osteonekróza (avaskulární nekróza)

Osteonekróza (avaskulární nekrózy)

Tato publikace obsahuje obecné informace o ostenecrosis (avaskulární nekróza). To popisuje, co osteonekróza je, kdo je pravděpodobné, že k jeho rozvoji, a jak to je diagnostikována. To také vysvětluje symptomy a léčby. Na konci je uveden seznam klíčových slov, které vám pomohou pochopit pojmy používané v této publikaci. Máte-li další otázky po přečtení této publikace, možná budete chtít diskutovat o nich s lékařem.

Osteonekróza je nemoc vyplývající z dočasné nebo trvalé ztrátě dodávky krve do kostí. Bez krve, kostní tkáně umírá, a nakonec kost může zhroutit. V případě, že proces zahrnuje kosti v blízkosti kloubu, to často vede ke zhroucení na povrchu kloubu. Osteonekróza je také známý jako avaskulární nekrózy, aseptické nekrózy, a ischemické nekrózy.

I když se může stát v každé kosti, osteonekróza nejčastěji postihuje konců (epifýzy) stehenní kosti, kost, vedoucí od kolenního kloubu na kyčelní kloub. Jiné stránky patří do horní části paže kosti, kolena, ramena a kotníky. Toto onemocnění může mít vliv jen jeden kosti, více než jednu kost současně, nebo více než jeden kost v různých časech. Osteonekróza čelisti (ONJ) ​​je vzácné onemocnění, která byla spojena s použitím bisfosfonáty léků. OČ má různé příčiny a léčbu osteonekrózy, než v jiných částech kostry. Pro více informací o OČ, obraťte se na Národní institut zubní a kraniofaciální výzkumu.

Množství postižení, která vyplývá z osteonekrózy, závisí na tom, která část kosti je ovlivněn, jak velké se jedná o oblast, a jak efektivně kosti obnovuje. Normálně, kostní nepřetržitě se porouchá a přestaví starý kost je nahrazována kostní tkání novou. Tento proces, který probíhá po zranění, stejně jako při normálním růstu, udržuje kostra silná a pomáhá ji udržovat rovnováhu minerálů. V průběhu osteonekrózy, nicméně proces hojení je obvykle neúčinné a kostní tkáně rozkládají rychleji než tělo je možné opravit. Pokud se neléčí, nemoc postupuje, kost se zhroutí a kloubní plocha porouchá, což vede k bolesti a artritidy.

Osteonekróza je způsobeno tím, poruchy prokrvení kosti, ale to není vždy jasné, co způsobuje, že snížení hodnoty. Osteonekróza se často vyskytuje u lidí s určitými zdravotními potížemi nebo rizikovými faktory (například s vysokou dávkou užívání kortikosteroidů nebo nadměrné konzumace alkoholu). Nicméně, to také ovlivňuje lidi bez zdravotních problémů a bez známých důvodů. Níže jsou uvedeny některé možné příčiny osteonekrózy a další zdravotní stavy spojené s jeho vývojem.

Kromě zranění, jednou z nejčastějších příčin osteonekrózy je použití kortikosteroidů léků, jako je například prednison. Kortikosteroidy jsou běžně používány k léčbě zánětlivých onemocnění, jako je systémový lupus erythematodes (SLE), revmatoidní artritida, zánětlivé střevní onemocnění, závažné astma a vaskulitidy. Studie naznačují, že dlouhodobé užívání orálních nebo intravenózních kortikosteroidů je spojeno s neúrazové osteonekrózy. Pacienti by měli diskutovat obavy ohledně užívání steroidů se svým lékařem.

Lékaři nejsou jisti, proč užívání kortikosteroidů někdy vede k osteonekrózy. Oni spekulují, že tyto léky mohou narušit schopnost těla odbourává tukové látky zvané lipidy. Tyto látky se pak hromadí v a ucpávají cévy, což způsobuje jejich zúžení a snížení množství krve, které se dostane do kosti. Některé studie naznačují, že osteonekróza kortikosteroidy souvisí je těžší a větší pravděpodobnost, že ovlivní oba boky (pokud by se vyskytla v kyčli) než osteonekrózy vyplývající z jiných příčin.

Nadměrná konzumace alkoholu je další častou příčinou osteonekrózy. Lidé, kteří pijí alkohol v přebytku se může vyvinout tukové látky, které blokují krevní cévy, což způsobuje sníženou dodávku krve do kostí.

Dojde-li k zlomenina, dislokace, nebo nějaká jiná poranění kloubu, může dojít k poškození krevních cév. To může interferovat s krevního oběhu do kosti a vede k osteonekróze trauma související. Ve skutečnosti, studie naznačují, že hip dislokace a zlomenin kyčle jsou hlavními rizikovými faktory osteonekrózy.

Zvýšený tlak v kosti, může být další příčinou osteonekrózy. Když tam je příliš velký tlak uvnitř kosti, cévy zúží, takže je pro ně obtížné dodávat dostatek krve do kostní buňky. Příčinou zvýšeného tlaku není zcela objasněn.

Další rizikové faktory pro osteonekrózy zahrnují radiační terapii, chemoterapii a transplantaci orgánů (zejména po transplantaci ledvin). Osteonekróza je také spojena s řadou zdravotních stavů, včetně rakoviny, SLE, nemoci krve, jako je srpkovitá anémie, HIV infekce, Gaucherovy choroby, a kesonu onemocnění.

Ačkoli osteonekróza postihuje muže i ženy, to se týká hlavně mužů. Nicméně, v případech, týkajících se SLE, onemocnění nejčastěji postihuje ženy. To může nastat u lidí všech věkových kategorií, od dětí až po seniory. Nicméně, to je častější u lidí v jejich třicátých, čtyřicátých a padesátých let.

V raných fázích osteonekrózy, mohou lidé, kteří nejsou žádné příznaky. Jak nemoc postupuje, nicméně, bolesti kloubů nejvíce zkušeností. Na první, bolest dochází pouze při uvedení na váze postiženého kloubu. Později dochází, i když odpočívá. Bolest se obvykle vyvíjí postupně a mohou být mírné nebo těžké. Pokud osteonekróza postupuje i kost a okolní povrch spáry kolaps, bolest může vyvinout nebo zvýšit dramaticky. Bolest může být natolik závažné, že omezují rozsah pohybu v postiženého kloubu. V některých případech, zejména těch, které zahrnují kyčle, zakázání osteoartróza může vyvinout. Období mezi prvními příznaky a ztrátu funkce kloubu je pro každého člověka, ale obvykle se pohybuje v rozmezí od několika měsíců až více než rok.

Po provedení kompletní fyzikální vyšetření a žádají o lékařské anamnézy pacienta, lékař může používat jeden nebo více kostní zobrazovací techniky k diagnostice osteonekrózy. Stejně jako u mnoha jiných chorob, včasná diagnóza zvyšuje šance na úspěch léčby. Testy popsané níže mohou být použity pro stanovení množství kosti postiženého a do jaké míry došlo k progresi onemocnění.

Rentgenový snímek, nebo x ray, může být první testovací lékař doporučí. Jednoduchý způsob, jak produkovat fotky z kostí, což x ray je často užitečné při diagnostikování příčinu bolesti kloubů. Pro osteonekrózy, nicméně, x paprsky nejsou dostatečně citlivé pro detekci změn kostí v časných stádiích onemocnění. Takže pokud x ray je normální, lékař může provést další testy. V pozdějších fázích osteonekrózy, x paprsky mohou vykazovat poškození kostí, a jakmile je diagnóza se provádí, jsou často používány pro sledování progrese onemocnění.

Výzkumné studie ukázaly, že magnetické rezonance, nebo MRI, je nejcitlivější Způsob diagnózy osteonekróza v raných fázích. Na rozdíl od rentgenových paprsků, kostní scan a CT (počítán / počítačová tomografie), skenování (viz níže), MRI zjišťuje chemické změny v kostní dřeni. MRI poskytuje lékaři s obrázkem postižené oblasti a proces kostní přestavby. Kromě toho MRI může zobrazit nemocné oblasti, které nejsou dosud nezpůsobuje žádné příznaky. Někteří lékaři varují před agresivní léčbu osteonekrózy, který byl detekován pomocí MRI, ale není způsobuje příznaky. Jedna studie prokázaly, že u vybrané skupiny pacientů v počátečních stádiích osteonekrózy, nemoc může zlepšit spontánně.

CT vyšetření je zobrazovací technika, která poskytuje lékaři s trojrozměrného obrazu části kosti. To také ukazuje “řezy” z kosti, takže obraz mnohem jasnější než x paprsky a kostní skeny. Někteří lékaři nesouhlasí o užitečnosti tohoto testu diagnostikovat osteonekróza. I když je diagnóza obvykle mohou být provedeny, aniž by CT, tato technika může být užitečné při stanovení rozsahu poškození kostí. CT vyšetření jsou méně citlivé než MRI.

Kostní scan se používá nejčastěji u pacientů, kteří mají normální rentgeny a žádné rizikové faktory pro osteonekrózy. V tomto testu neškodný radioaktivní materiál se vstřikuje prostřednictvím intravenózní kanyly, a obraz kosti je vzat speciální kamerou. Obrázek ukazuje, jak se vstřikuje materiál cestuje přes krevní cévy v kosti. Jediný Kostní scan najde všechny oblasti v těle, které jsou ovlivněny, čímž se sníží nutnost vystavit pacienta, aby více záření.

Biopsie je chirurgický zákrok, při kterém se vzorek tkáně z postižené kosti odstraní a studovány. I když biopsie je přesvědčivý způsob, jak diagnostikovat osteonekrózy, a to je zřídka používán, protože to vyžaduje chirurgický zákrok.

Testy pro měření tlaku uvnitř kosti může být použit, pokud se lékař silně podezření, že pacient má osteonekrózy, a to i přes normální výsledky rentgenového záření kostní skeny a MRI. Tyto testy jsou velmi citlivé pro detekci zvýšeného tlaku v kosti, ale vyžadují chirurgický zákrok.

Vhodné léčba osteonekrózy je třeba udržovat klouby od poškodí. Bez léčby se většina lidí s onemocněním závažnou bolestí a omezení pohybu. Chcete-li určit nejvhodnější léčbu, lékař považuje následující

Cílem při léčbě osteonekrózy je zlepšit využívání pacienta postiženého kloubu, zastavení dalšího poškození kosti, a zajistit kostí a kloubů přežití. K dosažení těchto cílů, může lékař použít jednu nebo více z následujících chirurgických nebo nechirurgických ošetření.

Obvykle se lékaři začít s nechirurgických procedur, samotných nebo v kombinaci. Bohužel, ačkoli tyto léčby mohou zmírnit bolest nebo pomoci v krátkodobém horizontu, pro většinu lidí, které nepřinášejí trvalé zlepšení.

Government (theernment) klinický výzkum Trials a vy byl navržen tak, aby pomohl lidem dozvědět se více o klinických studiích, proč se děje, a jak se zúčastnit. Návštěvníci webových stránkách naleznete informace o základech účasti v klinické studii, první ruky příběhy ze skutečných klinických studií dobrovolníků, vysvětlení z výzkumníků, a odkazy na tom, jak hledat na zkušební nebo zapsat do výzkumu porovnávání programu .; ClinicalTrials nabízí up-to-aktuální informace pro lokalizaci federálně i soukromě podporované klinických zkoušek pro širokou škálu onemocnění a stavů .; theernment Reporter je elektronický nástroj, který umožňuje uživatelům vyhledávat úložiště obou intramurálních a extramurálních výzkumných projektů theernment financované z posledních 25 let a přístupových publikací (od roku 1985) a patenty vyplývajících z finančních prostředků theernment .; PubMed je bezplatná služba Spojených států amerických National Library of Medicine, která umožňuje vyhledávání miliony časopiseckých citací a abstraktů v oblasti lékařství, ošetřovatelství, stomatologie, veterinární medicíny, systému zdravotní péče, a preklinických věd.

Množství různých chirurgických postupů se používají k léčbě osteonekrózy. Většina lidí s osteonekrózy bude nakonec potřebovat chirurgický zákrok.

Pro většinu lidí s osteonekrózy, léčba je pokračující proces. V závislosti na stupni onemocnění, mohou lékaři nejprve doporučit nejméně složité nebo nonoperative ošetření plány, jako jsou léky nebo snížení zatěžování. Pokud jsou tyto postupy jsou neúspěšné, může být zapotřebí chirurgické léčby. Je důležité, aby pacienti pečlivě dodržovat pokyny týkající se omezení činnosti a úzce spolupracovat se svým lékařem, aby zajistily, že jsou použity vhodné léčby.

S řádnou léčbu, většina lidí s osteonekrózy může vést produktivní život. Ale je tu ještě hodně co učit o prevenci, diagnostice a léčbě. Některé cíle současného výzkumu jsou

Více informací o výzkumu je k dispozici na následujících webových stránkách

1 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

2 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3676; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663); TTY: 202-466-4315; Fax: 202-293-2356; E-mail: theernmentBoneInfo@mail.theernment; bones.theernment

nidcr.theernment

nonf

artritida

hipsoc

Artritida. Doslovně znamená zánět kloubů. To je obecný termín pro více než 100 z revmatických onemocnění. Artritida způsobuje otok kloubů, bolest a ztuhlost.

