obývací pokoj s cystickou fibrózou

Pokud vy nebo vaše dítě má cystickou fibrózou (CF), měli byste se naučit, stejně jako si můžete o této nemoci. úzce spolupracovat se svými lékaři se naučit zvládat CF.

S pokračující lékařské péče tým lékařů, zdravotních sester, a dýchací terapeutů, kteří se specializují na CF je důležité. Tito odborníci jsou často umístěny na velkých zdravotnických centrech nebo CF Care Center.

Spojené státy mají více než 100 CF Care center. Většina z těchto center mají dětské i dospělé programy nebo klinik. Pro více informací o CF Care Center, přejděte na webovou stránku Care Center Network s cystickou fibrózou nadace.

Průběžné péče

Je to standardní mít CF prohlídky každé 3 měsíce. Promluvte si se svým lékařem o tom, zda byste měli dostat roční chřipku a dalších vakcín. Vezměte všechny své léky podle pokynů svého lékaře. Mezi prohlídek, ujistěte se, obraťte se na svého lékaře, jestliže máte

Změny životního stylu

Lepší ošetření pro CF umožnit lidem, kteří mají nemoc žít teď déle než v minulosti. To znamená, že přechod z pediatrické péče na péči dospělých je důležitým krokem v léčbě.

Pokud vaše dítě má CF, povzbuzovat ho, aby se dozvědět o této nemoci a vzít aktivní roli v léčbě. To pomůže připravit své dítě na přechodu do dospělosti péče.

CF pečovatelská centra mohou pomoci zajistit odpovídajícím věku ošetření v průběhu přechodného období a až do dospělosti. Rovněž bude podporovat přechod do dospělosti péče tím, že vyrovná lékařské potřeby s jinými vývojovými faktorů, jako je větší nezávislosti, vztahy, a zaměstnanosti.

Promluvte si s zdravotnického týmu vašeho dítěte pro více informací o tom, jak pomoci svému dítěti přechod z pediatrické péče pro dospělé péče.

Mezi lékařských prohlídek, můžete cvičit dobrou sebeobsluhy a dodržovat zdravý životní styl.

Například dodržovat zdravý jídelníček. Zdravá strava obsahuje celou řadu ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Promluvte si se svým lékařem o tom, jaké typy a množství potravin, které by měly zahrnout do svého jídelníčku.

Jiné změny životního stylu zahrnují

Ačkoli CF vyžaduje každodenní péči, většina lidí, kteří mají onemocnění jsou schopni chodit do školy a práce.

Dospělí, kteří mají CF lze očekávat, že mít normální sexuální život. Většina mužů, kteří mají onemocnění jsou neplodné (nelze mít děti). Nicméně, moderní plodnosti léčby mohou jim pomoci.

Ženy, které mají CF může najít to těžké otěhotnět, ale obvykle mohou mít děti. Máte-li CF, měli byste se poradit se svým lékařem pokud plánujete těhotenství.

Ačkoli CF může způsobit problémy s plodností, muži a ženy, kteří mají nemoc měla ještě chráněny sex, aby se zabránilo pohlavně přenosných chorob.

Život s CF mohou vyvolat strach, úzkost, deprese a stres. Mluvit o tom, jak se cítíte se svým týmem zdravotní péče. Mluvit s profesionálním poradcem také může pomoci. Pokud jste velmi depresivní, může lékař doporučit léky nebo jiné druhy ošetření, které mohou zlepšit kvalitu vašeho života.

Spojení pacienta podpůrné skupiny vám mohou pomoci přizpůsobit životu s CF. Můžete vidět, jak ostatní lidé, kteří mají stejné příznaky vyrovnali s nimi. Promluvte si se svým lékařem o místních podpůrných skupin nebo u ploše lékařském centru.

Podpora ze strany rodiny a přátel může také pomoci zmírnit stres a úzkost. Nechte své blízké vědět, jak se cítíte a co mohou udělat, aby vám pomohl.

Ostatní Obavy

emocionální problémy