organizovat: 10 způsobů, jak snížit nepořádek ve vaší domácnosti

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Bezpočet rodin komplikovaný tím, clutte domácností; Nejběžnější změť hot spots jsou dětské pokoje, domácí kanceláře, podkroví a garáže, profesionální organizátoři říkají. Co je potřeba k vytvoření nepořádek-volný prostor? Zde je 10 klíčových strategií domovské organizace ze tří nejlepších pořadatelů.

Najít místo pro každou položku. Jedním z důvodů věci kupí na pulty, stoly a podlahy je, že nemají “domov”. “Ujistěte se, že všechno někde žije,” říká Sharon Lowenheim, profesionální organizátor v New Yorku. Ukládání předmětů v místnosti, kde jsou zvyklí pomáhá zajistit, že si dát pryč, když budete hotovi, a obvykle je lepší ukládat podobné položky společně. Pokud je to něco, co často používáte, ujistěte se, že skladovací prostor je snadno přístupný. “Pokud potřebujete dostat na vysokou polici a sundat krůtí talíř jen tak můžete vrátit misku na své” domácí “pravděpodobné, že to nebude dostat dát pryč příliš často,” říká Standolyn Robertson, profesionální organizátor v Waltham, Mass.

Hrát nepořádek policistu. Čím lepší jste o udržení věci ze svého domova, bude tím méně je pravděpodobné věci hromadit uvnitř. Vezměte zadarmo. Je to pěkné, aby si tričko nebo hrnek na kávu, ale budete opravdu používat? Užij si to? Pokud tomu tak není, to odmítnout. Nebo řekněme, že jste nenasytný čtenář. Dalo by se koupit knihy – ale proč ne půjčit (a vrátit!) Je ze svého veřejné knihovny? A se chvíli odhlásit z pošty od společnosti vydávající kreditní karty a dalších přímých distributorů. Sečteno a podtrženo? Vždy se hledat způsoby, jak blokovat nepotřebné předměty před tím, než překročí práh.

Do některých detektivní práci. Pravidelně kontrolovat svůj domov pro změti horkých míst, a strávit nějaký čas přijít na to, proč tam věci hromadí. Často se stává, že to není to, co si myslíte. Vezměte tu hromadu jídla v kuchyňském dřezu. “Lidé často předpokládají, že nádobí hromadit, protože je to příliš mnoho práce načíst myčku,” říká Robertson. “Ale mnoho časů to, že rodinní příslušníci nenávidí vyjímání nádobí, a oni nenávidí, protože to znamená, že museli otevřít skříňku, aby odložili plastové nádoby. – A ty plastové nádoby vždy prší na ně” Jakmile pochopíte problém, zjistíte snadno navrhnout řešení.