pomáhá vaše dítě vyhnout se mono, opary, sportovec nohou, suspenzor svědění a dalších infekcí

“Polibek je stále ještě polibek,” stará píseň jde. Ale polibek může také vám špatně. Bakterie, které žijí ve slinách snadno šířit prostřednictvím líbání. Infekce, které způsobují – světe, div se – jsou běžné mezi teenagery.

Infekční mononukleóza je způsobena Epstein-Barrové, který se nachází ve slinách. Mono objevuje nejčastěji ve věku mezi 10 a 19 mezi nimi.

Co mono cítí jako: Je snadné zaměnit mono pro chřipku na prvním místě. Příznaky patří horečka, bolest v krku, bolesti těla, únava a zduření lymfatických uzlin. Pokud máte chřipkové příznaky, které se nezdají být jít pryč, poraďte se s lékařem.

Co můžete udělat: Neexistuje žádná vakcína pro mono a žádná specifická léčba k léčbě infekce. Ale je tu spousta vaše dítě můžete udělat, aby se cítili lépe. Vezměte paracetamol (Tylenol) nebo ibuprofen (Advil, Motrin) k úlevě od bolestivost a ke snížení horečky. Je-li v krku bolí, zkuste kloktání slanou vodou nebo pomocí pastilky krku. Získat dostatek odpočinku a pít hodně tekutin.

Co můžete očekávat: Mono obvykle odezní sama o sobě za dva až čtyři týdny. Ale v některých případech se symptomy mohou přetrvávat po dobu několika měsíců nebo déle.

Opary jsou bolestivé puchýře na úst, rtů nebo nosu. Viník je herpes simplex virus, který se šíří prostřednictvím líbání nebo úzkém kontaktu. Není tam žádný lék, jakmile je osoba nakazila virem.

Co opary chuť: Váš dospívající všimnout brnění nebo pálení na prvním místě. Pak bolestivé, naplněné tekutinou bublinových formy. Opary mohou být velmi syrové vypadající a trvat několik dní až týden léčit.

Co dělat: Chcete-li zabránit opary, vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří mají vředy na svých rtů nebo úst. Poté, co jste měl opar, budete pravděpodobně znovu získat. Několik léčivé krémy, včetně obou over-the-counter a předpis značek, může urychlit hojení, když máte opar. Háček je v tom, že budete muset aplikovat co nejdříve poté, co se objeví příznaky. Pokud jste již měli jednu opar, je rozumné držet medikované krém po ruce.