obývací pokoj s bronchopulmonální dysplazie

Péče o nedonošené novorozence může být náročné. Můžete mít

Můžete podniknout kroky k pomoci sami během této těžké době. Například, pečovat o své zdraví, takže máte dostatek energie k řešení situace.

Naučit se co nejvíce, jak můžete o tom, co se děje v NICU. Můžete pomoci své dítě během jeho pobytu, nebo ji tam zůstat a začnou se spojit s dítětem dříve, než on nebo ona přijde domů.

Podniknout kroky ke správě vaší situaci

Naučit se co nejvíce, můžete o stavu Vašeho dítěte a co je zapojen do každodenní péči. To vám umožní klást otázky a cítit jistější o své schopnosti pečovat o své dítě doma.

Průběžné péče a zdravotních problémů

Hledat podporu od rodiny, přátel a nemocničního personálu. Zeptejte se Case Manager nebo sociálního pracovníka v nemocnici o tom, co budete potřebovat poté, co dítě opustí nemocnici. Lékaři a zdravotní sestry mohou pomoci s otázkami o péči o vašeho dítěte. Také možná budete chtít zeptat, zda vaše komunita má skupina podpory pro rodiče předčasně narozených dětí.

Rodiče se vyzývají k návštěvě své dítě v NICU co nejvíce. Trávit čas mluvit s dítětem a držení a dotýká se ho i ji (je-li povoleno).

Kojenci, kteří mají bronchopulmonální dysplazie (BPD) mohou mít zdravotní problémy i poté, co opustí nemocnici. Mohou i nadále potřebovat kyslíkovou terapii (kyslík daný skrze nosní hrotů, maska, nebo dýchací trubice) nebo podpora dýchání z nosní kontinuálního pozitivního tlaku v dýchacích cestách (nCPAP) nebo ventilátoru.

Plicní specialista může pomoci s dlouhodobou péči vašeho dítěte a doporučení léčby.

Kojenci, kteří potřebují dlouhodobou podporu ventilátor může potřebovat tracheostomii. Tracheostomií je chirurgicky také otvor v přední části krku. To umožňuje, aby dýchací trubice, které mají být umístěny přímo do průdušnice, spíše než nosem nebo ústy.

Děti, které jsou diagnostikovány s BPD mohou být vystaveni zvýšenému riziku určitých zdravotních problémech celé dětství a raného dětství. Mohou být náchylnější k nachlazení, chřipce a jiných infekcí, které mohou být život ohrožující. Pokud se tyto děti rozvíjet respiračních infekcí, mohou muset být ošetřeni v nemocnici.

Děti, které mají BPD také mohou mít potíže s polykáním. To může dát je v ohrožení pro získání potravy uvízl v jejich dýchacích cest. Tento stav se nazývá aspirace, a to může způsobit infekci. Děti, které mají BPD mohou potřebovat pomoc od odborníka naučit se správně spolknout.

Děti, které byly diagnostikovány s BPD může také zpozdit růst během prvních 2 let. Děti, které přežijí BPD jsou obvykle menší než ostatní děti stejného věku.

Děti, které se narodily s BPD mohou mít i nadále plicní problémy během dětství a dokonce i do dospělosti. Tyto problémy mohou zahrnovat rozvojové plíce a astma. Děti, které mají velmi těžkou BPD také mohou vyvinout další problémy, jako je například

Riziko těchto komplikací se zvyšuje u kojenců, kteří jsou velmi malé při narození. Pokud vaše dítě má BPD, mluvit s jeho lékařem o riziku vašeho dítěte pro tyto problémy.

Můžete podniknout kroky ke správě BPD vašeho dítěte a pomoci mu nebo jí obnovit.