otrava jídlem a bezpečné potraviny manipulaci-zkoušky a testy

Většina otrava jídlem je mírné a předává během několika dnů, takže většina lidí nechodí k lékaři pro diagnózu. Často můžete diagnostikovat otrava jídlem sami sebe, zda jiní, kteří jedli stejné jídlo, jak jste také onemocníte.

Stoličce kultura může být provedeno, pokud váš lékař podezření, že jste jedli kontaminované potraviny, vaše příznaky jsou závažné, nebo diagnóza je nejistá; Krevní testy mohou být provedeno pomoci zjistit, zda je otrava jídlem je způsobena bakteriemi nebo vyloučit jiné příčiny. Kompletní krevní obraz a obrazovka chemie může pomoci ukázat, zda jste těžce nemocných nebo dehydratované; Pokud jste těhotná nebo mají zhoršenou imunitní systém a byli vystaveni toxoplazmózu, budete možná muset test toxoplazmóza. Chcete-li se dozvědět více, toxoplazmóza během těhotenství.

Pokud se jít na svého lékaře, on nebo ona bude dělat diagnózu na základě vašich symptomů, fyzické zkoušky a vaši anamnézu. Váš lékař bude ptát, kde jste byli jíst a zda každý, kdo jedli stejné jídlo má stejné příznaky.

Někdy jsou tyto testy jsou prováděny

Váš lékař možná bude muset nahlásit stav zdravotnímu úřadu. To se provádí s cílem pomoci vládě sledovat stav a identifikovat případné ohnisek.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky