potravinové alergie: tipy pro bezpečné vaření

alergie Trends

Vždy hrají na jistotu, když budete vařit jídlo pro někoho, kdo s potravinovou alergií. Dodržovat několik jednoduchých kroků, aby vaše kuchyň chutné, bezproblémová zóna.

Nakupujte opatrně. Když si koupíte balené potraviny, číst etikety, aby zjistili, zda mají alergii spoušť v nich. Firmy jsou zapotřebí říci, na nebo v blízkosti štítku v případě, že potravina obsahuje mléko, vejce, ryby, korýši, strom ořechy, arašídy, pšenice nebo sója.

Neužívejte šance. V případě, že osoba, kterou vaření měl těžkou reakci dokonce i stopy potraviny, možná budete chtít, aby to z domu úplně.

Označte své potraviny. Označit potraviny jako “bezpečný” nebo “nebezpečný” před jejich uložení. Napište dvě slova pomocí dvou různých barevných pera jako vizuální připomenutí.

Uspořádejte si spíž a lednice. Použijte různé police pro bezpečné a nebezpečné potraviny a ukládat vše v uzavřených nádobách.

Důležitou součástí alergiky kontroly je mýt si často ruce. Než začnete vařit, umyjte je mýdlem a teplou vodou. Udělej to znovu mezi vaření s a bez problémů jídla.

Nepoužívejte antibakteriální gel, protože nemusí odebrat některé alergie spouští.

Ujistěte se, že nemáte náhodou dostat alergie spoušť do potravin, které připravujeme. Někdy může sklouznout od varné zařízení, které používáte. Tyto kroky

Někteří lidé s alergií mohou získat reakci od potravinových proteinů vypouštěných do ovzduší v páře nebo páry během vaření. Tyto reakce jsou vzácné a většinou mírné. Ujistěte se, že citlivá osoba pobývá pryč z kuchyně během vaření a po dobu 30 minut poté.

Drhnout kuchyňský stůl a čítačů poté, co připravit a jíst jídla. Vaši rodinní příslušníci by měl také před a po jedí umýt ruce.

ZDROJE

Potravinová alergie a anafylaxe sítě: “potravinová alergie Fakta a statistiky pro USA”

Iniciativa Food Allergy: “Život s potravinovými alergiemi: doma.”

Děti s potravinovými alergiemi Foundation: “8 tipů pro zamezení křížové kontaminace.”

KidsHealth “. Potravinovými alergiemi”