onemocnění dásní (zánět dásní a paradentóza) symptomy, první ošetření, příčiny

Orální zdraví Trends

Paradentóza, také obecně volal onemocnění dásní, nebo onemocnění parodontu, začíná růst bakterií v ústech a může skončit – pokud není správně zacházeno – při ztrátě zubu v důsledku destrukce tkáně, která obklopuje zuby.

Zánět dásní (guma zánět) obvykle předchází paradentózy (onemocnění dásní). Je však důležité vědět, že ne všechny zánět dásní postupuje k paradentózy.

V počáteční fázi zánětu dásní, bakterie v plaku vybudovat, což způsobuje dásně, aby se stal zanícené a snadno krvácet při čištění zubů. I když dásně mohou být podrážděné, zuby jsou stále pevně zasazeny v důlcích. Žádné nezvratné kosti nebo jiné poškození tkáně došlo v této fázi.

Když je zánět dásní neléčí, může postoupit na paradentózy. V osobě s periodontitis, vnitřní vrstva z dásní a kostí odtáhnout od zubů a vytvářejí kapsy. Tyto malé mezery mezi zuby a dásně shromažďovat nečistoty a může nakazit. Imunitní systém bojuje bakterie jako plaketa pomazánky a roste pod linkou žvýkačky.

Toxinů nebo jedy – produkované bakteriemi zubního plaku, stejně jako tělo je “dobré” enzymů podílejících se na boji proti infekcím – se začnou rozpadat kosti a pojivovou tkáň, která držet zuby na svém místě. Jak nemoc postupuje, kapsy prohloubit a další dásní a kosti jsou zničeny. Když se to stane, zuby jsou již zakotveny v místě, které se uvolňují, a dojde ke ztrátě zubů. Onemocnění dásní je nejčastější příčinou ztráty zubů u dospělých.

Plak je hlavní příčinou onemocnění dásní. Nicméně, jiné faktory mohou přispívat k onemocnění parodontu. Tyto zahrnují

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010