plyn, nadýmání, říhání, dyspepsie: příčiny a symptomy

Gas (flatus), říhání, nadýmání a jsou všechny běžné podmínky. Plyn se provádí v žaludku a střev, jak vaše tělo rozkládá potravin na energii. Plyn a říhání může být někdy nepříjemné. Nadýmání, což je pocit plnosti v břiše, může vás nepříjemné. Ačkoli mnoho lidí si myslí, že vyhoví plyn příliš často, nebo mají příliš mnoho plynu, to je vzácné mít příliš mnoho plynu. Změna to, co jíst a pít může někdy snížit na plyn a zmírnit nepohodlí způsobené plynem.

Požití vzduchu. V případě spolknutí vzduch není říhl nahoru, prochází trávicím traktem a je propuštěn přes řitní otvor jako střevní plyn. Vzduchové bubliny polykání může vyvolat škytavku; Potraviny a nápoje. Množství plynu, že různé potraviny způsobují liší od člověka k člověku; Laktózová intolerance. Osoba, která nemohou snadno stravitelné laktózy, což je typ přírodního cukru nalezen v mléce a mléčných výrobků může mít i plyn a nadýmání, stejně jako další příznaky; Zácpa. To může způsobit nadýmání, ale obecně nezvyšuje plyn. Pro více informací, zácpa, věku 11 a mladší nebo zácpa, věk 12 a starší; Léky nebo výživové doplňky. Oba předpis a nepředepsání léky, stejně jako potravinové doplňky, mohou způsobit nadýmání a zemního plynu, vedlejších účinků; Zdravotní stav, jako je střevní obstrukce nebo Crohnovy choroby; Změny hladin hormonů. Je běžné, že ženy mají nadýmání přímo před jejich obdobích, protože jejich těla udržet tekutinu.

Všichni lidé projít plyn, ale někteří lidé produkují více plynu než ostatní. Je normální, předat plynu z 6 až 20 krát za den. Ačkoli se to může uvést do rozpaků nebo obtěžují vás, nadměrné střevní plyn obvykle není způsoben vážným zdravotním stavu.

Běžné příčiny plynu a nadýmání zahrnují