spadnout průběhu několika hodin. Toto jídlo obsahující jednoduchých i složitých sacharidů, s nízkým obsahem tuku bílkovin a vlákniny, vám měl poskytnout dostatek energie na pohonné hmoty váš trénink a zároveň pomáhá udržet si pocit plný až do oběda.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …