podkolenní šlacha úraz podkolenní šlacha kmen symptomy, příčiny a léčba

Ross Brakeville, DP; dne 21. června 2015

Nemusíte zahřát před cvičením; Svaly v přední části stehna (čtyřhlavého) jsou těsné, protože vytáhnout pánev dopředu a utáhněte hamstringy; Slabé glutes. Glutes a hamstringy pracovat společně. V případě, že glutes jsou slabé, může hamstringy být přetížena a stala napjatý.

Náhlá a prudká bolest v průběhu cvičení, spolu s zaklapnutím nebo praskání feelin; Bolest v zadní straně stehna a hýždě dolní při chůzi, rovnání nohu, nebo ohýbání ove; Tendernes; modřiny

Bohužel, kmeny ochromit jsou běžné i bolestivé. Připadají sportovci všeho druhu – včetně běžce, bruslařů a fotbal, fotbal, a basketbalistů.

Ale co je podkolenní šlacha? Není to vlastně jediný ” řetězec. “” Je to skupina čtyř svalů, které běží podél zadní straně stehna. Ty vám umožní ohnout nohu v koleni.

Během kmene kolenní šlachy, jeden nebo více z těchto svalů dostane přetížení. Svaly by dokonce mohlo začít trhat. Ty jsi pravděpodobné, že si kmen ochromit během činnosti, které zahrnují hodně běhu a skákání nebo náhlého zastavení a spuštění.

Získání kmen ochromit je také pravděpodobnější, pokud

Mírné kmeny ochromit nemusí bolet moc. Ale ty těžké může být trýznivá, takže je nemožné chodit, nebo dokonce stát.

Další možné příznaky kmene kolenní šlachy jsou

Diagnostikovat kmen ochromit, bude lékař nebo fyzioterapeut dát důkladnou fyzickou zkoušku. On nebo ona bude klást konkrétní otázky o tom, jak se noha zraněn.

Naštěstí menší až střední kmeny ochromit obvykle léčit na vlastní pěst. Je pouze potřeba dát jim nějaký čas. Pro urychlení hojení, můžete

V závažných případech, kdy je sval roztržené můžete potřebovat chirurgický zákrok. Chirurg opraví svaly a znovu je.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

Odpočinku nohu. Vyhnout se dávat váhu na nohu, jak nejlépe umíte. V případě, že bolest je těžká, může být nutné berle, dokud to jde pryč. Zeptejte se svého lékaře nebo fyzioterapeuta, pokud jsou potřeba; Led nohu ke snížení bolesti a otoky. Udělej to po dobu 20-30 minut každé tři až čtyři hodiny po dobu dvou až tří dnů, nebo dokud bolest je pryč; Kompresi nohu. Použijte elastický obvaz kolem nohy, aby se otok; Povýšit nohu na polštáři, když jste vsedě nebo vleže; Vezměte protizánětlivé léky proti bolesti. Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je ibuprofen (Advil, Motrin) nebo naproxen (Aleve, Naprosyn), pomůže s bolestí a otokem. Nicméně, tyto léky mohou mít vedlejší účinky, jako je zvýšené riziko krvácení a vředy. Měly by se používat pouze krátkodobě, pokud lékař výslovně nestanoví jinak; Cvičit protahovací a posilovací cviky, pokud jim lékař / fyzioterapeutka doporučuje. Posílení vaše hamstringy je jeden způsob, jak chránit proti ochromit napětí.