po dietě s nízkým obsahem vlákniny – přehled témat

dieta s nízkým obsahem vlákniny obsahuje potraviny, které nevytvářejí mnoho odpadu (stolice). Tato dieta zpomaluje stolici a dává jim příležitost k odpočinku.

Co je slezina a to, co způsobuje zvětšenou slezinu (splenomegalie); Slezina sedí pod hrudním košem v horní levé části břicha směrem zádech. To je orgán, který je součástí lymfatického systému a pracuje jako odvodňovací síť, která brání tělo proti infekci; Bílé krvinky produkované ve slezině pohlcují bakterie, odumřelé tkáně a cizí objekty, jejich odstranění z krve jako krev jím prochází. Slezina také udržuje zdravé červené a bílé krvinky a krevní destičky, …

Ale strava s nízkým obsahem vlákniny je často potřeba po operaci střev nebo pokud máte vzplanutí problému střeva. Ty by mohly být požádáni dodržovat tuto dietu, pokud máte Crohnovu chorobu, ulcerózní kolitidy, divertikulitidu nebo jiný stav, který může způsobit otok, bolest nebo zúžení vašich střev.

V některých případech se může začít s tekutou dietu (bez pevné potraviny) a poté přidejte potraviny s nízkým obsahem vlákniny.

Vařené červené maso, ryby, drůbež nebo; Vejce; Mléčné výrobky, jako jsou mléko, zmrzlina, sýr, tvaroh, jogurt a (pokud neobsahují ovoce nebo ořechy, dobře-vařené čerstvé nebo konzervované zeleniny, které nemají kůže nebo semena; Lettuc, v konzervách nebo vařené ovoce bez kůže nebo semeno; zralé banány, melouny, broskve a bez lyží; ovocné šťávy bez Pul; Applesauc; Rafinovaný bílý chléb, bílá rýže nebo bílé minulost; saltine sušenky

V závislosti na vaší zdravotní problém, můžete jíst potraviny s nízkým obsahem vlákniny jen na krátkou dobu. Nebo budete muset dodržovat tuto dietu po celý zbytek svého života.

Možná budete muset vzít další vitamíny a minerály, když jste na této dietě. Lékař vám vědět, pokud budete potřebovat tyto doplňky.

Můžete jíst většinu typů potravin na dietě s nízkým obsahem vlákniny, včetně masa, bílého chleba, a mnoha druhů ovoce a zeleniny. Váš lékař vám říci, jak moc vlákno můžete jíst každý den.

Zde jsou některé příklady potravin s nízkým obsahem vlákniny

Zde jsou některé potraviny, neměli byste jíst, zatímco na dietu s nízkým obsahem vlákniny

Celá zrna, jako je například otruby, ovesné vločky a hnědá RIC; Celozrnný minulost; Celozrnný nebo celozrnný chléb; Jakékoliv potraviny, které mají semena nebo matice; Jakékoliv syrová zelenina (kromě salátu; potraviny, které způsobují plynem, jako je růžičková kapusta, brokolice a květák (syrové nebo tepelně upravené; VR; Granol; čočka, Hrách a fazole, jako jsou černé nebo červené fazole; Berrie; sušené ovoce, jako je sušené švestky, rozinky, nebo obr, surové ovoce, s výjimkou zralé banány, melouny, broskve a bez lyží; Popcorn