Kloubu. Jiný název pro totálních endoprotéz. Postup, v němž je poškozený kloub chirurgicky odstraněny a nahrazeny umělou protézou. To je lékem volby u osteonekrózy, když je spoj zničen.

Aseptická nekróza. Viz osteonekróza.

Autoimunitní onemocnění. Nemoc, která vzniká, když imunitní systém chybně útočí na tělu vlastní tkáně.

Avaskulární nekróza. Viz osteonekróza.

Biopsie. Postup, ve kterém je tkáň z těla a studoval pod mikroskopem. Biopsie kostní je přesvědčivý způsob, jak diagnostikovat osteonekróza.

Cévy. Tepny, žíly a vlásečnice, které nesou krev do celého těla.

Kostní štěp. Transplantace zdravé kosti z jedné části těla nahradit zraněných nebo nemocných kosti v jiné části těla.

Kostní morfogenetický protein. Protein extrahovaný z těla a syntetizovány pomocí genetického inženýrství. Výzkum naznačuje, že mohou být použity pro podporu růstu kosti poškozené osteonekrózy.

Kostní scan. Typ testu nazývá technecia-99m kostní skenování se používá nejčastěji u pacientů, kteří mají normální rentgeny a žádné rizikové faktory pro osteonekrózy. V tomto testu neškodný radioaktivní materiál se vstřikuje prostřednictvím intravenózní kanyly, a obraz kosti je vzat speciální kamerou. Obrázek ukazuje, jak se vstřikuje materiál cestuje přes krevní cévy v kosti. Jediný Kostní scan najde všechny oblasti v těle, které jsou ovlivněny, čímž se sníží nutnost vystavit pacienta, aby více záření.

Keson onemocnění. Syndromem, který nastane, když hlubinných potápěčů, stavební dělníci, nebo jiní pracovat v tlakovém prostředí návrat do normálního atmosférického tlaku. Dusíku v krvi expanduje pro vytvoření bublin, což způsobuje bolest a blokování cirkulaci v malých krevních cév. Tato podmínka může potenciálně vést k osteonekrózy.

Rakovina. Termín pro onemocnění, u kterých abnormální buňky dělí bez kontroly. Rakovinné buňky mohou napadat okolní tkáně a mohou šířit prostřednictvím krevního oběhu a lymfatického systému do jiných částí těla.

Cholesterol. S obsahem tuku, materiál přítomný v krvi a ve většině tkání. Vysoké hladiny cholesterolu může být rizikovým faktorem v rozvoji osteonekrózy, jakož i kardiovaskulárních onemocnění.

Vypočteny (nebo počítačová) tomografie (CT). Zobrazovací technika, která poskytuje lékaři s trojrozměrného obrazu části kosti. To také ukazuje “řezy” z kosti, takže obraz mnohem jasnější než x paprsky a kostní skeny.

Jádro dekomprese. Chirurgický postup, ve kterém je vnitřní vrstva kosti odstraněny pro snížení tlaku v kosti, čímž se zvyšuje průtok krve do kosti. U lidí s počátkem osteonekrózy, postup se může zmírnit bolest a zpomalení progrese kostí a destrukce kloubu.

Kortikosteroidy. Silné protizánětlivé hormony vyrobené přirozeně v těle či umělého kamene, pro použití jako lék. Použití kortikosteroidů léků je rizikovým faktorem pro rozvoj osteonekrózy.

Elektrická stimulace. Postup, v němž jsou elektromagnetická pole nastavit kolem kostí nebo elektrické energie se aplikuje přímo do kostí k vyvolání růstu kostí. V některých centrech to bylo užitečné při léčbě pacientů s osteonekrózy před zhroucením hlavice stehenní kosti.

Epiphysis. Konec kosti, kde se setkává další kost nebo kostí pro vytvoření spoje.

Hlavice stehenní kosti. Kolo kostnaté výstupek na konci stehenní kosti, který se hodí do acetabula (zásuvka) pánve tvořit kyčelního kloubu. Hlavice stehenní kosti často zhroutí v pokročilém osteonekrózy.

Stehenní kost. Horní noha, nebo stehenní kostí. Konec stehenní kosti, kde se setkává pánev, je nejčastějším místem osteonekrózy.

Gaucherova nemoc. Vrozená onemocnění, při kterém dochází k akumulaci mastných látek v játrech, slezině, lymfatických uzlin, a nervový systém. Mající onemocnění bylo spojeno s rozvojem osteonekrózy.

HIV (virus lidské imunodeficience). Virus, který způsobuje AIDS.

Imunitní systém. Komplex síť specializovaných buněk a orgánů, které spolupracují na obraně organismu proti útokům “cizích” útočníků, jako jsou bakterie a viry. V některých revmatických podmínek, zdá se, že imunitní systém nepracuje správně a může dokonce působit proti tělu.

Zánět. Reakce tkání k úrazu nebo nemoci, poznamenán čtyřmi příznaky: otok, zarudnutí, teplo a bolest.

Ischemická nekróza. Viz osteonekróza.

Lupus. Systémový lupus erythematosus (známý také jako lupus nebo SLE) je autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém poškozuje vlastní zdravé buňky v těle a tkáně. To může vést k zánětu a poškození kloubů, kůže, ledvin, srdce, plic, cév a mozku.

Magnetická rezonance (MRI). Postup, ve kterém je použit silný magnet projít sílu přes tělo vytvořit jasný podrobný obraz průřezu těla. MRI detekuje chemické změny v kostní dřeni a může ukázat, osteonekróza ve svých počátečních fázích, často dříve, než to způsobí, že všechny symptomy.

Meniskus. Srpek ve tvaru klínu chrupavky v kolenním kloubu. Slzy menisku byly spojeny s rozvojem jak osteonekrózy a osteoartritidy v koleni.

Ortopéd. Lékař, který se specializuje na nemoci a traumatické poranění kostí a pohybového aparátu. Také se nazývá ortoped.

Artróza. Nemoc, ve kterých chrupavky, která chrání konce kostí přestávky dolů, což vede k bolesti kloubů a ztuhlost. Nejčastější forma artritidy, osteoartritidy roste častější s věkem.

Osteonekróza. Nemoc, ve kterém dočasné nebo trvalé ztrátě dodávky krve do kostí způsobuje kostní tkáň odumírat a kosti ke zhroucení. Také známý jako avaskulární nekrózy, aseptické nekrózy a ischemické nekrózy.

Osteonekróza čelisti (ONJ). Vzácná onemocnění, které je spojeno s použitím bisfosfonáty léků. OČ má různé příčiny a léčbu osteonekrózy, než v jiných částech kostry.

Osteotomie. Chirurgický zákrok, který zahrnuje přebudovávat kost pro snížení stresu na nemocné či poškozené oblasti kloubu. Často se používá u pacientů s pokročilým osteonekrózy a ty s velkou plochou postižené kosti.

Rozsah-of-pohybu cvičení. Program cvičení zahrnující kloubů postižených artritidou. Tato cvičení mohou pomoci udržet společnou mobilní a zvýšit rozsah pohybu.

Srpkovitá anémie. Dědičné onemocnění krve charakterizované výrobou abnormální typu hemoglobinu v červených krvinkách. Mít onemocnění zvyšuje něčí riziko osteonekrózy.

NIAMS vděčně uznává, že pomoc z následujících fyzických osob při přípravě a revize původní verze této publikace: Thomas D. Brown, Ph.D., University of Iowa, Iowa City, IA; Harry E. Rubash, M. D., Asit Shah, M. D., a Jeffrey Geller, M. D., Massachusetts General Hospital, Boston, MA; a James Panagis, M. D., M.P.H., NIAMS / theernment.

Posláním National Institute of Arthritis and pohybového aparátu a kožních nemocí (NIAMS), která je součástí amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních Services’ernment (theernment), je podpořit výzkum příčin, léčby a prevence artritidy a pohybového aparátu a kožní onemocnění; výcvik základních a klinických vědců uskutečnit tento výzkum; a šíření informací o pokrok ve výzkumu v těchto nemocí. NIAMS informace Clearinghouse je veřejná služba sponzorované NIAMS, který poskytuje informace zdraví a informační zdroje. Doplňující informace lze nalézt na internetových stránkách atniams.theernment NIAMS.

Tato publikace obsahuje informace o léky používané k léčbě zdravotního stavu se zde hovoří. Když byla tato publikace vyvinut, která je součástí jsme (přesné) informace nejvíce up-to-data k dispozici. Občas se objeví nové informace o léku se uvolní.

Info- (463-6332);

Drogy @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Drogy @ je prohledávat katalog produktů schválenou organizací drog.

/ NCHS

1 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

15-4857