potravinové zdroje pro zdravé antioxidantů

Vy jste bezpochyby slyšel, že antioxidanty jsou důležité pro vaše zdraví. Ale co jsou antioxidanty? Co mohou udělat pro vás? A měli byste být stále více z nich ve vaší stravě?

Existuje mnoho různých antioxidantů, ale pro začátek, podívejte se na tyto zdravé pomocníky a některé z potravinových zdrojů, které by se měly snažit zahrnout do své každodenní stravě. Chcete-li získat největší výhody antioxidantů, jíst tyto potraviny syrové nebo lehce steame; Nepřevařujte nebo vařit.

Některé další známé antioxidanty vyzkoušet jsou zinek, selen, lutein, a quercetin, který může být obsažen v potravinách od ovoce a zeleniny, která čaje a červeného vína.

Měli byste mít antioxidačních doplňků, které pomohou udržet vás zdravé? Je to nejlepší se dostat živiny, které potřebujete, včetně antioxidantů, prostřednictvím potravin. Pokud nechcete jíst stravu s vysokým obsahem antioxidantů potravin bohatých, doplňky mohou pomoci vyplnit mezery, ačkoliv existují obavy o bezpečnost antioxidačních doplňků. A vždy pamatovat, aby váš lékař vědět o všech doplňků, které užíváte.

ZDROJE

National Cancer Institute: “Antioxidanty a prevenci rakoviny.”

Walston, J. Journal of Epidemiology, 01.1.2006.

Národní centrum pro doplňkové a alternativní medicíny: “antioxidačních doplňků pro zdraví: An Introduction”.

International Foundation rada pro potravinářské informace: “Functional Foods list:. Antioxidanty”

Andrea Giancoli, MPH, RD, výživa politika poradce pro Kalifornie centra pro veřejné zdraví advokacii a mluvčí Asociace dietetická.

National Institutes of Health: “Doplněk stravy Fact Sheet: zinek,” “Doplněk stravy list: selenu.

University of Maryland Medical Center “. Zelený čaj”

United States Department of Agriculture, Agricultural Research Service: “rostlinnou živinou FAQ.”

US National Library of Medicine.

Masaki, H. japonský Society for Investigative Dermatology, abstraktní, 2010.