obývací pokoj se srdečním selháním

V současné době, srdeční selhání nemá žádný lék. Budete pravděpodobně muset brát léky a dodržovat léčebný plán pro zbytek svého života.

Přes léčbu, příznaky se mohou zhoršit v průběhu času. Nemusí být schopen dělat mnoho věcí, které jste udělali předtím, než jste měl srdeční selhání. Nicméně, pokud budete mít všechny kroky Váš lékař doporučí, můžete zůstat zdravější déle.

Vědci také mohli najít nové léčebné postupy, které vám mohou pomoci v budoucnu.

Řiďte svůj léčebný plán

Léčba může zmírnit vaše příznaky a dělat každodenní činnosti jednodušší. To také může snížit pravděpodobnost, že budete muset jít do nemocnice. Proto je důležité, že se budete řídit svůj léčebný plán.

Podniknout kroky k prevenci srdečních selhání zhoršování

Některé akce mohou zhoršit vaši srdeční selhání, jako je

Tyto kroky mohou vést k pobytu v nemocnici. Pokud máte potíže s následujícím svůj jídelníček, poraďte se se svým lékařem. On nebo ona může pomoci zajistit dietologem pracovat s vámi. Vyhněte se pití alkoholu.

Lidé, kteří mají srdeční selhání často mají jiné závažné stavy, které vyžadují trvalou léčbu. Pokud máte jiné závažné podmínky, že jste pravděpodobně užívat léky pro ně stejně jako pro srdeční selhání.

Užívání více než jeden lék zvyšuje riziko vedlejších účinků a dalším problémům. Ujistěte se, že lékaři a lékárník mít úplný seznam všech léků a over-the-counter produkty, které užíváte.

Informujte svého lékaře ihned o problémech s vašimi léky. Také promluvit se svým lékařem dříve, než začnete užívat jakýkoliv nový lék předepsal jiný lékař nebo jakýchkoli nových léků over-the-counter nebo bylinných doplňků.

Snažte se vyhnout respiračních infekcí, jako je chřipka a zápal plic. Zeptejte se svého lékaře nebo zdravotní sestru o získání chřipkové vakcíny a zápal plic.

Pokud máte srdeční selhání, je důležité vědět,

Život s srdečním selháním může vyvolat strach, úzkost, deprese a stres. Mluvit o tom, jak se cítíte se svým týmem zdravotní péče. Mluvit s profesionálním poradcem také může pomoci. Pokud jste velmi depresivní, může lékař doporučit léky nebo jiné druhy ošetření, které mohou zlepšit kvalitu vašeho života.

Spojení pacienta podpůrné skupiny vám mohou pomoci přizpůsobit životu se srdečním selháním. Můžete vidět, jak ostatní lidé, kteří mají stejné příznaky vyrovnali s nimi. Promluvte si se svým lékařem o místních podpůrných skupin nebo u ploše lékařském centru.

Podpora ze strany rodiny a přátel může také pomoci zmírnit stres a úzkost. Nechte své blízké vědět, jak se cítíte a co mohou udělat, aby vám pomohl.

Plánovat dopředu

Emocionální problémy a podpora