obývací pokoj s syndromu neklidných nohou

Syndrom neklidných nohou (RLS), často je celoživotní stav. Příznaky mohou přicházet a odcházet často nebo odejít po dlouhou dobu. Příznaky často zhorší v průběhu času.

Pokud podmínka nebo lék aktivuje RLS, je porucha může odejít v případě, že spoušť je zbaven nebo zastavena. Například RLS, ke kterému dochází v důsledku těhotenství tendenci jít pryč po porodu.

Ačkoli RLS nemá žádný lék, může léčba zmírnit nebo zabránit příznaků RLS. Lehčí případy RLS jsou často léčeni změny životního stylu a někdy s pravidelným používáním léčiv. Závažnější RLS obvykle se zpracuje s denními léky. (Další informace naleznete v části “Jak je Syndrom neklidných nohou léčí?”)

Průběžné Medical Care

Pokud máte RLS, navštivte svého lékaře pravidelně, takže on nebo ona může sledovat změny ve vašich příznaků. To ukáže, zda je vaše léčba účinná a zda bude i nadále pracovat v průběhu času.

Ostatní úvahy

Zavolejte svého lékaře, pokud zjistíte, že vaše léčba již nefunguje, nebo pokud máte nové příznaky.

Snažte se plánovat dlouhé cesty auty a jinými dlouhá období nečinnosti v době ode dne, kdy se vaše příznaky jsou nejméně závažné. Dejte si čas natáhnout nebo podnikat pěší přestávky.

Vyberte uličky v kině nebo v letadlech a ve vlacích, takže se můžete pohybovat v případě potřeby.

Vezměme si najít pracovním prostředí, kde se můžete stát nebo chodit kolem.

Život s RLS může vyvolat úzkost a stres. Je důležité mluvit o tom, jak se cítíte se svým týmem zdravotní péče.

Spojení pacienta podpůrné skupiny vám mohou pomoci přizpůsobit životu s RLS. Můžete vidět, jak ostatní lidé, kteří mají stejné příznaky vyrovnali s nimi. Promluvte si se svým lékařem o místních podpůrných skupin nebo u ploše lékařském centru.

Podpora ze strany rodiny a přátel může také pomoci zmírnit stres a úzkost. Nechte své blízké vědět, jak se cítíte a co mohou udělat, aby vám pomohl.

Emocionální problémy a podpora