postupný pokles cukru sodovky “může pomoci potlačit obezitu

Robert Preidt

HealthDay Reporter

ČTVRTEK, Jan. 7, je 2016 (HealthDay News) – postupné snižování množství cukru v slazených nápojů by mohlo vést k velkým poklesům obezity a diabetu, nová studie naznačuje.

Výzkumníci vypočtené co by se stalo ve Spojeném království s redukcí 40 procent obsahu cukru cukrem slazených nápojů – včetně ovocných šťáv – po dobu pěti let, a to bez náhrady s umělými sladidly.

Takový krok by mohl zabránit 1 milion případů obezity, 500.000 případů nadváhy, a asi 300.000 případů diabetu 2. typu více než dvě desetiletí, tým Queen Mary University of London uzavřena.

“Ocenění sladkosti se mohou přizpůsobit postupné změny v příjmu cukru, a je nepravděpodobné, že navrhovaná strategie bude ovlivnit výběr spotřebitelů za předpokladu, že postupné snižování se provádí po dobu pěti let,” Graham MacGregor a jeho kolegové psali.

“Tyto nálezy poskytují silnou podporu pro provádění navržené strategie,” dodali.

Dopad by byl největší u dospívajících, mladých dospělých a chudších rodin, podle studie zveřejněné 7.ledna v odborném časopise The Lancet Diabetes a endokrinologie.

Diabetes 2. typu je nejčastějším mezi středního věku a starších lidí, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní, ale jsou také náchylnější těžké děti a dospívající, v souladu s US National Institutes of Health.

Studie poskytuje důležité informace pro politiky, Tim Lobstein, ředitel politiky na světové obezity federace v Londýně, napsal v doprovodném úvodníku.

“Politiky mohou být vyvinuty, které mají potenciál rychle změnit chování a začít snížení výskytu obezity a souvisejících chorob,” řekl Lobstein. Ostatní opatření také třeba vzít v dodal, což svědčí o omezení reklamy dítě-cílené na nezdravé potraviny a zavedení daně z sody.

V kombinaci, taková opatření by mohla mít mnohem větší vliv na spotřebu cukru než jednotlivá opatření, Lobstein poznamenal.

ZDROJ: The Lancet Diabetes a Endocrinology, tisková zpráva, 06.01.2015

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …