opomíjené tropické nemoci vědeckých poznatků

Protein je vysoce účinný proti střevní škrkavka u myší

Použití bakterie zabránění přenosu lymfatické filariózy

Střevní parazitní hlístic (škrkavky) onemocnění nakazit více než 1 miliarda lidí po celém světě a způsobují významné onemocnění, zejména u dětí a těhotných žen. K dnešnímu dni je tam jen jeden lék, albendazol, který je široce používán při podávání léčby jednodávkové velkým počtem obyvatel jako antihelminthic (látku, která má zničit nebo odstranit parazitickými červy, zejména střevní hlístů).

Vzhledem k velkému množství lidí, které mají být ošetřeny, a hrozba parazitů rozvojových odpor vůči aktuální léku, jiný lék s názvem tribendimidine byl vyvinut, a zdá se být tak dobrá jako albendazol v klinických studiích. Vědci také studují nové možnosti léčby.

Pochopení toho, jak DEET insekticidních Works

theernment financované biologové z University of California, San Diego, identifikovali protein, který by mohla být nová léčba pro parazitární infekce oblými červy, včetně askarióza, trichuriasis a měchovec. Krystal protein (Cry5B) se vyskytuje v bakterii půdy používané k zabíjení hmyzu přirozeně organických plodin. Vědci uvádějí, že protein je lepší v zabíjení parazitních škrkavky než léky v současné době používaných. Ve své studii u myší, bylo zjištěno, že protein Cry5B být třikrát lepší než tribendimidine a potažmo albendazolu.

New metabolickou cestou Zjistil v komárům

Výzvou vědci nyní stojí, je pro ochranu proteinu z žaludečních šťáv. Pokud vědci mohou tento problém vyřešit doručování léčbu na střevo, bude pravděpodobně stane lepší anthelmintikum používá k léčbě parazitárních infekcí.

Hu Y, Georghiou SB, Aroian, RV. Bacillus thuringiensis Cry5B Protein je vysoce účinná jako s jednorázovou dávkou terapie proti střevní škrkavka infekce u myší. PLoS zanedb Trop Dis. 4 (3): e614, 2010.

Lymfatické filariózy, běžně známý jako elefantiáza, postihuje více než 120 milionů lidí v 80 zemích. To je způsobeno vlasovec mízní, je filarial červ, který se přenáší na člověka kousnutím infikovaného komára. pro tlumení úsilí prostřednictvím lékové terapie a použití insekticidů má omezený úspěch. Vědci se nyní snaží použití nových vektor strategií kontroly, aby byl poskytnut další nástroj zlomit cyklus přenosu nemoci.

Dr. Steven Dobson z University of Kentucky a jeho spolupracovníci na Tahiti studuje inovační přístup k vektorovým řízením. V případě úspěchu bude cílová populace komárů být potlačeny do té míry, přenos červů na člověka nedojde, nebo bude minimální. Dr. Dobson a jeho tým studují Aedes polynesiensis komárů infikovaných s bakterie Wolbachia potlačit populace komárů ve Francouzské Polynésii. Bakterie změnit reprodukční schopnosti hmyzu, které infikovaly, často způsobují sterilitu u žen. Podporováním Wolbachia infekce mezi populacemi proti komárům, Dr. Dobsonův tým doufá, že se sníží a nakonec redukovat populaci A. polynesiensis, snížení počtu infikovaných komárů a schopné vysílat červa onemocnění způsobující.

Brelsfoard CL, Séchan Y, Dobson SL. Mezidruhové hybridizace Výnosy strategie pro jižní Pacifik filariózy Vector odstranění. PLoS zanedb Trop Dis. 2 (1): E129, 2008.

DEET (chemický název, N, N-diethyl-meta-toluamid), se používá již více než 50 let jako účinný repelent. Nicméně, mechanismus, který, jak se insekticid odpuzuje hmyz nebyly dobře známy. Až do nedávné doby, hypotéza je, že DEET masky pachy, které hmyz najít atraktivní, jako je kyselina mléčná a oxidu uhličitého, což vede k hmyzu je schopen najít svého hostitele.

theernment podporované vědci pod vedením Dr. Gregory Lanzaro z University of California, Davis, zkoumala, jak DEET pracuje na Culex quinquefasciatus komárů. Tento druh komárů je vektor arbovirů a filarial červy, které způsobují onemocnění u lidí. Tým zjistil, že DEET nemá, jak se dříve myslelo, v rozporu s atraktivními pachy, ale spíše, že komáři jsou schopny detekovat přímo DEET, která následně způsobuje komáry, aby se zabránilo jakémukoli povrchu, kde byla aplikována DEET. Zlepšení znalostí o tom, jak DEET odpuzuje komáry může vést k účinnějšímu využívání tohoto repelent pro lepší ochranu proti nemocem přenášející hmyz.

Syed Z, Leal WS. Komáři vůni a vyhnout se repelent DEET. Proc Natl Acad Sci. 105: 13598, 2008.

Je zapotřebí nové kontrolní strategie pro komáry, aby účinně kontrolovat nemoci, které vysílají. Jedním ze slibných přístup je prostřednictvím lepšího porozumění jedinečné metabolické dráhy komárů. Takové zlepšené porozumění může vést k vývoji nových strategií kontroly, které nemají vliv na necílové organismy, včetně lidí.

theernment podporované vědci pod vedením Dr. Roger Miesfeld z University of Arizona, objevili druhý, dříve neznámé, metabolickou cestu do ženské Aedes aegypti komárů, primární vektor dengue. Nově objevená proces metabolizuje kyseliny močové do močoviny v cestě, která může poskytnout cíl nových insekticidů. Tento objev by mohl vést ke kontrolní činnosti, které jednoznačně ovlivňují komáry.

Scaraffia PY, Tan G, Isoe J, Wysocki VH, Wells MA, Miesfeld RL. Objev alternativní metabolické dráhy pro syntézu močoviny u dospělých Aedes aegypti komáry. Proc Natl Acad Sci. 105: 518, 2008.